999 rezultate për

maqedoni

Rasti I kumanovës, Zaev: Maqedonia po shqyrton mundësitë për hetim ndërkombëtar Gjatë prezantimit të të propozim – buxhetit për vititn 2018 në një konferencë për shtyp, kryeministri i Maqedonisë Zora
Moti sot në Maqedoni Moti sot në Maqedoni do të jetë me mjegulla deri në mesditë dhe me diell në orët e pasditës. Në orët e mbrëmjes do të
Qeveria e Maqedonisë jep detaje për vizitën e Zaevit në Kosovë Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev pritet që për herë të parë të vizitojë Republikën e Kosovës. Shkupi zyrtar ka
Maqedonia nuk do të marrë pjesë në Eurovision, ja arsyet Emri i Maqedonisë nuk u gjet në listën e 42 pjesëmarrësve në festivalin e këngës evropiane (Eurovision) për vitin e ardh
Sela-Garrett: Të përshpejtohet procesi i integrimit të Maqedonisë Kryetari i Aleancës për shqiptarët, Ziadin Sela është takuar me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Maqedoni, Charles Ga
U aksidentua në Zvicër, përcillet në banesën e fundit 19-vjeçarja nga Maqedonia (FOTO LAJM) Një aksident fatal ka ndodhur në rrugën "Hendschikerstrasse" në Lenzburg të Kantonit Aargau në Zvicër. Mbrëmjen e së
Asnjë "VIP", Fevziu zbulon gjykatësit dhe prokurorët nga të cilët do të dridhet politika Gazetari Blendi Fevziu ka një version të tijin për mënyrën se si do të bëhet Reforma në Drejtësi në Shqipëri duke theksu
Ky është kryetari i ri i Gjykatës Penale në Maqedoni Me 11 vota Pro dhe 2 Kundër, Këshilli Gjyqësor ka zgjedhur Ivan Xholev për kryetar të Gjykatës Penale. Kryetari i sa
Anulohet protesta për "Grupin e Kumanovës" në Maqedoni Një protestë e lajmëruar për të premten në Shkup, kundër dënimeve ndaj pjesëtarëve të Grupit të Kumanovës nuk do të mbah
Moti sot në Maqedoni Moti sot në Maqedoni do të jetë me shi dhe me temperatura mesatarisht të ngrohta për këto kushte. Temperaturat e ditë
Kush është Joveski që pritet të jetë kryeprokurori i ri i Maqedonisë Ljubomir Joveski është propozimi i qeverisë së Maqedonisë për kryeprokuror të Prokurorisë Themelore Publike. Qeveria
Ndotja e ajrit në Maqedoni, mbi pesëfishin mbi nivelin e lejuar Është rikthyer ndotja e ajrit. Shkupi, Tetova dhe Kumanova në 24 orët e fundit kanë qenë qytetet me ajrin më të ndotur
Shkëndija me shumë siguri do duhet të presë për të zhvilluar fazën tjetër të Kupës Shkëndija e Tetovës shikon t’i shtyhet takimi në cerekfinalet e Kupës së Maqedonisë, ku kuqezinjtë siguruan biletën pas
Zbulohet personi që përhapi lajmin për vdekjen Sabri Fejzullahu,është nga Maqedonia Para pak ditësh u publikuan disa lajme që Sabri Fejzullahu kishte ndërruar jetë, dhe ky lajm bëri bujë të madhe në rrjet
Hakerët shqiptarë kryejnë sulme kibernetike në Maqedoni, bien faqet e gjykatave Grupi i njohur i hakerëve shqiptarë, “Anonymous Albania”, kanë sulmuar faqet zyrtare të Gjykatës së penale dhe asaj Supr
Moti sot në Maqedoni Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira, ndërsa në pjesët perëndimore dhe juglindore me reshje lokale shiu me intensite
Zaev, i shqetësuar se mund ta likuidojnë Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka deklaruar për radio ”Antena M” se ka marrë informacione nga analistë rreth tij
Ahmeti takon Ambasadorin e Francës, Kristian Timonier Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim z. Ali Ahmeti ka realizuar sot në Shkup takim me Ambasadorin e Francës në M
Ja ku ndodhet agjenti maqedonas që ka informacione për rastin "Kumanova" Ish-shefi i njësisë antiterroriste të MPB-së në Maqedoni, Dejan Vuçkoviq i cili po vuan burg në Greqi, kërkon që të mos
Moti sot në Maqedoni Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me temperatura më të larta se ditët e kaluar. Temperaturat do të lëvizin