999 rezultate për

marreveshjes

Greqia pret nga Maqedonia zgjidhjen e emrit Edhe takimi i djeshëm mes kryediplomatëve, Nikolla Dimitrov e Nikos Kocias për çështjen e emrit përfundoi pa ndonjë epil
Thaçi: Hyrja në fuqi e demarkacionit, siguron lëvizjen e lirë Presidenti i Kosovës, përmes një postimi në Facebook, ka theksuar se hyrja në fuqi e marrëveshjes së dekretuar prej tij
Ministri i Kosovës: Asociacionin po e formojmë sipas marrëveshjes së Brukselit Qëndrim krejtësisht të kundërt kanë anëtarët e kabinetit qeverisës nga radhët e Listës Serbe me ato të kryeministrit Har
Serbët harrojnë marrëveshjet që nuk i zbatojnë, ankohen për Asociacionin Serbët kanë shumë marrëveshje që nuk po i zbatojnë pavarësisht se i kanë nënshkruar në dialog por përsëri ankohen që Kos
PD i jep dritën jeshile marrëveshjes me 5 Yjet për formimin e qeverisë së re Marrëveshjeje për formimin e qeverisë në Itali mes Partisë Demokratike dhe 5 Yjeve tashmë është një realitet i afërt.
Macron në SHBA, në mbrojtje të marrëveshjes bërthamore të Iranit Macron ka arritur sot në Uashington, për një vizitë tre ditore, teksa presidenti amerikan, Donald Trump ka vendosur 12 m
Vuçiç ndaj BE-së: 100 herë kam thënë, AKS vetëm sipas Marrëveshjes së Brukselit Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka thënë sot për televizionin publik serb se “në Bruksel 100 herë ka thënë se AKS do
Marrëveshja për detin Shqipëri-Greqi protestohet edhe në Prishtinë Prishtina ka qenë destinacioni i radhës i shoqërisë civile në Shqipëri për të protestuar kundër marrëveshjes së detit me
SHBA: Urime deputetë, tani vazhdoni punën për kriterin tjetër Ambasada Amerikane në Kosovë ka lëshuar deklaratë lidhur me ratifikimin e Marrëveshjes për Demarkimin e Kufirit me Malin
Pas demarkacionit BE tall të pasmet me Kosovën: Keni edhe një kusht tjetër Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë, e udhëhequr nga Natalia Apostolova, ka përshëndetur ratifikimin e Marrëveshjes së D
Reagon BE: Plotësoni të gjitha kriteret për t'i liberalizuar vizat Gjatë ditës së djeshme u arrit ratifikimi i marrëveshjes kufitare në mes Kosovës dhe Malit të Zi. Pas përpjekjeve të
Donika Kadaj: Nuk është koha të hedhim gaz lotsjellës Donika Kadaj-Bujupi nuk thotë se vetëm ka sakrifikuar për qytetarët e Kosovës kur votoi për kalimin e Marrëveshjes për S
Reagon Mogherini për demarkacionin: Kosova drejt liberalizimit të vizave për në BE Shefja për politikë të jashtme të BE-së, Federica Mogherini ka përshëndetur ratifikimin e marrëveshjes së kufirit me Mal
Zyrtare, dështon raundi i ri i bisedimeve Prishtinë - Beograd Në valën e re të bisedimeve në mes të Prishtinës e Beogradit, në nivelin teknik, të zhvilluar në Bruksel, nuk është arri
Pavarësisht gazit, seanca fillon pas pak Seanca e cila përfundoi ende pa ia nisur votimi, do të fillojë pas pak. Kështu ka vendosur Kryesia e Kuvendit. Më her
Haradinaj ende nuk po i bind deputetët ta votojnë demarkacionin Për të katërtën herë koalicioni qeverisës ka dështuar ta miratojë Demarkacionin me Malin e Zi, ndonëse debati ka zgjatur
Zbulohet freri gjerman ndaj marrëveshjes së Thaçit dhe Vuçiçit për ndarjen e Kosovës Sipas të përditshmes vjeneze Der Standard, gjermanët kanë parandaluar ndarjen e Kosovës, të cilën e kanë favorizuar serb
Gjermania kërkon pezullimin e marrëveshjes Schengen, rikthehen vizat te shqiptarët? Ministri i Brendshëm gjerman Horst Seehofer ka kërkuar pezullimin e Marrëveshjes së Shengenit, që lejon lëvizjen e lirë
"Trepça"e bllokuar për shkak të Listës Serbe, në pritje të marrëveshjes Rreth 120 kandidatë kanë aplikuar për pozitën e anëtarëve të Bordit të kompleksit metalurgjik “Trepça”, që sipas zyrtarë
Napoli afër marrëveshjes me portierin e Bayer Leverkusenit Napoli po kërkon të mbyllë marrëveshje me Bayer Leverkusen për portierin, Bernd Lenon, i cili do t'i kushtonte rreth 20