999 rezultate për

maqedoni

Hapen hetime për Këshillin Gjyqësor në Maqedoni Prokuroria për Krim të Organizuar dhe Korrupsion ka formuar lëndë sipas mënyrës “me të dëgjuar”, pas publikimeve nëpër m
Pas 3 viteve pritet zhdukja e deleve në Maqedoni Jemi në skaj të ekzistencës, të rrezikuar, luftojmë për mbijetesë. Kështu e përshkruan situatën në të cilën gjenden rrit
Deputeti zbulon skenarin, Zaev ka pasur dijeni për arratisjen e Gruevskit Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Vllatko Gjorçev konsideron se ka dy variante si shpjegim për arratisjen e ish-kryeministrit të
Maqedonia njeh Kosovën si shtet fqinj Është pranuar amendamenti i Aleancës për Shqiptarët që edhe Republika e Kosovës të shtohet në Kushtetutë si shtet fqinj
Humb jetën në punë një zjarrfikës në Maqedoni Zjarrfikësi nga Shtipi, Gjorgji Xhanov ndërroi jetë në moshën 57-vjeçare duke bërë intervenim në një oxhak të ndezur. P
Rusia kërcënon Maqedoninë: Mos hyni në NATO Rusia nuk ka asgjë kundër Marrëveshjes së Prespës për emrin, por e kundërshton anëtarësimin e Maqedonisë në NATO, kështu
Sot është shumë ftohtë në Maqedoni Moti sot në orët e mëngjesit do të jetë i ftohtë dhe me vranësira ndërsa gjatë ditës do të ketë shfaqje të diellit. T
Shpërthen protesta e studentëve edhe në Maqedoni, 13 kërkesat e tyre Ndal korrupsionit, duam drejtësi, jashtë politika, poshtë nepotizmi. Studentët e Universitetit të Tetovës kanë shprehur
Nis protesta e studentëve shqiptarë të Maqedonisë Me moton “#MeStudentët”, sot po protestojnë studentët shqiptarë të Maqedonisë. Protesta në Sheshin “Iliria” në Tetovë
Zgjidhet drejtuesi i shoqatës të gazetarëve në Maqedoni Këshilli Drejtues i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë dje mbajti mbledhje konstituive ku miratoi interpretimin autent
Çohen në protesta edhe studentët shqiptarë të Maqedonisë Me moton “#MeStudentët”, sot do të protestojnë studentët shqiptarë të Maqedonisë. Protesta do të mbahet, në Sheshin “
Opozita akuzon Cipras se formoi identitetin maqedonas Zotëri Cipras, nuk e shpëtuat Maqedoninë, të vetmen që e bëtë është që ua dhatë nacionalitetin dhe gjuhën maqedonase fqi
Nisin reshjet e borës në Maqedoni Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe me reshje të borës. Gjatë mëngjesit temperaturat do të jenë nga -5 gradë
ASH paraqet dy amandamente për ndryshimet kushtetuese Ndonëse Maqedonia ka njohur Kosovën shtet dhe Kuvendi i Republikës së Maqedonisë ka miratuar rezolutë për marrëdhëniet e
Maqedonia tenton të ekstradojë agjentët nga Greqia Ministria e Drejtësisë do t’i bindë gjykatat e Greqisë se amnistinë nga Ivanov që e kanë fituar agjentët Goran Grujovski
Ministria jep detaje për vdekjen e tre maqedonasve në Serbi Nga Ministria e Punëve të Jashtme bëjnë të ditur se ministri i shëndetësisë dhe sekretari i qeverisë Dragi Rashkovski dh
Reshjet e borës mbulojnë rrugët e Maqedonisë Për shkak reshjeve intensive të borës që po bie mëngjesin e sotëm gati në të gjithë vendin, rekomandohet kujdes i veçant
MOTI/ Vranësira dhe reshje shiu në Maqedoni Moti në Maqedoni do të jetë kryesisht i vranët me reshje të përkohshme të shiut dhe borës në zonat malore . Do të fryjë
Në këtë datë Ivanov flet para Kuvendit Kryetari i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, paraqitjen për fundvit në Kuvendin e Maqedonisë do ta ketë më 28 dhjetor, me filli
Si do të jetë moti në Maqedoni Moti sot do të jetë më pak i ftohtë se ditët e kaluara. Temperaturat e mëngjesit do të jenë në intervalin nga 0 gradë ce