999 rezultate për

marreveshjes

Giround afër nënshkrimit të marrëveshjes me Interin Klubi italian, Interi dhe sulmuesi francez i Chelseat, Olivier Giroud janë afër për të arritur marrëveshje. Ish-lojta
Pacolli thirrje Thaçit dhe Kurtit: Uluni me një ligj të ri për dialogun me Serbinë Lidhur me debatin për dialogun Kosovë-Serbi, Behgjet Pacolli propozon se Kosovës i duhet një ligj i ri pas rrëzimit nga
Eurothink: Greqia po zvarrit zbatimin e Marrëveshjes së Prespës Marrëveshja e Prespës po zbatohet me ritëm më të ngadaltë se sa parashikohej. Procesi zvarritet më së shumti nga pala gr
A do të shkarkohet Thaçi pas marrëveshjes "sekrete" me NATO-n? Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka folur ekskluzivisht për Gazeta Blic, lidhur me zhvillimet e fundit politike që po
Partizani në festë rikthehet, rikthet ylli i skuadrës për Tiranën Partizani do të luaj me Tiranën të premten në stadiumin "Air Albania" derbin e kryeqytetit i cili pritet të jetë përcakt
Bacelona afër marrëveshjes me mbrojtësin e Valencias Barcelona është duke synuar transferimin e një lojtari për fazën e mbrojtjes. Sipas ‘Sport’, Barcelona janë në rrugë
Marrëveshjet për hekurudhat dhe autostradat me Serbinë, flet Vjosa Osmani Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani nuk ka informacione të detajuara sa i përket marrëveshjes për hekurudhat të nënshkrua
Ramos dhe Reali drejt përfundimit të marrëveshjes për kontratën e re Negociatat për rinovimin e kontratës së kapitenit Ramos te Reali janë drejtë përfundimit. Kontrata aktuale e kapiteni
Greqia akuzon Maqedoninë e Veriut për shkelje të marrëveshjes për emrin Ministria e Jashtme e Maqedonisë së Veriut ka marrë një notë proteste nga Ministria e Jashtme e Greqisë për shkelje të M
Zyrtarët e VV dhe LDK shkojnë në Kuvend për nënshkrimin e marrëveshjes Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës sot janë parë dukë hyrë në Kuvendin e Kosovës. Kl
Takimi LVV-LDK, Haki Abazi optimist për arritjen e marrëveshjes Me qëllimin e arritjes së një koalicioni për bashkëqeverisje, Lëvizja Vetëvendosje do të zhvillojë sërish një takim me L
Inter dhe Flamengo afër marrëveshjes për Gabigol Interi dhe Flamengo më në fund duket se janë prag një marrëveshje për "Gabigol". Zikaltrit do të përfitojnë 17 milion
Albin Kurti: Jemi afër marrëveshjes (VIDEO) Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka folur lidhur me negociatat me Lidhjen Demokratike të Kosovës për një koal
Thaçi i lodhur nga zvarritja e marrëveshjes: Do të marr masa! Zvarritja e marrëveshjes nga Kurti dhe Mustafa, duket se ka nxitur edhe reagimin e Presidentit të vendit, Hashim Thaçi.
Zvarritja e marrëveshjes Kurti-Mustafa, studentët nisin protestat Zvarritja që Kurti dhe Mustafa po i bëjnë formimit të qeverisë së re të Kosovës, ka shkaktuar jo pak pakënaqësi në popul
Avokati i njohur: Çfarë fshihet pas marrëveshjes për Reformën Zgjedhore Në një analizë, avokati i njohur Spartak Ngjela ka ngritur pyetjen që të gjithë kanë në kokë aktualisht. A fshihet d
Lajm i mirë! Miratohet marrëveshja për njohjen e patentave me Shqipërinë Komisioni i Përhershëm për Prodhim dhe Tregti në Parlamentin grek miratoi të mërkurën Projektligjin e Ministrisë greke t
Zgjedhje të parakohshme pas marrëveshjes? Flet Damian Gjiknuri Kreu i opozitës gjatë kësaj të marte teksa tha se ishte gati për reformën zgjedhore, theksoi se zgjidhja e krizës politi
Shoqëria civile dhe qytetarët, të zhgënjyer me të dyja partitë për dështimin e marrëveshjes (VIDEO) Qytetarët janë shprehur të zhgënyer që Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja kanë dështuar të arrijnë marrëveshje për krijimin
Qeveria e re me pikëpyetje, LDK nuk heq dorë nga presidenti Lidhja Demokratike e Kosovës nuk heq dorë nga posti i presidentit. Argumenti saj është se nevojitet një balancim pushtet