999 rezultate për

mare

Prerje damarësh e vetëvrasje, çfarë po ndodh me Kallashin? (FOTO LAJM) Ajo është një ndër femrat më të kërkuara në Shqipëri. E njohur si "Kallashi" në pak kohë Donjeta Kosumi u kthye në "
Plagosi të riun dhe taksistin në Himarë, kapet autori Policia e Vlorës ka vënë në pranga shtetasin Gentjan Binishi, 34 vjeç, banues në Kuçovë. Ai akuzohet se është një nd
Himarë, dy pasagjerët qëlluan shoferin pasi nuk arritën t’a grabisin Policia ka zbardhur ngjarjen e Himarës të ndodhur mbrëmë ku një shofer taksie u grabit dhe u dhunua nga dy persona.
I shkuan si pasagjerë, taksistit i bëjnë atentat në mes të Himarës Një shofer taksie është plagosur me armë zjarri në Aksin rrugor Himarë-Llogara nga dy pasagjerët. Mësohet se i plago
Marek Hamsik i madh sa Maradona për Napolin Napoli ka arritur fitoren e radhën në ligën elitare italiane, Serie A. Napolitanët triumfuan si mysafirë të skuadrës
Marek Hamsik barazon rekordin e Maradonas 115 gola me fanellën e Napolit, Hamsik ka barazuar rekordin historik të Maradonës. Marek Hamsik është shprehur i lumt
20 vjeçari pret damarët, i ati se la të takonte nënën Një 20-vjeçar ka tëntuar të vetëvritet duke prerë damarët. I dënuar dy herë për vjedhje i riu, ka marrë vendimin dra
Përloti publikun, Ardita i kërkon falje mamasë pasi preu damarët për një djalë Ardita nga Korça ka ardhur sot në “Ka një mesazh për ty”, në “E Diela Shqiptare” për t’i kërkuar falje famijes së saj.
Kjo është edukata që Guardiola ka, një shembull për t'u marë Pep Guardiola ka treguar dhe një herë se është një njëri që i njeh limitet dhe nuk i prek ndjenjat e rivalëve. Në konfer
Dëmtuan kulturat bujqësore, gomerët përfundojnë në burg (FOTO LAJM) Tetë gomerë të cilët kanë dëmtuar kulturat bujqësore në Indi janë "burgosur" për katër ditë. Sipas New Delhi TV, goma
Lazim Destani priti në takim pjesmarësit e takimit “Dialogu me Diasporën” në Gjermani Lazim Destani priti në takim pjesmarësit e konferencës “ Dialogu me Diasporën” në Gjermani, organizuar nga ana e Konsull
Shmanget tragjedia në Tiranë, vajza pret damarët prej divorcit të prindërve Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë ku një vajzë e mitur vetëm 13-vjeç ka tentuar të vrasë veten. 13-vjeçarja k
Një bombë aviacioni gjendet në Himarë, bëhet shpërthimi i kontrolluar Një bombë shpërthyese aviacioni është gjendur në Himarë ku më pas Policia ka bërë edhe shpërthimin e kontrolluar. St
Gjendet gomonia e vjedhur dje në Himarë Gomonia e vjedhur mbrëmjen e djeshme në Himarë wshtw gjetur. Policia bën me dije se pas kontrolleve të saj dhe banorë
Himarë, hajduti hyn në shtëpi mes natës e vjedh skafin Një grabitje ka ndodhur gjatë natës në Himarë. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në fshatin Iljaz të Himarës.
Ndryshim në kupolën drejtuese të Vodafone, ikën Dietlof Mare vjen Achilleas K. Kanaris Vodafone Albania ka ndryshuar ekipin e saj drejtues. Kështu, në vend të Dietlof Mare në drejtimin e kompanisë do të v
Shqipëria rifiton detin, vija detare në Himarë do të jetë 12 milje Shqipëria dhe Greqia me gjasë janë pranë një marrëveshjeje të madhe historike për përkufizimin e shelfit kontinental, që
Greqia "bërtet" për Himarën, Bushati i sfidon në fshatin grek (FOTO LAJM) Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ishte sot në një takim me banorët e fshatit minoritar Derviçan
Trondit historiani: Himariotë të stërvitur nga Agimi i Artë janë nisur drejt Himarës Historiani Arben Llalla me anë të një statusi në Facebook ka publikuar disa foto ku flet për disa ushtarë himariotë të s
Bllokimi i shqiptarëve në kufi, Bushati niset me urgjencë në Kakavijë Prej disa orësh në Kakavijë vazhdojnë radhët e gjata. Pala greke nuk punon më asnjë sportel dhe ka sjell një kaos mes em