999 rezultate për

marreveshjes

Qeveria miraton marrëveshjen e Thaçit me Malin e Zi Qeveria e drejtuar nga Kryeministri Ramush Haradinaj ka vendosur që ta aprovojë marrëveshjen e përbashkët në mes të pres
AAK konferencë për marrëveshjen e re të demarkacionit Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës do të mbaj një konferencë për media. Sipas njoftimit, në konferencën e orës 12:15, d
Teksti i plotë i deklaratës Thaçi -Vujanoviq për demarkacionin Është arritur një marrëveshje e përbashkët në mes të Presidentit të Kosovës Hashim Thaçit dhe atij të Malit të Zi Filip
Zihet me burrin, nusja sulmon me thikë vjehrrin në Strugë Një banore e Strugës ka sulmuar me thikë vjehrrin e saj pas një zënke me bashkëshortin e saj. Sipas policisë, kundër
Edhe ai i fali detin Greqisë, Gerveni zbulon marrëveshjen e Ramës me grekët Kristaq Gerveni, dikur pjesë e grupit të punës për Marrëveshjen e Detit me Greqinë, që Gjykata Kushtetuese e hodhi posht
Haradinaj e mbështet demarkacionin me këtë kusht Një deklaratë e përbashkët me Qeverinë e Malit të Zi është e gjitha çfarë po kërkon kryeministri Ramush Haradinaj për t’
Premier League shumë pranë marrëveshjes për të pasur pushim dimëror Premier League është duke konsideruar futjen e pushimit dimëror sapo të arrihet marrëveshja e radhës për të drejtat tele
Shitja e detit te grekët, Berisha kërcënon prishjen e marrëveshjes Sipas deklaratës së ministrit të Jashtëm grek, Nikos Kotzias, qeveria vendos t’i japë 12 milje ujëra territoriale Greqis
Ja 4 pikat e marrëveshjes që po përgatit Greqia për emrin "Propozimet për emrin, irredentizmin, marrëdhëniet rajonale dhe ndërkombëtare të Maqedonisë dhe masa për agjendë pozitiv
Vizita e kryeministrit malazez nuk e zgjidh demarkacionin Qëndrimi i shteti të Malit të Zi lidhur me Marrëveshjen për shënimin e vijës kufitare me Kosovën mbetet i pandryshueshëm
Zbardhet arsyeja pse zvarritet demarkacioni nga kryesia Vendimmarrja për ratifikimin e Marrëveshjes së kufirit me Malin e Zi ka ngecur edhe pse janë bërë 10 ditë që kur Komisio
E FUNDIT / Arrihet marrëveshja mes Manchester United dhe Arsenalit për sulmuesin Alexis Sanchez Manchester United zyrtarisht e ka kompletuar transferimin e Alexis Sanchezit nga Arsenali për 39 milionë euro. Lajmi
Topalli sulmon keq Bashën dhe zbulon të vërtetën e marrëveshjes së 18 majit Ish-kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli ndonëse jashtë PD-së dhe Kuvendit, vazhdon të jetë një figurë e rëndësish
Demarkacioni mund ta çojë sërish Kosovën në zgjedhje Komisioni për Punë të Jashtme në mbledhjen e parë për sesionin e ri do të vendosë për procedimin e marrëveshjes në Kryes
Grubi: Me ligjin për gjuhët fiton Maqedonia Deputeti i BDI-së, Artan Grubi, pas votimit të disa ligjeve në Kuvend, tha se është rrumbullaksuar procesi i paqes dhe t
Napoli afër marrëveshjes me yllin e Ajaxit Napoli ka arritur marrëveshje me skuadrën e Ajaxit për transferimin e gjermanit, Amir Younes. Sipas mediave italiane
Klubi kinez njoftoi arritjen e marrëveshjes me Aubameyang, por Federata ia "thyen ndjenjat" Aubameyang kthehet në çështje në Kinë. Guangzhou Evergrande, skuadër që drejtohet nga italiani Fabio Cannavaro, është de
Detaje të marrëveshjes Maqedoni-Greqi, ky është emri i ri Janë publikuar detaje të marrëveshjes që pritet të nënshkruhet mes Maqedonisë dhe Greqisë për çështjen e emrit. Në n
Ky nen mund t'i japë zgjidhje demarkacionit Projektligji për ratifikimin e Marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi përmban një nen, i cili e lë të hapur mundësi
Deputetët flasin nëse do të votojnë demarkacionin Ratifikimi i Marrëveshjes për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi vazhdon të mbetet një prej sfidave më të mëdha pë