999 rezultate për

marredheniet

Filmi ruso-serb tensionon marrëdhëniet Kosovë-Serbi “The Balkan Line”, apo kufiri i Ballkanit, një produksion filmik ruso-serb që pritej të prezantohej edhe në kinemanë e B
Serbi që puthi flamurin: Nga sot jam shqiptar (VIDEO) Serbi Miroljub Petrovic i cili është deklaruar për mediat serbe se është shqiptar ka lënë pa frymë Serbinë i cili u duk
HOROSKOPI/ Lini pas gjithçka, marrëdhëniet toksike do të marrin fund Dashi Parashikohet një ditë mjaft pozitive në saj të ndikimit të Hënës. Do të ndiheni të mbushur me energji dhe me hu
Gjukanoviq: Dialogu Kosovë-Serbi ka shpresë Pas takimit në Bruksel me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, presidenti malazez Milo Gjukanoviq u sh
Si i kanë marrëdhëniet Kylie me Jordyn pas skandalit? Nga gjithë ç’ka ndodhur deri më tani, me siguri mendja ju shkon se si i kanë punët 2 ish-shoqet e ngushta. Sipas TMZ
Reeker: Taksa po rrezikon marrëdhëniet SHBA-Kosovë Ndihmës sekretari ardhshëm i Shtetit për Evropë dhe Azi, Philip Reeker u ka bërë thirrje edhe njëherë autoriteteve të Ko
Venezuela shumë pranë luftës Një kamioni në kolonën që po tentonte të dërgonte ndihma humanitare në Venezuelë nga Kolumbia i është vënë flaka të shtu
Deklarata alarmuese e Walker: Marrëdhëniet SHBA-Kosovë janë zbehur “Marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk janë të forta. 20 vjet më parë secili në Amerikë dinte diçka për Ko
Rusi përpiqet të prishë marrëdhëniet e Kosovës me SHBA-në Përfaqësuesi i Përhershëm i Federatës Ruse në Organizatën për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë, ambasadori rus, Aleksand
Interi gjobit Icardin, Wanda kunja klubit: Marrëdhëniet janë përçarë përfundimisht tashmë Duket se historia që Mauro Icardi kishte me fanellën e Interit po fillon krisjet e veta. Ai kishte shprehur muaj më parë
Sherri tek Hadërgjonajt, Beatrix merr vendimin drastik (FOTO LAJM) Disa ditë më parë u përhap lajmi se këngëtarja Beatrix Ramosaj i kishte prishur marrëdhëniet me kushërirën e saj Anxheli
Arditi tregon prapaskenat: Kam prishur marrëdhëniet me disa këngëtarë Për shkak të sistemit të votimit, ndodh që në Kënga Magjike të ketë shumë qejfmbetje. Kështu, pesha kryesore shpeshhe
Zv.ministrja minoritare e Ramës ka një koment për neutralizimin e Kacifas Zv/ ministrja e Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Artemis Dralo gjatë një takimi për bashkëpunimin rajonal është rikthyer
Politikani grek sulmon Shqipërinë në mediat serbe: Vranë Kacifasin Kreu i Demokracisë së Re, Kiriakos Micotakis duket se nuk është bindur se Kacifasi është vrarë pasi qëlloi kundër RENEA-
5 të vërteta të thjeshta që duhet t’i dini për marrëdhëniet në çift (FOTO LAJM) Shumë është shkruar për marrëdhëniet në çift, por ama shumë do të vazhdojë të shkruhet. Gjithmonë do të ketë gjëra t
Tusk: BE dëshiron të ketë marrëdhënie të ngushta me Britaninë pas Brexitit Bashkimi Evropian dëshiron të ndërtojë marrëdhëniet më të mira të mundshme me Britaninë e Madhe në tregti, siguri dhe çë
Erdogan shpreson në përmirësimin e marrëdhënieve me SHBA-në Presidenti i Turqisë,Rexhep Taip Erdogan, tha të hënën se vendi i tij shpreson t’i përmirësojë marrëdhëniet me Shtetet e
Filmohet momenti kur Mogherini i refuzon çajin zyrtarit rus (VIDEO) Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini, nuk ka pranuar një filxhan me çaj të cilin i
Mogherini frikësohet nga rusët, edhe çajin nuk ua pranon (VIDEO) Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini, nuk ka pranuar një filxhan me çaj të cilin i
Heiko Maas: Evropa dëshiron më tepër koordinim me SHBA Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas tha se Evropa duhet të përgatitet për ndryshimet strukturore në m