999 rezultate për

marredheniet

Zv.ministrja minoritare e Ramës ka një koment për neutralizimin e Kacifas Zv/ ministrja e Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Artemis Dralo gjatë një takimi për bashkëpunimin rajonal është rikthyer
Politikani grek sulmon Shqipërinë në mediat serbe: Vranë Kacifasin Kreu i Demokracisë së Re, Kiriakos Micotakis duket se nuk është bindur se Kacifasi është vrarë pasi qëlloi kundër RENEA-
5 të vërteta të thjeshta që duhet t’i dini për marrëdhëniet në çift (FOTO LAJM) Shumë është shkruar për marrëdhëniet në çift, por ama shumë do të vazhdojë të shkruhet. Gjithmonë do të ketë gjëra t
Tusk: BE dëshiron të ketë marrëdhënie të ngushta me Britaninë pas Brexitit Bashkimi Evropian dëshiron të ndërtojë marrëdhëniet më të mira të mundshme me Britaninë e Madhe në tregti, siguri dhe çë
Erdogan shpreson në përmirësimin e marrëdhënieve me SHBA-në Presidenti i Turqisë,Rexhep Taip Erdogan, tha të hënën se vendi i tij shpreson t’i përmirësojë marrëdhëniet me Shtetet e
Filmohet momenti kur Mogherini i refuzon çajin zyrtarit rus (VIDEO) Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini, nuk ka pranuar një filxhan me çaj të cilin i
Mogherini frikësohet nga rusët, edhe çajin nuk ua pranon (VIDEO) Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini, nuk ka pranuar një filxhan me çaj të cilin i
Heiko Maas: Evropa dëshiron më tepër koordinim me SHBA Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas tha se Evropa duhet të përgatitet për ndryshimet strukturore në m
Ylli brazilian prish marrëdhëniet me PSG, sytë nga Seria A Paris Saint Germain ka debutuar me humbje në Champions League, pasi u mund nga Liverpool 3-2. Por mesa duket në klub
Mourinho prish marrëdhëniet me drejtuesit e Unitedit Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho i ka prishur marrëdhëniet e tij me stafin drejtues të skuadrës. Në një i
Pas krisjes, dy këngëtaret shqiptare pajtohen sërish Një kompeticion ka thyer marrëdhëniet e ngushta mes Fitit dhe Çiljeta Xhilagës. Dy këngëtaret të cilët dikur ishin s
Rrëfehet Sali Berisha: Ja si ishin marrëdhëniet e mia me presidentin Rugova Ish-kryeministri Sali Berisha, ka folur në RTV Dukagjini për marrëdhëniet mes tij dhe presidentit të ndjerë të Kosovës,
Kanadaja lobonte për të drejtat e grave, Arabia prish marrëdhëniet Arabia Saudite ka dëbuar ambasadorin e Kanadasë dhe ka pezulluar investimet dhe marrëveshjet e reja për tregti me këtë s
Një hap i ri në marrëdhëniet Arabi Saudite-Iran?! Riadi ka rënë dakord të lëshojë një vizë për një diplomat iranian, i cili do të drejtojë një zyrë që përfaqëson interesa
Edhe opozita greke përpiqet të bllokojë marrëveshjen e paqes Kryetari i “Nea Demokratia”, Kirijakos Micotakis ka thënë se marrëveshja e nënshkruar mund t’i përkeqësojë marrëdhëniet
Metës i hap derën "armiku" i BE-së, Viktor Orban Presidenti i Republikës së Shqipërisë është duke zhvilluar një vizitë zyrtare në Hungari ku edhe është pritur nga kryemi
Ermal Meta flet për marrëdhënien me babain: Unë nuk jam Zoti të fal Nuk është hera e parë që Ermal Meta flet për marrëdhëniet me babain e tij. Në më shumë se një rast, këngëtari e ka sh
Edhe këta dy repera të njohur, i prishin marrëdhëniet me njëri-tjetrin? (FOTO LAJM) Dyshja e reperëve Onat dhe Agon Amiga duket se i kan prishur mardhniet me njri-tjetrin. Agon Amiga dhe Onat nuk flasi
10 gjërat që mbajnë çiftet të lumtur (FOTO LAJM) Disa çifte duket se kanë qenë së bashku përgjithmonë. Disa të tjerë kanë marrëdhënie të ndryshme duke mos patur sukses n
Ndarja nga bashkëshorti, Adrola Dushi tregon si i ka marrëdhëniet me të Modelja e njohur shqiptare Adrola Dushi tashmë prej një viti është ndarë nga bashkëshorti i saj Adisi. Me të ajo ka