999 rezultate për

maqedoni

Tetova dhe Kumanova, qytetet më të ndotura në Maqedoni Tetova dhe Kumanova gjatë ditës së sotme kanë arritur sot një nivel tepër të lartë të ndotjes së ajrit. Stacionet m
Bashkëpunim në mbrojtje, Bullgaria dhe Maqedonia nënshkruajnë Protokoll Ministrat e mbrojtjes të Maqedonisë dhe të Bullgarisë, Radmilla Shekerinska dhe Krasimir Karakaçanov sot në Strumicë nën
Përplaset në Austri autobuzi me shtetas të maqedonisë, ndërron jetë shoferi Një person ka vdekur dhe disa të tjerë janë lënduar kur një autobus përmes të cilit udhëtonin 28 shtetas të Maqedonisë,
Kryeministri i Bullgarisë mbërrin në Maqedoni, fillon seanca qeveritare Kryeministri i Republikës së Bullgarisë, Bojko Borisov, i cili u prit nga homologu i tij maqedonas, Zoran Zaev, ka mbërr
"Tvrdokorni"-t shpallën si tradhtarë Zaevin dhe Gruevskin E ashtuquajtura shoqatë "Tvrdokorni' (kokëfortët) e cila në pranverën e 2017-s protestonte kundër Platformës Shqiptare p
Zaev në manifestimin e Ditës së Alfabetit: Unifikimi i gjuhës shqipe pasuri e Maqedonisë Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithë komuniteteve. Ky model na bën thirrje që të ndërtojmë një vend
Lika realizon pritje solemne për doajenët e arsimit shqip në Maqedoni Me rastin e shënimit të 109 vjetorit të Kongresit të Manastirit, zëvendëskryeministri i Republikës së Maqedonisë përgjeg
Presidenti Ivanov uron Ditën e Alfabetit Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov me rastin e shënimit të 22 Nëntorit – Ditës së Alfabetit të Gjuhës S
PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit Ish-kryeministri i Maqedonisë, lider i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski ka 35 llogari bankare kurse ish-zëvendëskryeminis
Thaçi: Shqiptarët e Maqedonisë e festojnë Ditën e Alfabetit me meritë të PDSH-së Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaci dërgoi urim me rastin e 22 Nëntorit – Ditës së Alfabetit të Gjuhë
Xhaferri: Maqedonia është vend në të cilin respektohet pasuria gjuhësore Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferi dërgoi urim me rastin e 22 Nëntorit - Ditës së Alfabetit të Gjuhës Shqip
Parashikimi i motit për sot në Maqedoni Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell, me vranësira të vogla dhe me erë të dobët veriperëndimore. Temperatura
Shtrirja e gjuhës shqipe në territorin e Maqedonisë Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë do të mund t’i drejtojë seancat edhe në gjuhën shqipe ndërsa ministrat do të mund të f
Ish agjenti CIA-s zbulon planin për çështjen e emrit të Maqedonisë Problemi rreth çështjes së emrit është një problem i cili po pengon Maqedoninë prej një kohe të gjatë, dhe është pengesa
Shtyhet leximi i dytë për propozim-ligjin për gjuhët në Maqedoni Seanca që ishte planifikuar për nesër në orën 15:00 për ligjin për gjuhët, është shtyrë njoftojnë nga Komisioni për Çësh
Zaev: Kemi bërë marrëveshje bilaterale ashtu siç bëjnë miqtë "Maqedonia e respekton dialogun që Serbia e ka hapur me Kosovën, respektivisht mes Beogradit dhe Prishtinës dhe besoj se
Figura e njohur shqiptare në pullë postare në Maqedoni Në prag të Kongresit të Manastirit, Shkupi promovoi pullë postare me figurën e Faik Konicës. 75 vite nga vdekja e kë
Tërmeti dridh Maqedoninë mëngjesin e sotëm Një tërmet ka goditur Maqedoninë mëngjesin e sotëm. Dridhja ka qenë me fuqi prej 2.5 shkallë sipas Rihterit, në thel
Të shtunën mbahet seanca për prokurorin publik Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi më 25 nëntor, ka caktuar seancën në të cilën duhet të emërohet prokuror i ri publik i
Moti sot në Maqedoni Moti në Maqedoni do të jetë i ftohtë, paradite me reshje të përkohshme të shiut, ndërsa pasdite dhe në disa vende të lar