999 rezultate për

marreveshjes

Ivanov në fjalimin e fundit nxjerr vrer ndaj Marrëveshjes me Greqinë Presidenti maqedonas Gjorge Ivanov, sot në fjalimin vjetor tradicional para deputetëve në Kuvendin e Maqedonisë, kërkoi
Kisha greke kundër Marrëveshjes së Prespës, 12 mitropolitë nënshkruajnë letrën Kur pritej që gjërat të shkonin para me nënshkrimin e Marrëveshjes së Prespës, çdo gjë ka ngecur në Greqi. Kisha si
Presidenti Thaçi: Drejt finalizimit të marrëveshjes me Serbinë Presidenti Hashim Thaçi gjatë një intervistë për ‘Zërin e Amerikës’ deklaroi se Kosova është drejt finalizimit të marrëv
BE e rreptë me Kosovën, kërkon të heqë taksën ndaj Serbisë Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që menjëherë të hiqet t
Pas marrëveshjes me Serbinë, Kosova do të quhet Shqipëria e Veriut Koment nga Ervin Shkulaku Mos u habisni tani që kanë filluar të dalin teoritë se çfarë përmban marrëveshja Kos
Thaçi sërish flet për takimin e mbrëmshëm me Vuçiçin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili po qëndron në Paris të Francës ka marr pjesë në promovimin e librit të ri kush
Presidenti Ivanov hetohet nga prokuroria Prokuroria Publike Themelore do të hetojë presidentin maqedonas Gjorge Ivanov për shkelje të Kushtetutës. PTHP njofto
Zgjidhja e marrëveshjes do të përfundojë në mars Deri në mars të vitit të ardhshëm, nëse përfundohet procesi i rishikimt të kushtetutës, marrëveshja e Prespës do të vijë
Zbardhet takimi i Ahmetit me Palmer Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar sot në Shkup zëvendësndihmës sekretarin e shtetit ame
Mesazhi i Mogherinit dhe Hahn pas votimit historik Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Fqinjësi të Mirë, Federika Mogerini dhe eurokomesari për Zgjer
LSDM: I kemi votat për kalimin e marrëveshjes Në votim do ta shohim se a i kemi 3/3 e votave, kurse ne besojmë se i kemi, kështu është deklaruar deputetja nga Lidhja
Sot vendoset në Maqedoni, ja me BE-në ja zgjedhje të parakohshme Sot në Kuvendin e Maqedonisë do të mblidhen sërish deputetët për seancën e 61-të e Kuvendit të Maqedonisë ku në rend dit
E bujshme, nga VMRO rrjedh një votë pro marrëveshjes të Prespës Deputetja e Partisë Socialiste e cila është në koalicion me VMRO-DPMNE-në, Vlladanka Aviroviq do të votojnë për ndryshim
Çudit Zaev, ia fal "27 prillin" VMRO-së Ka dalë me një deklaratë të çuditshme kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ndaj VMRO-së gjatë seancës së sotme në Kuven
Zbulohet plani i sotëm i Xhaferrit për të siguruar votat pro marrëveshjes Anëtarë të lëvizjes “Bojkotoj” në rrjetet sociale kanë zbuluar planin e partive në pushtet dhe kryeparlamentarit Talat X
Gati për seancë, "hapet" rruga e miratimit të marrëveshjes me Greqinë Komisioni parlamentar për çështje kushtetuese në Maqedoni i hapi rrugën debatit në seancë plenare të parlamentit mbi pro
Kush po i kërcënon deputetët që janë pro marrëveshjes me Greqinë? Deputetja e VMRO-DPMNE-së Daniela Rangellova para fillimit të seancës së Komitetit Ekzekutiv të parisë ka thënë se do të
"Rriten shanset për arritjen e marrëveshjes së Brexit" Shanset që Mbretëria e Bashkuar dhe BE të bien dakord për një marrëveshje të Brexit janë rritur ditët e fundit, ka thënë
Pa marrëveshje me Greqinë s'ka të ardhme për Maqedoninë! Faktori ndërkombëtar pas përfundimit të referendumit në Maqedoni në të cilin shumica e qytetarëve të cilët dolën në voti
Mogherini dhe Hahn besojnë se shumica mbështeti referendumin Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme, Federika Mogerini dhe eurokomisari për Zgjerim, Johanes Han, në një dekla