999 rezultate për

maqedoni

Më në fund gjuha shqipe bëhet gjuhë zyrtare në Maqedoni Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi në profilin e tij zyrtar në Facebook ka njoftuar se Liji për Përdorimin
Ndryshimet Kushtetuese publikohen në Fletoren Zyrtare por jo ligji për shqipen Ndryshimet kushtetuese që u miratuan më 11 janar në Kuvendin e Maqedonisë, janë publikuar më 12 janar në Gazetën Zyrtare
Cipras qetëson Maqedoninë: Nuk tërhiqemi Vendosmëri që të shkojë deri në fund Marrëveshja e Prespës shprehu kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras, duke porositu
Ishin për ski, bien në humnerë pesë maqedonas Në Pirin janë shpëtuar pesë skiatorë, shtetas të Republikës së Maqedonisë, të cilët kanë skijuar jashtë pistave të parap
Ky është politikani i parë jashtë vendit që përdor termin Maqedonia e Veriut Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Ka shkruar se Ko
Zv.kryeministri dhe dy ministra flasin për marrëveshjen e Prespës Zëvendëskryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani, ministrja e mbrojtjes Radmila Shekerinska dhe ministri i jasht
Interpol arreston dy shqiptarë në Maqedoninë e Veriut Dy persona të cilët janë në listën e Interpolit janë ndaluar dje në vendkalimin kufitar Bllacë në hyrje nga Kosova në Ma
Maqedonia e Veriut e bëri detyrën e saj, radhën e ka Greqia Ndryshimet kushtetuese të cilat dalin nga Marrëveshja e Prespës kaluan edhe fazën finale në Kuvendin e Republikës së Maq
Mësoni si është gjëndja e rrugve në Maqedoni Komunikacioni nëpër rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë kryesisht të lagështa me mbetje të borës në rrugë, pas i
May përgëzon Maqedoninë Kryeministrja e Britanisë, Theresa May ka thënë se Marrëveshja e Prespës është një moment historik për Maqedoninë. “M
Si do të jetë moti në Maqedoni Moti sot do të jetë me diell dhe do të fryjë erë e lehtë mesatare me drejtim perëndimor dhe veri-perëndimor. Temperat
Jaglland: Vendimi i Parlamentit të Maqedonisë - kontribut i rëndësishëm për stabilitetin në rajon Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Evropës, Thorbjorn Jaglland e përshëndeti vendimin e Parlamentit të Republikës s
Dëborë dhe ngrica në Maqedoni, 87 cm në Mavrovë Temperaturë me e ulët në Maqedoni në orën shtatë është matur në Kodër të Diellit, ku janë regjistruar -15 gradë Celsius.
Vishuni trashë dhe kujdes nga akulli, moti sot në Maqedoni Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira mesatare, në pjesën perendimore të vendit do të mbizotrojnë vranësira të s
Maqedonia e Veriut, pritet vendimi final i Parlamentit të Greqisë Kuvendi mbrëm me 81 vota “për” miratoi ndryshimet Kushtetuese. Ndryshimet kushtetuese përfshijnë edhe ndryshimin e emrit
Rama e shkarkoi, Bushati reagon për emrin e Maqedonisë Ditmir Bushati ka reaguar në lidhje me vendimin për ndryshimin e kushtetutës për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë për
Maqedonia ndryshon Kushtetutën, zyrtarisht bëhet Maqedonia e Veriut Më në fund, Kuvendi i Maqedonisë i ka bërë dy të tretat e votave për të miratuar ndryshimet kushtetuese, të cilat burojn
Edhe në Maqedoni nis autostrada, Shkup-Prishtinë për 45 minuta Muajin e ardhshëm do të publikohet tender për ndërtimin e aksit të parë të autostradës Shkup – Bllacë, ndërsa punimet nd
Drithërima në Maqedoni, VMRO-DPMNE dhe Kasami nuk e japin votën historike Ndryshimet kushtetuese në fazën e tretë dhe finale përsëri janë përpara debuptetëve në kuadër të seancës së 75-të, pasi
Si do të jetë moti në Maqedoni Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe reshje bore. Reshje të borës do të ketë në pjesën perëndimore