999 rezultate për

maqedoni

Loja e tepruar e Putinit në Ballkan dhe përgjigja e guximshme e Greqisë dhe Maqedonisë Nga Christopher R. Hill Politika e jashtme e Kremlinit duket se mbështetet gjithnjë e më tepër në supozimin se
Nëse dështon referendumi, Maqedonia pllakoset nga kriza ekonomike Analistët ekonomik tregojnë se referendumi i dështuar do të kishte pasoja negative në ekonomi. Edhe pse institucione
Dimitrov flet për vizitën të sekretarit amerikan Vizita e sekretarit amerikan të mbrojtjes James Mattis në Maqedoni, që duhet të realizohet këtë fundjavë, është një sinj
Maqedonia në qendër të vëmendjes, sot vizitohet nga Mogherini dhe Mitchell Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe ndihmës sekretari shtetëror për çës
Bushati: Çelësi i vetëm për rrugëtimin euro-atlantik të Maqedonisë, vota pro Marrëveshjes së Prespës Zhvillimet më të fundit në Maqedoni dhe rajon si dhe sfidat e përbashkëta me të cilat përballet Ballkani Perëndimor, kan
Haradinaj sërish: Presheva nuk mund t'i bashkohet Kosovës Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se zgjidhja me Serbinë nuk mund të arrihet përmes territoreve dhe kufi
Nënshkruhen tetë marrëveshje Kosovë-Maqedoni Tetë marrëveshje për bashkëfinancim nacional të projekteve në kuadër të Programit për bashkëpunim tejkufitar mes Maqedon
"Sonte do të të provoj shefi", arrestohet Shpëtimi që mbushi Maqedoninë me prostituta Policia e Tiranës ka vënë në pranga shtetasi Shpëtim Cekrezi i cili akuzohet për shfrytëzim porstitucioni. Ai u den
Thaçi pyetet në Maqedoni nëse mbështet që shqiptarët e Maqedonisë t'i bashkohen Kosovës Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi edhe në Maqedoni gjatë një konference të përbashkët me kryeministrin maqedonas Zoran
Shqiptarët në Maqedoni bashkohen falë Zaevit Edhe pse të ndara për shumë çështje, partitë politike shqiptare i bashkon çështja e referendumit. Bashkimi demokrati
Shqiptarët braktisin Maqedoninë, politikanët do votojnë njëri-tjetrin Eksodi masiv i të rinjve nga Maqedonia po vazhdon. Agjenci të shumta në Shkup për cdo ditë po ju rregullojnë vizat e pun
Emigrantë afganë dhe pakistanezë kapen në Maqedoni Në një kontroll të rregullt në bulevardin “Gjevgjelia” në Gjevgjeli, nëpunësit policorë mbrëmë në orën 01:00 pas mesnate
Trump dërgon njeriun e tij në Maqedoni Ndihmësi i sekretarit shtetëror amerikan për Evropë dhe Euroazi, Wes Mitchell më 13 shtator do të vijë në Maqedoni në ta
Skandali me mishin "bio": Si sillen viçat nga Maqedonia e shiten në Shqipëri Zbulohet rruga se si hyjnë në vendin tonë mish i pakontrolluar, por me matrikullim të rremë. Fiks fare tregon mënyrën
Si po gënjehen shqiptarët, zbulohet skandali i mishit që vjen nga Maqedonia Zbulohet rruga se si hyn në vendin tonë mishi i pakontrolluar, por me matrikullim të rremë. Fiks fare tregon mënyrën
Reagon Rusia: Nuk kritikuam Merkelin, por Metën për ndërhyrje në Maqedoni Ambasada e Rusisë në Shkup ka deklaruar se publikimi i tyre në “Twitter” në lidhje me thirrjet e politikanëve të jashtëm
BDI me 35 shtabe do të punojë për ndryshimin e emrit të Maqedonisë Shtabi Qendror i Bashkimit Demokratik për Integrim për referendumin më 30 shtator ka mbajtur një takim në selinë e parti
Rusia i reagon Merkelit për vizitën në Maqedoni Pas vizitave në Shkup të sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg si dhe kancelarëve të Austrisë dhe Gjerm
Nacionalistët grekë kundër Maqedonisë, sulmojnë policinë Me shkopinj dhe mjete të tjera rrethanore të rinj të grupeve ekstremiste të djathta që mbajnë flamuj grekë sulmojnë një
Merkel e prerë: Politikanët në Maqedoni të mbajnë përgjegjësi Në pyetjen e gazetarëve se çfarë do të bisedojë me presidentin e vendit Gjorgje Ivanov dhe me liderin e opozitës maqedon