999 rezultate për

marredheniet

Si do të jenë marrëdhëniet Kosovë-Serbi në vitin 2035 Ekspertë të shoqërisë civile, institute e analistë si nga Kosova edhe nga Serbia janë mbledhur nga fondacioni gjerman Fr
Erdogani nuk ka leverdi t'i prishë marrëdhëniet me Kosovën Turqia si një vend mik e ka ndihmuar Kosovën në momente të rëndësishme, por, edhe është përfitues i madh i aseteve të Ko
Si nisi përplasja me Turqinë, Haradinaj: Erdoganin nuk e kam vëlla, jam shqiptar Marrëdhëniet mes Kosovës dhe Turqisë janë më të acaruara se kurrë. Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan gjatë
Falja e detit Greqisë, Vangjel Dule i përvishet Ramës Kryetari i PDBNJ-së, Vangjel Dule, akuzon Kryeministrin Edi Rama se ka mbajtur peng marrëdhëniet midis Shqipërisë dhe Gr
Denoncim se toleruan ndeshjen, Juventus - Atalanta në dyshim (FOTO LAJM) Juventusi fitoi 2-0 ndaj Atalantës dhe 3 pikët shërbyen për të shkuar +4 pikë nga Napoli i vendit të dytë. Ditën e d
Adrian Mutu: Zlatan nuk është i dëmtuar, por ka ftohur marrëdhëniet me Mourinhon Zlatan Ibrahimovic nuk është lënduar por thjesht është duke u injoruar nga trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho
Majko del hapur: Na pyesni ne për marrëdhëniet me ruset, i dimë më mirë "Lule ti, lule unë, dil këtej se kam pak punë"- tha Majko në Kuvend duke ironizuar Bashën për financimet ruse. Ai pra
Vuçiq kërkon mbështetjen gjermane për kompromis me Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar sonte se vizita e tij në Berlin ka për qëllim që të dëgjojë kancelar
Tillerson mbërrin në Turqi, në fokus marrëdhëniet mes dy vendeve Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, mbërriti në Ankara për një vizitë pune. Tillerson në mbrëmje do të prite
Di Maria: Marrëdhëniet e mia me Realin kanë marrë fund Angel Di Maria ka thënë se nuk do ta kishte fare problem që një ditë të luante për Barcelonën. Anësori argjentinas, A
Në parlamentin austriak ndalohen marrëdhëniet mes kolegëve Parlamenti i Australisë po ballafaqohet me thirrjet për ndalimin e seksit midis politikanëve dhe stafit të tyre pas një
Marrëdhëniet Holandë-Turqi drejt kolapsit, tërhiqet ambasadori holandez Holanda njoftoi sot tërheqjen e ambasadorit të saj në Ankara për shkak të marrëdhënieve të vështira dhe nuk do të lejojë
Messi flet për marrëdhëniet me Ronaldon: Nuk jemi miq Messi, gjatë një interviste të fundit për revistën World Soccer Magazine, u pyet nëse ai ishte i afërt me rivalit të tij
Zuri vendin e Hajdarit në Kuvend, Rudina rrefen marrëdhënien me Berishën Rudina Hajdari është një ndër deputetet më të reja në Kivendin e Shqipërisë. Pavarësisht moshës së re dhe mungesës s
Bilall Kasami flet për marrëdhëniet me Adnan Ismailin Bilall Kasami në emisionin "Click Plus" i pyetur nga gazetari Fatmir Aliu në lidhje me marrëdhëniet e tij me Adnan Ismai
Ambasadori e thotë në Shqipëri se Kosova është serbi Ambasadori serb në Tiranë, Miroljub Zariç, nga veriu i Shqipërisë ku ndodhej në një vizitë ka deklaruar se Beogradi kurr
Majko: Paraja, biznesi, interesi nuk po lejojnë heqjen e kufirit me Kosovën Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko bëri një deklaratë të fortë në RTSH 1, duke zbuluar arsyen që e pengon l
Presidenca: I qëndrojmë prapa vendimit për rastin Kiçina Pas shprehjes së shqetësimit nga ana e shteteve të QUINT-it lidhur me vendimin e presidentit të vendit, Hashim Thaçi, pë
Seuli i propozon Penianit 9 janarin si datë për fillimin e negociatave Koreja e Jugut propozoi sot zhvillimin e bisedimeve të nievlit të lartë me Phenianin më 9 janar për të përmirësuar marrë
Troditen marrëdhëniet mes Mourimhos dhe United, portugezi afër shkarkimit Drejtuesit e skuadrës angleze, Manchester United nuk janë të kënaqur me punën që po bën Jose Mourinho Trajneri Jose M