999 rezultate për

maqedoni

Ivanov: Dështimin e BE-së në Ballkan, po e shfrytëzojnë Kina dhe Rusia "Mossuksesin e Bashkimit Evropian në Ballkan e shfrytëzojnë Kina dhe Rusia", u shpreh presidenti i Maqedonisë, Gjorge Iv
Moti sot në Maqedoni Sot në Maqedoni do të mbajë mot me diell, me vranësira mesatare kryesisht në rajonet malore dhe me erë mesatare me drejt
Ky do të jetë Prokurori i ri i përgjithshëm në Maqedoni Lubomir Joveski do të jetë Prokurori i ri i përgjithshëm në Maqedoni, pasi ai bashkë me një kandidate tjetër kanë marrë
Historiani bullgar: Në Maqedoninë perëndimore s’ka maqedonas, ata janë shqiptarë! Profesor Bozhidar Dimitrov është një historian bullgar dhe Drejtor i Muzeut Historik Kombëtar të Bullgarisë. Ai, në Maqe
Maqedonia ndaloi 1 ton drogë që kaloi pa problem në kufirin e Kosovës Shteti maqedonas, më 1 nëntor ka ndaluar në pikën kufitare në Bllacë një tonë drogë të llojit kanabis. Kjo sasi e d
Ministria e Drejtësisë e Maqedonisë tregon nëse do të ketë hetim ndërkombëtar Për rastin e Kumanovës mund të ketë vërtet një hetim ndërkombëtar. Mediat në Maqedoni citojnë ministrin e Drejtësisë,
Së shpejti zgjidhet çështja e emrit me Greqinë Pas zgjedhjeve lokale të cilat u zhvilluan në Maqedoni javën që lamë pas, pritet që të intensifikohen veprimet qeveritar
Maqedonia reagon për djegien e flamurit të saj në Kosovë “MPJ shpreh keqardhje dhe e dënon aktin e djeshëm të djegies së flamurit maqedonas nga ana e përfaqësuesve të gupeve të
Paralajmërohen protesta kundër vendimit gjyqësor për “Grupin e Kumanovës” në Maqedoni Disa organizata joqeveritare shqiptare në Maqedoni kanë paralajmruar protesta para Gjykatës Themelore Shkupi 1, në shenj
Shaqiri: Sistemi i drejtësisë në Maqedoni shndërrohet në padrejtësi për shqiptarët Ish nënkryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Hysni Shaqiri ka reaguar ndaj vendimit të djeshëm të Gjykatës Themelore për t’
Sinani: Dënimi i djeshëm ishte dënimi më i madh ndonjëherë ndaj shqiptarëve ne Maqedonisë Forumi nderkombetare për të drejtat dhe liritë e njeriut me kryetar Idriz Sinani reaguan ashpër ndaj vendimit të gjykate
Dhjetra qytetarë të Kosovës protestojnë para ambasadës maqedonase (FOTO LAJM) Nga Ervin Shkulaku Me dhjetra qytetarë të Kosovës kanë protestuar sot përballë ambasadës së Maqedonisë për të
MPB e Maqedonisë dënon djegien e flamurit maqedonas në Kosovë Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni ka dënuar incidentet e mbrëmshme të djegies së flamurit maqedonas në Gjilan
Veteranët: Nuk do të lëmë gurë pa lëvizur për t'i mbrojtur të drejtat e grupit "Kumanova" Degët e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës për rajonin e Dukagjinit kanë reaguar lid
Veteranët e Dukagjinit letër publike për Grupin e Kumanovës Degët e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës për rajonin e Dukagjinit kanë reaguar lid
Rasti "Kumanova", reagon edhe këngëtari i njohur (FOTO LAJM) Një ditë më parë Gjykata Penale në Maqedoni dënoi me 746 vjet burg 33 pjesëtarët e grupit të Kumanovës. 7 dënime me b
"Skifterët" djegin në mes të Gjilanit flamurin e Maqedonisë (VIDEO) Tifozët e klubit të Gjilanit, "Skifterët" në shenj revolte për atë që ndodhi sot në Maqedoni, ia kanë vë flakën flamurit
Moti sot në Maqedoni Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell por edhe me shumë mjegulla të cilat do të mbulojnë disa lokalitete në gjithë te
Digjet flamuri i Maqedonisë edhe në Pejë, turma brohoret “Ali tradhtari” (FOTO LAJM) Dhjetëra qytetarë janë mbledhur në këto momente në sheshin “Skënderbeu” në Pejë për të protestuar kundër dënimeve me bur
“Skifterat” djegin flamurin e Maqedonisë në shenjë revolte për dënimin e “Grupit Kumanova” (VIDEO) Grupi i tifozëve “Skifterat” nga Gjilani, të enjten mbrëma kanë djegur flamurin e Maqedonisë. Në videon e postuar në