999 rezultate për

marredheniet

U rrahën me shpulla, Leonora dhe Adelina bëjnë paqe Një nga konfliktet më të bujshme në showbizz-in shqiptar ka qenë ai mes këngëtareve të njohura, Adelina Ismajli dhe Leon
Moska, thirrje Uashingtonit të mos ndërhyjë në marrëdhëniet mes Rusisë e Serbisë Shtetet e Bashkuara nuk duhet të ndërhyjë në bashkëpunimin mes Serbisë dhe Rusisë, kështu ka reaguar Ministria e Punëve
Nimetz sheh vullnet për zgjidhjen e çështjes së emrit Në një intervistë për agjencinë e lajmeve IBNA, pas takimit me ministrin e jashtëm Grek, ndërmjetësi për çështjen e emri
Kina e pakënaqur nga propozimi i BE-së për marrëdhëniet tregtare Kina shprehet e shqetësuar nga propozimi i kreut të Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, për të kufizuar aftësitë e
Armatoset rëndë Turqia, blen sistemet anti-ajrore S400 nga Rusia Në fillim erdhi ngrirja e marrëdhënieve midis Turqisë dhe Rusisë, pas krizës që nisi kur një avion rus Su-24 u rrëzua në
Egjipti ndërpret marrëdhëniet ushtarake me Korenë e Veriut Ministri i mbrojtjes së Egjiptit, në një vizitë në Seul, ka njoftuar se vendi i tij ka ndërprerë marrëdhëniet ushtarake
U tha se Marina dhe Ledioni ishin zënë, kjo video sqaron gjithçka (VIDEO) Mes Ledionit dhe motrave Vjollca u tha se marrëdhëniet tahsmë nuk ishin më të mira dhe se ata kishin kaluar një zënkë dh
Media greke për vizitën e Kotzias në Shkup: Angazhime që të normalizohen marrëdhëniet me Maqedoninë Vizita e sotme e ministrit grek të Punëve të Jashtme, Nikos Koxias në Shkup është në kuadër të procesit për normalizimin
Sherr në familjen Berisha? Liria i jep fund spekulimeve (FOTO LAJM) Pak ditë më parë, në rrjete sociale dhe media u komentua gjerësisht dhe u aludua se marrëdhëniet në familjen Berisha is
Takimi Dimitrov-Daçiç, normalizohen marrëdhëniet Shkup-Beograd ​Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç dhe ai i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, në këto momente pritet të dalin
Rregullohen marrëdhëniet Shkup - Beograd, Dimitrovi takon Daçiqin në Nish Ministri i Jashtëm, Nikolla Dimitrov, dhe homologu i tij serb, Ivica Daçiq, do të takohen sot në Nish. Ky takim vjen
Marrëdhëniet Serbi-Maqedoni, reagon Brukseli zyrtar Komisioni Evropian u ka bërë thirrje autoriteteve në Shkup dhe Beograd që të tregohen të përmbajtur dhe të qetë të zgjid
"Katimerini": Me nënshkrimin e Marrëveshjes Maqedoni-Bullgari, ekuilibri i Ballkanit po ndryshon Marrëveshja për fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim, të cilën javën e kaluar në Shkup e nënshkruan kryeministrat e Maqedoni
Marrëdhëniet SHBA-Rusi janë në pikën më të ulët Presidenti amerikan Donald Trump ka deklaruar se marrëdhënia e shtetit të tij me Rusinë është në “pikën më të ulët”, në
Presidenti Meta merr mesazh urimi nga Vuçiç Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka marrë një mesazh urimi nga Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç i cili thekson s
Maqedonia dhe Azerbejxhani intensifikojnë marrëdhëniet bilaterale Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, sot u takua me ambasadorin e Republikës së Azerbajxhanit
Ministri gjerman: Erdogani po rrezikon marrëdhëniet e vjetra Gjermani-Turqi Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është duke i vënë në rrezik marrëdhëniet e vjetra shekullore të Turqisë me G
Barcelona reagon për Neymar, ja mesazhi për PSG-në Barcelona ka reaguar pas lajmeve se Neymar do të largohet për të kaluar në PSG Mediat në Brazil gjatë ditës së sotme
Habit Noizy, di përmendësh këngën e Ledrit (FOTO LAJM) Marrëdhënia e Noizyt dhe Ledrit gjithmonë është bërë epiqendra e vëmëndjes por këtë herë gjithcka është vërtetuar pa len
Sheqerinska dhe Reka konfirmojnë marrëdhëniet e mira Shqipëri-Maqedoni Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska sot u takua me ambasadorin e Republikës së Shqipërisë, Fatos Reka. Siç njo