999 rezultate për

mare

Sherr me thika në Himarë, plagoset 75-vjeçari Në Himarë fatmirësisht është parandaluar një konflikt i cili mund të përshkallëzohej deri në ngjarje tragjike! Pas nj
Gjendet pa jetë i moshuari në “Lungomare”, policia në vendngjarje Një person i pajetë bëhet e ditur se është gjetur ditën e sotme në afërsi të Lungomares në Vlorë. Sipas informatave, tru
Grekët e OMONIA-s prishin mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Himarës Një situatë e tensionuar është krijuar ditën e sotme, kur në Këshillin bashkiak të Himarës do të miratohej plani i përgj
Përfshihet nga flakët makina në Lungomare, drejtuesi shpëton paq Një automjet është përfshirë nga zjarri pasditen e sotme në Lungomare të Vlorës. Si pasojë e ngjarjes nuk ta lënduar,
Sekuestrohet drogë e madhe në një hotel në Himarë, një i arrestuar Një sasi e madhe droge është sekuestruar në një hotel në Himarë. Policia bën me dije se në pranga është vendosur edhe
Kërcënojnë grekët e OMONIA: Greqia dhe Qipro të bllokojnë Shqipërinë në BE Ish-kandidati për Bashkinë e Himarës dhe kreu i OMONIAs, Fredi Bejleri, ka paralajmëruar se nëse pronat në Shqipëri nuk
Emrat, Greqia u heq nënshtetësinë disa himarjotëve Gazeta greke “Proto Thema” publikoi të shtunën një shkrim ku bën fjalë për një nismë të qeverisë greke për t’i hequr nën
Denoncon gjimnazistja: Drejtoresha na merr lekë për diplomën e maturës Një maturante nga qyteti i Librazhdit ka denoncuar faktin qe drejtoresha e gjimnazit ku ajo ka kryer studimet, merr para
Skandal në Himarë, turisti serb zhvishet nudo në prani të fëmijëve (FOTO LAJM) Është tashmë e zakonshme që në plazhet e Shqipërisë të shohësh dhe të ndeshesh me turistë të huaj. Por sa vjen e bëh
Zbulohet pylli ku po “zhduken” turistët në Himarë (FOTO LAJM) Është zbuluar pylli misterioz ku “zhduken” turistët në plazhet e jugut. Në fakt është më mirë të thuash se ai ka qe
Detaje nga atentati me armë zjarri në Lungomare, si vdiq 36-vjeçari Mbrëmjen e sotme ka humbur jetën një person nga të shtënat me armë zjarri në zonën e Lungomares në Vlorë. Sipas burim
Të shtëna me armë në Vlorë, dyshohet për një të vdekur Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Vlorës. Raportohet se ka pasur të shtëna me armë në zonë
Prishjet në Himarë, Shqipëria i përgjigjet "flakë për flakë" Greqisë Një ditë më parë, ministria e Jashtme Greke reagoi për prishjen e dy ndërtimeve në Himarë për shkak se ishin ndërtuar në
Rrugët e Himarës mbushen me: "Himara është Greqi" Mjaft rrugë të bregut si edhe në Himarë janë mbushur këto ditë me mbishkrimin "Himara është Greqi". Dyshohet se shkri
DOKUMENTI/ Greqia e quan tradhtar dhe i heq shtetësinë kryebashkiakut të Himarës Qeveria greke i ka hequr zyrtarisht shtetësinë kreut të Bashkisë së Himarës, Jorgo Goro për tradhti të lartë kombëtare.
I riu plagos me gomone 19-vjeçarin nga Himara Një 26-vjecar banues në Tiranë, në plazhin e në plazhin e Potamit, Himarë, në brendësi të detit, ka plagosur lehtë nga p
Roma kontakton Liverpoolin për ti marë 'hakun' e Salah Mesfushori i Liverpulit Lucas Leiva nuk u shfaq në miqësoren e klubit në Wigan të premten mbrëma. Arsyeja mendohet të
Zbulohet dëshmia tronditëse e adoleshentes nga Tirana që preu damarët me xham Një 17-vjeçare ka tentuar që t’i japë fund jetës së saj, duke prerë damarët me një copë xhami. Ngjarja ka ndodhur një di
Filmonte çiftin me dron te “Lungo Mare”, zhduket në një pusetë kameramani (VIDEO) Një kameraman që po flimonte një çift të sapomartuarish me dron në “Lungo Mare” të Vlorës është “zhdukur” në një pusetë
Tragjike, 25-vjeçarja në Tiranë pret damarët me thikë Një vajzë e re në Tiranë ka tentuar që t’i japë fund jetës në mënyrë tragjike. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, e