LAJMI I FUNDIT/ Plas në Kukës, raportohen të shtëna
999 rezultate për

mare

IKMT shpjegon prishjet në Himarë: Respektuam të gjitha hapat ligjorë IKMT reagoi pak minuta më parë ndaj pretendimeve të Vangjel Dules se prishjet në Himarë po bëhen me sfond politik dhe et
Rama ia kthen Dules: Vetëm në Himarë shpronësimet kthehen në debate... (VIDEO) "Himara është një ndër qytetet më të dërmuara nga ndërtimet". Kështu e nisi fjalën kryeministri Rama ne Kuvend, duke vën
Dule: Rama me klikën e tij po grabisin Himarën! (VIDEO) Vangjel Duke ka zgjedhur që të flasë sot në Kuvend për Himarën. Kreu i PBDNJ-së tha se Himara mbetet nën kërcënimin e fa
Ja "shtëpitë" që do të prishen në Himarë dhe që kanë trazuar Greqinë! (FOTO LAJM) Bashkia e Himarës, në mënyrë që t’i japë një pamje të re dhe funksionale qendrës së qytetit, ka vendosur të prishë disa
Tensionet/ Ministria e Jashtme e Shqipërisë thërret për sqarime ambasadorin grek Ministria e Jashtme e Shqipërisë ka reaguar zyrtarisht duke iu përgjigjur deklaratave të Ministrisë së Jashtme të Greqis
Protestë kundër prishjes së objekteve në Himarë, banorët flasin greqisht Update-Gjatë mesditës ka nisur në Himarë protesta për të kundërshtuar prishjen e 19 objekteve në qendër të qytetit, kjo
HIMARE/ Banorët në protestë kundër prishjes së banesave Në një zë, banorë të Himarës zhvilluan një protestë për të kundërshtuar projektin urbanistik të Bashkisë, i cili parashi
E kërcënon për ta vrarë dhe më pas e përdhunon, ja kush është autori Një 25 vjeçar është arrestuar, pasi ka kryer marrëdhënie seksuale me një vajzë, duke i vënë pistoletën në kokë. Burime n
I shpëtuan aksidentit tragjik të Himarës, si është sot jeta e katër vajzave (FOTO) Ato tërhoqët vëmendjen e të gjithë shqiptarëve në 21 maj të vitit 2012 për shkak të aksidentit tragjik ku një autobus me
Kina po blen gomarë nga e gjithë bota, ja arsyeja Kina është në kërkim të importit të gomerëve pasi njoftohet nga media e huaja që numri i gomerëve në Kinë ka rënë nga 11
Ja përgjigjja e Llallës për kërcënimin e marë Ditët e fundit ka qënë kryefjalë çështja e kërcënimit të kryeprokurorit Llalla, e ndërsa ai vijon të shmangë çdo pyetje
Një mëngjes me petulla për Ramën (FOTO LAJM) Kryeministri Rama, pas takimit një ditë më parë në Shkodër me fermerët e Gruemirës, duket se nuk ka nxituar të kthehet s
Himarë/ Merr flakë motori i gomones, plagoset polici Një efektiv ka mbetur i plagosur ditën e sotme në Himarë pasi gomonia e Policisë Kufitare me të cilën po kryente shërbim
Policia mohon përfshirjen e 9 vjeçarit në krimin në Palasë Blutë e Vlorës kanë konfirmuar gjatë mesditës së sotme se fëmija 9-vjeçar që shoqërohet shpesh me Jorgo Zanin, nuk ka li
Vidhnin plazhet e Sarandës dhe Himarës, shkatërrohet banda e hajdutëve Policia e Vlorës gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një operacion madhor ku ka vënë në pranga 7 persona, që ishin pjesë e
Protestë në Himarë, Neranxi: Rama po ndez vatra armiqësi Në Himarë Në këto momente po zhvillohet protesta e paralajmëruar nga komunitetit himarjot për çështjen e pronave. Organi
Vdekja e turistit në Himarë/ Qato: Ende po hetohet Ditën e sotme zv/drejtori i Policisë së Shtetit, Altin Qato ka folur për masat e marra në luftën kundër narkotikëve, mas
Himara në protestë kundër projektit të qeverisë Banorët e Himarës do të zhvillojnë sot një protestë kudër qeverisë dhe synimeve të saj për këtë zonë. Qeveria ka pla
Mediu mesazh Ramës: Ktheju pronat, të zotërve në Himarë Kryetari i Partise Republikane Fatmir Mediu ka dhënë sot një deklaratë lidhur me atë që ai e konsideroi si situatë alarm
Vdekja e turistit rus/ Ja dëshmia e djalit të biznesmenit Turisti rus, Denis Kaiumov që humbi jetën në një aksident të ndodhur në det në Livadh të Himarës kishte zgjedhur vendin