999 rezultate për

maqedoni

Kush e montoi rastin e Kumanovës? Prishtina dhe Tirana presin përgjigje Rasti i Kumanovës akoma nuk po mbahet në sirtarët e ministrisë famëkeqe të punëve të brendshme në Maqedoni. Edhe pas
Reagon Kosova për arrestimin e gazetarit Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës e dënon arrestimin e kolegut dhe anëtarit të AGK-së, Blerim Uka në Shkup të Maqedoni
Historike! Për herë të parë në Maqedoni, ministri shqiptar udhëheq mbledhjen e qeverisë! Dita e premte do të jetë ditë historike për Maqedoninë sepse për herë të parë në 25 vjetorin e ekzistimit të saj zëvendë
Televizioni i madh në Maqedoni mbyll edicionin e lajmeve në gjuhën shqipe Televizioni "Tv Nova" ka ndërprerë edicionin e lajmeve në gjuhën shqipe. Kjo gjë ka ndodhur për shkak të problemeve fina
Letra e dhimbshme para gjykimit e Fatmirit të Grupit së Kumanovës I akuzuari për rastin Kumanova, Fatmir Reqica, përmes një shkrimi të publikuar në Facebook, i është drejtuar popullit sh
Moti sot në Maqedoni Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me qiell të pastër në tërë vendin. Temperaturat e ditës do të lëvizin
Sekuestrohet mbi 1 tonë marihuanë në Bllacë Në pikën kufitare në Bllacë, më 31 tetor, janë kapur 1 tonë marihuana në vlerë prej 4 milionë euro dhe kjo është sasia m
Nëse zgjidhet "ngërçi" politik me Greqinë, në Maqedoni mund të ketë zgjedhje të reja Qeveria e Maqedonisë ka paralajmruar se pas zgjedhjeve lokale do të intesifikojë aktivitetet për gjetjen e një zgjidhje
Ahmeti: Koha po dëshmon se BDI-ja është parti e fuqishme Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, u ka bërë thirrje të gjitha partive politike në Maqedoni, që t
Moti sot në Maqedoni Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell, por i ftohtë me erë të dobët veriore dhe me temperatura nën zero në disa vende
Kapen 750 kilogramë marihuanë në kufi mes Maqedonisë dhe Kosovës 750 kilogramë drogë janë kapur në pikën kufitare mes Kosovës dhe Maqedonisë, respektivisht në vendin e quajtur Bllacë.
Lëvizja BESA paralajmëron protesta të mëdha në Maqedoni Opozita shqiptare në Maqedoni po bëhet gati për protesta të mëdha. Paralajmërimet e para kanë ardhur nga përfaqësues të
Kush janë tre dhëndurët e Pirokut që do udhëheqin me 3 komuna në Maqedoni Fshati Pirok i Komunës së Bogovinës ka me çfare të krenohet. Gjatë ditës së djeshme 3 dhëndurë nga Piroku ishin në garë
Moti sot në Maqedoni Moti në Maqedoni do të jetë i ftohtë dhe me temperatura nën 0 gradë celsius. Do të mbizotërojë mot me diell dhe me vr
Maqedonia do të mbyllë konsullatën në Barcelonë Qeveria e Maqedonisë, në seancën e nesërme do të debatojë për propozimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme për mbylljen
KE: Kryetarët e komunave në Maqedoni me mandate të pastra Komisioni Evropian ka komentuar zgjedhjet lokale në Maqedoni duke thënë se rezultatet janë ashtu si kanë dashur qytetarë
OSBE-ODIHR vlerëson pozitivisht mbajtjen e zgjedhjeve lokale në Maqedoni Rrethi i dytë i zgjedhjeve lokale në Maqedoni është zhvilluar kryesisht në atmosferë demokratike, dhe mos përjashtuar ed
Rama uron partitë shqiptare për rezultatin në zgjedhje Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka përshëndetur rezultatin e zgjedhjeve vendore në Maqedoni dhe ka uruar partitë shqi
Këto janë gratë që do të udhëheqin gjashtë komuna në Maqedoni Në raundin e parë të zgjedhjeve lokale, i cili u mbajt më 15 tetor, funksionin kryetare komune për komunat Manastir dhe
Zaev: VMRO të mbledhë forcat e të pranojë rezultatin Mbrëmë kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev një konferenë deklaroi se VMRO-DPMNE duhet të mbledheë forcat dhe të pranojë