999 rezultate për

marreveshjes

Haradinaj flet për gjermanët: Do ta ratifikojmë Demarkacionin “Edhe për mua nuk ka qenë një proces i lehtë dhe vazhdon të mos jetë një proces i lehtë, por nuk po mund ta shoh populli
Kush është drejtori që u bë "kurbën" pas marrëveshjes PS-PDIU në Dibër Ish shefi i burimeve njerëzore, në Bashkinë e Dibrës, Drini Mataj, ka dhënë dorëheqjen. Mataj ka vendosur të largohet
Sinani: Ligji i gjuhës shqipe paraqet shtyllën kryesore të Marrëveshjes së Ohrit Arsim Sinani nga Qendra për Studime Ndërkombëtare dhe Hulumtime Ballkanike vlerëson se ligji që rregullon përdorimin zyr
Demarkacioni mbetet pezull për dy-tri vota Kuvendi i Kosovës ende nuk ka arritur të sigurojë votat e nevojshme të deputetëve për ratifikimin e Marrëveshjes për shë
Veseli në qef, beson se deputetë të Vetëvendosjes do të tradhëtojnë kauzën për demarkacionin Kryetar i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka deklaruar që beson se deputetët e Vetëvendosjes do të votojnë pro marrëv
Sinani: Njëherë gjuha shqipe, pastaj zgjidhja e problemeve tjera Arsim Sinani nga Qendra për Studime Ndërkombëtare dhe Hulumtime Ballkanike vlerëson se ligji që rregullon përdorimin zyr
Studentët nesër në protestë pro demarkacionit Kuvendi ende nuk ka caktuar datë, por studentët po duan që ai të mblidhet sa më parë. Bile edhe ta marrë unanimisht v
Deputeti serb: Do të votoj pro Demarkacionit Për dallim prej përfaqësuesve të Listës Serbe, Sllobodan Petroviç, deputet i SLS-së (partisë liberale), edhe njëherë ka
Dështimi i Demarkacionit, LDK akuzon për tjetërsim të marrëveshjes mes partive Anëtarët e Komisionit të Punëve të Jashtme në Kuvendin e Kosovës votuan për ndryshimin e projektligjit të marrëveshjes s
Papandreu: Ishim shumë afër marrëveshjes për emrin Maqedonia e Epërme Nëse ekziston disponim nga qeveria e tanishme në Shkup, duhet ta shfrytëzojmë atë, tha ish-kryeministri i Greqisë, Jorgo
Deputetja e PDK-së e sigurt që sot kalon demarkacioni Ende nuk janë siguruar dy votat për të arritur numrin e mjaftueshëm për kalimin e marrëveshjes së shënimit të kufirit nd
Nesër ditë e madhe për Haradinajn, votohet demarkacioni Derisa nesër është paraparë që të mbahet seanca për Demarkacionin, ende nuk dihet nëse kjomarrëveshje do të kalohet, an
Kosova ende vazhdon të humbasë miliona euro, veriorët kënaqen me energji falas Kosova edhe më tutje vazhdon të humbë miliona euro në vit për shkak të bllokimit të Marrëveshjes për Energji, e cila ish
Kjo është fjalia e vetme që pengonte ratifikimin e demarkacionit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka sqaruar ndryshimin që ka pësuar marrëveshja e nënshkruar mes dy kryeministra
Krasniqi: Nuk ka ndryshim të marrëveshjes për demarkacion Nënkryetari i PDK-së, njëherit shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi tha se në arritjen e marrëveshjes së
Pas marrëveshjes për demarkacioin, Haradinaj ka thirrur konferencë të jashtëzakonshme Pas arritjes së shumë pritur të konsensusit mes pozitës dhe opozitës për ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit nga
Demarkacioni i varur nga votat e Lëvizjes Vetëvendosjes, a do të nënshtrohen? Për të kaluar demarkacioni përpos votave të PDK’së, LDK’së, AAK’së, NISMA’s duhen edhe të paktën tre deputetëve serbë os
Haradinaj reagon për të vërtetën e marrëveshjes, e paqartë nëse është hequr Raporti Bulliqi Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj, së bashku me partnerët e koalicionit si dhe LDK-në, kanë arritur marrëveshj
LDK pasi nënshtroi Haradinajn për demarkacionin i kthehet Vetëvendosjes Partia e Isa Mustafës e ka përshëndetur pajtimin e Ramush Haradianjt që raporti i Shpejtim Bulliqit të jetë vetëm inform
Thaçi: Votojeni demarkacionin që të jetë ditë feste në Kosovë Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka deklaruar edhe njëherë se ratifikimi i marrëveshjes për shijimin e marrëveshjes për