999 rezultate për

marreveshjes

Nimic: Famlijes i thashë se dhurata imë për ditëlindjen do të ishte speciale Ndërmjetësi i OKB-së në bisedimet për emrin, Metju Nimic, ka deklaruar sot gjatë ceremonisë së nënshkrimit të marrëveshj
Edhe në Greqi janë të paktë kundërshtarët e marrëveshjes (VIDEO) Sot ditë historike ku është nënshkruar marrëveshja mes Greqisë dhe Maqedonisë që pas disa orëve do të ketë emrin Maqedon
Ndiqeni drejtpërdrejt nënshkrimin e marrëveshjes Maqedoni-Greqi (VIDEO) Pas pak minutash do të nënshkruhet marrëveshja historike ndërmjet Maqednisë dhe Greqisë për emrin. Me këtë marrëvesh
Marrëveshja për emrin do të nënshkruhet në fundjavë, Gutieres, Han, Mogerini të ftuar në Prespë Marrëveshja për emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë do të nënshkruhet të shtunën më 16 qershor në Prespë. Në këtë ngjarje q
Njeriu që po bllokon Maqedoninë del edhe kundër emrit Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev dhe ministri i Jashtëm Dimitrov, mëngjesin e sotëm dorëzuan marrëveshjen në Preside
Sekretari i NATO-s pas marrëveshjes: Maqedonia e ka derën e hapur Konsensusi i arritur ndërmjet Athinës dhe Shkupit rreth kontestit të emrit maqedonas e hap rrugën drejt NATO-s. Këtë e d
Nacionalistët grekë përsëri gjejnë diçka, dalin kundër marrëveshjes me Maqedoninë Partneri i koalicionit në Qeverinë greke, ministri grek i Mbrojtjes dhe kryetar i Grekëve të Pavarur, Panos Kamenos mbet
Nacionalistët grekë përsëri dalin kundër marrëveshjes me Maqedoninë Partneri i koalicionit në Qeverinë greke, ministri grek i Mbrojtjes dhe kryetar i Grekëve të Pavarur, Panos Kamenos mbet
Njeriu që mund të pengojë negociatat reagon ndaj Zaevit Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov vlerëson se deklaratat e Zoran Zaevit, se refuzimi i marrëveshjes me Greqinë, do t’i
Një grup i grekëve del kundër marrëveshjes për emrin Zv. ministri grek për transport dhe lidhje, Nikos Mavraganis deklaron se Shkupi është një shtet i vogël sot, por të nesë
Kocias: Brenda disa ditësh zgjidhim problemet me emrin Ministri i jashtëm grek Nikos Kozijas në një intervistë për televizionit shtetëror grek ERT, ka shprehur bindje dhe shpr
Ekspertët: Ivanov nuk mund ta pengojë zgjidhjen e emrit Presidenti Gjorge Ivanov me sjelljen e tij jokreative, anti NATO dhe anti BE nuk ka asnjë ingerencë në ardhmërinë e këti
Athina dhe Shkupi larg marrëveshjes për emrin?! Përderisa pritet biseda telefonike mes kryeministrit maqedonas, Zoran Zaev dhe homologut të tij grek, Aleksis Cipras, bu
Kosova njofton zyrtarisht Malin e Zi për ratifikimin e demarkacionit Institucionet e Republikës së Kosovës e kanë njoftuar të enjten zyrtarisht Malin e Zi për ratifikimin e marrëveshjes për
Juventus afër përfundimit të marrëveshjes me Emre Can Mediat në Itali raportojnë se Emre Can do të bashkohet me Juventusin nga Liverpooli para fundit të javës. Mesfushori
Zaev: Kuvendi do ta miratoje marrëveshjen për emrin Në dy ditët e ardhshme biseda telefonike mes kryeministrave të Maqedonisë dhe Greqisë pritet të jetë hap i rëndësishëm d
Itali, forcat politike në prag të marrëveshjes për kryeministrin e ri Kreu i Ligës (ekstremi i djathtë), Matteo Salvini, njoftoi sot një marrëveshje për formimin e qeverisë së ardhshme itali
Qeveria e re në Itali, Di Maio dhe Salvini drejt nënshkrimit të marrëveshjes Liderët e Lëvizjes 5 Yjet dhe Lega Nord kanë intensifikuar përpjekjet për formimin e qeverisë së re. Di Maio dhe Salvin
Negociatat në Itali, shumë pranë arritjes së marrëveshjes për qeverinë Së shpejti mund të ketë një marrëveshje për krijimin e qeverisë së re italiane. Lega dhe Lëvizja 5 Yjet, të cilat vijojn
Kë duan më shumë demokratët, Ramën apo Monikën? Përgjigjet janë befasuese Kur ish-kreu i PD-së së Kukësit Ibsen Elezi denoncoi marrëveshjen me LSI, ai u duartrokit nga salla. Nga një studim