999 rezultate për

mare

Aksidenti në Lungomare/ Kryeministri Rama shkon në shtëpinë e Kristi Panajotit Qindra qytetarë vlonjatë i janë përgjigjur dje thirrjes së familjes së Kristi Panajotit për një protestë paqësore, në të
Protestat e Himarës/ Rama: Kanë arsye politike! Për kryeministrin Rama, protestat e Himarës për prishjen e ndërtimeve pa leje, janë vetëm politike. Duke folur nga Konis
Interi eliminohet nga Europa League (VIDEO) Inter, që tashmë ishte eliminuar nga Europa League, është larguar me kokën lartë nga kjo garë, duke fituar në ndeshjen e
Aksidenti tragjik tek Lungomare, flet kushëriri: Xhiroja e fundit me të (VIDEO) Petraq Beja, i cili prej disa ditësh qëndron në një karrige me rrota, me dorën të thyer dhe dëmtime të tjera në trup në
Hiqet flamuri grek nga Kalaja e Himarës (VIDEO) Një grupim, i quajtur “Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar”, në rrjetet sociale ka njoftuar se më 4 dhjetor, në orët e para
Ngrihet flamuri grek në Himarë: T'i dëbojmë shqiptarët! (FOTO) Vetëm një ditë pasi ministri grek i Mbrojtjes, Panos Kammenos, veshur me rrobën ushtarake, paralajmëroi zyrtarisht Shqip
A po ia shet Basha grekëve PD-në e Himarës? Dega e PD-se ne bashkinë e Himarës sipas informacionit nga anëtarë të sajë ne baze është lajmëruar nga qendra se do te
Aksidenti në Lungomare, arrestohet shefi i Hetimit të Aksidenteve Sektori i Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) Vlorë, sot në orën 04:00, ka arrestuar punonjësin e Pol
Aksidenti në Lungomare, vihet sinjalistikë te gropa Një ditë më parë mësohet se jane marrë masat nga firma e cila kryen punimet në Lungomaren e Vlorës. Ajo ka vendosur sinj
Aksidenti i Lungomares/ Flet shoferi i BMW X6, ja çfarë ndodhi Shoferi që i shpëtoi vdekjes pas aksidentit në aksin Ujë i ftohtë-Skelë, është rrëfyer se punimet pa tabela paralajmërue
Aksidenti me BMW tek "Lungomare", arrestohen dy drejtues të firmës Prokuroria ka nisur menjëherë hetimet pas aksidentit fatal të dy ditëve më parë në Vlorë ku një i ri humbi jetën duke rë
Ndalohen dy drejtues të firmës së Lungomares pas aksidentit tragjik, ja emrat Pas aksidentit të rëndë që ndodhi të shtunën në orët e vona të darkës në aksin rrugor Skelë¬ Uji i Ftohtë, ku humbi jetë
Ish-kreu i PD-së Vlorë, akuza Bashës: Jemi kthyer në shtojca të Idrizit dhe Dules. Mbështetëm grekun në Himarë Moisi Meminaj ka qenë kreu i PD-së së Vlorës, por kjo nuk e ka ndaluar atë që të hedhë një lum akuzash ndaj deputetëve a
Kotzias nuk dorëzohet: Shqipëria vazhdon të shkelë të drejtat e minoriteteve Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias është shprehur se Shqipëria vazhdon të shkelë të drejtën e minoritetit grek
Tahiri flet për lëvizjen e Kokëdhimës: S’kam kohë për tu marë me llafe pazari Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i ka cilësuar si “llafe pazari” deklaratat e Koço Kokëdhimës për nisjen e një lëviz
Revoltohen grekët/ Brukseli i propozon Shqipërisë hapjen e negociatave, asnjë fjalë për Himarën Komisioni Evropian rekomandoi ditën e djeshme hapjen e negociatave për Shqipërinë, por mesa duket ky lajm ka revoltuar G
Eurodeputetët grekë ngrenë "Himarën" në KE, ja reagimi i komisionerit Hahn Dy ditë pasi dorëzuan në Komisionin Evropian një amendament ku kërkonin për mbrojtjen e të drejtave të minoriteteve në S
LAJM I FUNDIT/ Edhe nesër s'ka mësim në shkolla dhe kopshte Për shkak të motit te keq, edhe nesër nuk do të zhvillohet procesi mësimor. Sikundër e kishte paralajmëruar edhe më
Himarë/ Totozani nis hetimin administrativ pas ankesave të banorëve Avokati i Popullit, Igli Totozani, së bashku me një grup ekspertësh ishte sot në Bashkinë e Himarës, ku u njoh me shqetë
HIMARE/55-vjeçari gjen vdekjen duke bërë dush Autopsia pritet të zbardhë shkaqet e vdekjes së një 55 vjeçari, i cili është gjetur pa jetë duke bërë dush. Tashmë Po