999 rezultate për

marreveshjes

Deputetja e PDK-së e sigurt që sot kalon demarkacioni Ende nuk janë siguruar dy votat për të arritur numrin e mjaftueshëm për kalimin e marrëveshjes së shënimit të kufirit nd
Nesër ditë e madhe për Haradinajn, votohet demarkacioni Derisa nesër është paraparë që të mbahet seanca për Demarkacionin, ende nuk dihet nëse kjomarrëveshje do të kalohet, an
Kosova ende vazhdon të humbasë miliona euro, veriorët kënaqen me energji falas Kosova edhe më tutje vazhdon të humbë miliona euro në vit për shkak të bllokimit të Marrëveshjes për Energji, e cila ish
Kjo është fjalia e vetme që pengonte ratifikimin e demarkacionit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka sqaruar ndryshimin që ka pësuar marrëveshja e nënshkruar mes dy kryeministra
Krasniqi: Nuk ka ndryshim të marrëveshjes për demarkacion Nënkryetari i PDK-së, njëherit shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi tha se në arritjen e marrëveshjes së
Pas marrëveshjes për demarkacioin, Haradinaj ka thirrur konferencë të jashtëzakonshme Pas arritjes së shumë pritur të konsensusit mes pozitës dhe opozitës për ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit nga
Demarkacioni i varur nga votat e Lëvizjes Vetëvendosjes, a do të nënshtrohen? Për të kaluar demarkacioni përpos votave të PDK’së, LDK’së, AAK’së, NISMA’s duhen edhe të paktën tre deputetëve serbë os
Haradinaj reagon për të vërtetën e marrëveshjes, e paqartë nëse është hequr Raporti Bulliqi Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj, së bashku me partnerët e koalicionit si dhe LDK-në, kanë arritur marrëveshj
LDK pasi nënshtroi Haradinajn për demarkacionin i kthehet Vetëvendosjes Partia e Isa Mustafës e ka përshëndetur pajtimin e Ramush Haradianjt që raporti i Shpejtim Bulliqit të jetë vetëm inform
Thaçi: Votojeni demarkacionin që të jetë ditë feste në Kosovë Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka deklaruar edhe njëherë se ratifikimi i marrëveshjes për shijimin e marrëveshjes për
Lista Serbe nuk e voton demarkacionin Derisa është duke u mbajtur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës, për shqyrtimin e Projektligjit për ratifikim
Petroviq: Të votohet demarkacioni Sllobodan Petroviq nga Lista Serbe ka folur pak para seancës plenare të Kuvendit të Kosovës, në të cilën pritet të votoh
Beogradi nuk lejon ndryshimin e Asociacionit Prishtina dëshiron t’u ikë detyrimeve nga Marrëveshja e Brukselit, shkruan sot “Novosti”. Sipas kësaj gazete ajo do të p
Nis mbedhja e kryesisë për demarkacionin, mungon Lista Serbe Ka nisur Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit me ç’rast do të caktohet seanca për ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit
Demarkacioni dërgohet në Kryesi Me katër vota pro, 2 kundër dhe një abstenim, Projektligji për Ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin Shtetëror në mes t
Haradinaj: Nuk e detyrojmë Malin e Zi për ratifikimin e marrëveshjes së re Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se marrëveshja për ratifikimin e Demarkacionit me Malin e Zi është
Qeveria tërheq demarkacionin nga Kuvendi, mësoni arsyen Qeveria ka miratuar kërkesën drejtuar Kuvendit për tërheqjen e Projektligjit për Ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin
Qeveria e Malit të Zi akuzohet për tradhti pas marrëveshjes për Demarkacionin Grupi kryesor i opozitës pro-serbe të Malit të Zi, Fronti Demokratik, ka akuzuar qeverinë pro-perëndimore të vendit për
Të martën seanca e Kuvendit për demarkacionin? Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Republikës së Kosovës, e cila ishte paraparë të mbahet të dielën në orën 18:00, e
Haradinaj: Seanca për demarkacionin nuk do të mbahet nesër Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nesër nuk do të ketë seancë për demarkacion. Ai ka thënë se seanca për votimin