999 rezultate për

mars

Autobusi i Lazios sulmohet nga tifozët e Marseilles Autobusi i skuadrës së Lazio është goditur me gurë para së të hy në stadiumin "Velodrome", pasi tifozët e Olympique Mars
Ndodhi edhe kjo në Kosovë, ble dru por çmendet nga ajo që sheh Nuk është vetëm klasa politike ajo e cila po manipulon me qytetarët dhe po i krijon kushte jo të mira për jetë. Pjesë
Nga vrasja e marshallit italian tek atentati në mes të Shijakut, krimet për të cilat dyshohen të fortët e Shijakut Policia arrestoi me bujë mbrëmë vëllezërit Avdyli, ndërkohë që dy prej pjestarëve të fisit, përfshi Flamurin u panë të d
Planeti Mars do shkatërrojë çdo gjë që keni ndërtuar, Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi Astrologe Meri njofton se planeti Mars do shkaktojë tension, keqkuptime, nerva, mosmarrëveshje dhe mund të shkatërrojë ç
Këngëtarja "turpëron" kolegen: Më në fund gjeti burrë Ato janë dy vajzat që me zërin e tyre të mrekullueshëm shoqërojnë mbrëmjet e së mërkurave në “Top Channel”, gjatë emisio
Pas deputetetes i ikën edhe këngëtarja, çfarë nuk po i ecën Luanës? Disa javë më parë u përhap lajmi se Luana dhe Fifi kishin bërë sherr dhe për këtë arsye moderatorja e kishte zëvendësuar
Si e pushtoi Beogradin nazisti 26 vjeçar me 6 ushtarë Kur forcat gjermane u nisën në Ballkan në pranverë të 1941-ës, ata nuk u përballën vetëm me rezistencë të armatosur, por
Skocezët duan pavarësi nga Mbretëria e Bashkuar, marshim në Edinburg Mijëra njerëz marshuan nëpër rrugët e Edinburgut të shtunën për të treguar mbështetje për pavarësinë e Skocisë nga Mbret
Cana sulmon trajnerin e Marsejës Lorik Cana është një nga idhujt e tifozërisë së Marsejës. Ai ka luajtur një pjesë të mirë të karriesës së tij me skuadrë
Shkëndija me marsh të pestë Skuadra e Shkëndijës së Tetovës është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Maqedonisë. Kuqezinjtë fitun me shifrat e t
Elon Musk do ndërtojë bazë në Mars brenda një dekade Elon Musk ka pohuar se do të ndërtojë një bazë në Mars deri në vitin 2028 dhe ka treguar me foto se si do të duket. M
Djali akuzon live nënën: Më shkatërrove jetën, me ndave nga nusja Atë e bir kanë mbërritur në studion e emisionit "Me zemër të hapur" në News24 dhe kanë denoncuar atë që po ndodh në fami
Garë me policinë, si u arrestuan dy shqiptarët me 800 kg drogë Dy shqiptarë, Marsel Brakollari 25 vjeç e Xhuljano Haxhiraj 22, u arrestuan orët e vona të së shtunës nga karabinierët e
Kinë, marshimi i përbindëshave mekanikë (VIDEO) Në rrjetet shoqërore kineze është përhapur një video që të lë vërtet pa fjalë. Me dhjetra, ndoshta qindra ekskavatorë
BE i jep fund ndryshimit të akrepave në tetor të vitit 2019 Bashkimi Europian do të heqë dorë nga ndryshimi dy herë në vit i akrepave të orës, e për këtë u ka dhënë vendeve anëtare
Shkup: Marsh në përkrahje të Maqedonisë Evropiane Në Shkup sot pasdite po mbahet Marsh për Maqedoni Evropiane, të cilin e organizon Koalicioni “Së bashku për Maqedoni Evr
Shqiptarët bojkotojnë marshimin për referendumin? “Të gjithë e ndjejmë përgjegjësinë në kohën që jetojmë, ndërkaq prej neve do të varet e ardhmja e fëmijëve. Askush tjetë
Maqedonasit dhe shqiptarët sot marshojnë për të ardhmen Sot në Shkup, do të mbahet marsh “për” Maqedoni Evropiane. Marshi do të fillojë nga ndërtesa e Kryqit të Kuq në Shkup, n
Trafikonte sasi të mëdha kokaine, dënohet me burg Marsela në Angli Një shqiptare është dënuar me 7 vite burg në Britani, pasi akuzohet se është pjesë e një bande të trafikut me shumicë të
VMRO nis marshin kundër të ardhmes së Maqedonisë Duke kërkuar largimin e kryeministrit aktual, Zoran Zaev, VMRO-DPMNE-ja ka njoftuar se do të mbajë protestë të dielën në