999 rezultate për

marredheniet

Troditen marrëdhëniet mes Mourimhos dhe United, portugezi afër shkarkimit Drejtuesit e skuadrës angleze, Manchester United nuk janë të kënaqur me punën që po bën Jose Mourinho Trajneri Jose M
Lirimi i qytetarit gjerman sinjal pozitiv në marrëdhëniet me Turqinë Një shtetas gjerman i burgosur në Turqi u lirua nga Ankaraja, njoftoi ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Sigmar Gabri
Kapitulli i 30-të detyron Serbinë t'i shkëpusë marrëdhëniet me Turqinë Duke hapur Kapitullin 30 të negociatave me BE-në, Serbia praktikisht është obliguar të shkëpusë të gjitha marrëveshjet p
Thaçi: Nuk cënohen marrëdhëniet me Malin e Zi Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është takuar sot në Sofje edhe homologun e tij malazez, Filip Vujanovic. Me këtë
Marrëdhëniet Moskë-Uashington, në nivelin më të ulët që nga koha e Brezhnjevit Marrëdhëniet mes Rusisë dhe SHBA-së janë aktualisht më të tensionuarat që nga koha e liderit sovjetik të Partisë Komunis
Berisha për takimin Haradinaj-Rama: 7 faktet që Shqipëria po dëmton Kosovën Ish-kryeministri Sali Berisha nuk ka ndenjtur pa komentuar takimin e sotëm mes krerëve të Kosovës dhe Shqipërisë, ndërsa
E ka sharë e kritikuar në Facebook, Jul Deda flet hapur për marrëdhëniet me Bashën Julian Deda është një ndër humoristët më të dashur për publikun shqiptar. Por përveç artin dhe skenës, Deda është i
Branbiq: Me ose pa BE-në marrëdhëniet me Moskën nuk cënohen Kryeministrja serbe, Ana Brnabiq ka thënë se për Serbinë nuk do të jetë e nevojshme të zgjedhë midis Perëndimit dhe Rusi
ANALIZË/ Si Putin po e josh Erdoganin me raketa të avancuara Planet e Turqisë për të blerë sisteme raketore ruse S-400 alarmojnë aleatët e saj perëndimorë, por janë pjesë e një part
Boshnjakët e Kosovës mbështesin deklaratën e Izetbegoviqit Ministri për Zhvillim Rajonal në Qeverinë e Republikës së Kosovës njëherit edhe kryetar i Partisë Demokratike Boshnjake,
Mike apo rivale? Kryemadhi rrëfen marrëdhëniet me Linda Ramën Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka rrëfyer për herë të parë në lidhje me marrëdhëniet me kryeministrin Edi Rama dhe
Këta janë emrat që do mund të zëvendësojnë Conten tek Chelsea Antonio Contes po i rrezikohet karrigia e trajnerit të Chelseat. Sipas “SportBild”, situata e italianit në “Stamford Bri
U rrahën me shpulla, Leonora dhe Adelina bëjnë paqe Një nga konfliktet më të bujshme në showbizz-in shqiptar ka qenë ai mes këngëtareve të njohura, Adelina Ismajli dhe Leon
Moska, thirrje Uashingtonit të mos ndërhyjë në marrëdhëniet mes Rusisë e Serbisë Shtetet e Bashkuara nuk duhet të ndërhyjë në bashkëpunimin mes Serbisë dhe Rusisë, kështu ka reaguar Ministria e Punëve
Nimetz sheh vullnet për zgjidhjen e çështjes së emrit Në një intervistë për agjencinë e lajmeve IBNA, pas takimit me ministrin e jashtëm Grek, ndërmjetësi për çështjen e emri
Kina e pakënaqur nga propozimi i BE-së për marrëdhëniet tregtare Kina shprehet e shqetësuar nga propozimi i kreut të Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, për të kufizuar aftësitë e
Armatoset rëndë Turqia, blen sistemet anti-ajrore S400 nga Rusia Në fillim erdhi ngrirja e marrëdhënieve midis Turqisë dhe Rusisë, pas krizës që nisi kur një avion rus Su-24 u rrëzua në
Egjipti ndërpret marrëdhëniet ushtarake me Korenë e Veriut Ministri i mbrojtjes së Egjiptit, në një vizitë në Seul, ka njoftuar se vendi i tij ka ndërprerë marrëdhëniet ushtarake
U tha se Marina dhe Ledioni ishin zënë, kjo video sqaron gjithçka (VIDEO) Mes Ledionit dhe motrave Vjollca u tha se marrëdhëniet tahsmë nuk ishin më të mira dhe se ata kishin kaluar një zënkë dh
Media greke për vizitën e Kotzias në Shkup: Angazhime që të normalizohen marrëdhëniet me Maqedoninë Vizita e sotme e ministrit grek të Punëve të Jashtme, Nikos Koxias në Shkup është në kuadër të procesit për normalizimin