999 rezultate për

maqedonase

Kim Mehmeti: LSDM dhe BDI, bandë e rrezikshme Shkrimtari, publicisti, Kim Mehmeti ka reaguar ashpër lidhur me aleancën mes LSDM-së maqedonase dhe BDI-së, për t’i luft
Partitë maqedonase në garë për votat e shqiptarëve Partitë politike maqedonase në zgjedhjet lokale, që do të mbahen në tetor, janë futur në garë që në mënyrë të drejtpërdr
"Shqipja është zyrtare, e barabartë me gjuhën maqedonase" Duke folur për arritjet e Qeverisë në 100 ditëshin e parë, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, në e
Ahmeti: Shqipja është zyrtare, e barabartë me gjuhën maqedonase Duke folur për arritjet e qeverisë në 100 ditëshin e parë, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, në
Sulmohet patrulla e policisë maqedonase Sulm fizik ndaj policisë është shënuar në lagjen Karposh 4 në Shkup. Rasti ka ndodhur të martën në mbrëmje, rreth orës
Zaev: Gjuha maqedonase dhe alfabeti i saj cirilik është e vetmja gjuhë zyrtare "Gjuha maqedonase dhe alfabeti i saj cirilik, është e vetmja gjuhë zyrtare dhe alfabet zyrtar në të gjithë territorin e
Profesoresha maqedonase arsyeton përgjakjen e Selës në Kuvend (VIDEO) Profesorja universitare e drejtësisë në Universitetin e Shkupit, Gordana Siljanovska ka arsyetuar përgjakjen e kryetarit
LSDM: Ligji për përdorimin e gjuhëve nuk është jokushtetues! Ligji për përdorimin e gjuhëve nuk është jokushtetues, por në pajtim me nenin pesë të Kushtetutës së Republikës së Maqed
Brnabiç takohet me ambasadoren maqedonase Vera Jovanovska Tipko Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç sot zhvilloi takim pune me ambasadoren maqedonase në Beograd, Vera Jovanovska-Tipko
Shqipja ende pa u votuar, qeveria do të ndajë mjete për promovimin e gjuhës maqedonase Qeveria e Maqedonisë në seancën e saj të 26-të, miratoi disa masa për përmirësimin e gjendjes së gjuhës maqedonase, të c
Qeveria po avancon vetëm përdorimin e gjuhës maqedonase Qeveria e Maqedonisë në seancën e djeshme ka miratuar masat për avancimin e gjendjes së gjuhës maqedonase dhe ka obligua
Lojtarët shqiptarë te kombëtarja maqedonase refuzojnë të këndojnë himnin Ka filluar përballja ndërmjet Shqipërisë dhe Maqedonisë në stadiumin Strumicës. Ky takim është i vlefshëm për xhiron e t
Sigurohet Strumica, policia dhe forcat speciale rrethojnë stadiumin (FOTO) Kur mbeten pak më shumë se 4 orë para fillimit të ndeshjes mes Maqedonisë dhe Strumicës, rreth të ashtuquajturit stadium
Forcat Speciale maqedonase terror tifozëve shqiptarë, tre kontrolle të rrepta në një stadium si kotec pulash Kombëtarja Shqiptare do të luajë në një situatë gjëndjeje të jashtëzakonshme sonte në Strumicë. Përveç dërgimit në n
Policia maqedonase nuk iu shqepet tifozëve shqiptarë, por sjellja e tyre është perfekte Autobusët me tifozë shqiptarë janë nisur tashmë drejt vendtakimit të tyre të drekës në Maqedoni, në qytetin e Kumanovës.
Federata maqedonase mund të ketë mbajtur larg shqiptarët duke lëvizur nga Shkupi, por jo këtë njëri Kryeministër i Maqedonisë Zoran Zaev, do të jetë sot në stadiumin e Strumicës, për të ndjekur ndeshjen mes Maqedonisë dh
Mediat maqedonase: Shqiptarët e "mbajnë shpirtin" me sanduiç Mediat maqedonase kanë filluar të thumbojnë Kombëtaren e Shqipërisë akoma pa filluar sfida. Portali “ekipa.mk” që di
Mediat maqedonase tallen me federatën e futbollit: Po biletat ku i shisni? Federata Maqedonase, prej disa ditësh ka nxjerrë njoftimin me çmimet e biletave të ndeshjes Maqedoni-Shqipëri që do të l
Ligji i ri për gjuhët parashikon uniforma dhe bankënota dygjuhësore Propozim-ligji i ri për përdorimin e gjuhëve, i cili nesër është në leximin e parë në komisionin për çështje evropiane,
Maqedonasit kthejnë "bahçen" në fushë futbolli, vetëm e vetëm që tu largohen shqiptarëve (FOTO LAJM) Federata Maqedonase ka qenë në garë me kohën për të rregulluar sa më shpejt që të ishte e mundur impiantin e Strumicës p