999 rezultate për

maqedonase

Këtë javë shqiptarët protestojnë para qeverisë e maqedonase Të organizuar nëpërmjet rrjeteve sociale, me moton “Pranverë pa Drejtësi”, qytetarët të mërkurën më datën 21 mars në orë
Deputetja maqedonase: Nga sot jam shqiptare “Në kordinim të organizuar me VMRO-DPMNE-në, Komiteti Komunal nga partia e tyre në Karposh në krye me kryetarin e këtij
Bukuroshja maqedonase që mbështet Ligjin e Gjuhës Shqipe Maqedonasja Bojana Stefanovska është një nga ata protagonistë që përkrahë miratimin e ligjit për gjuhët dhe se sipas saj
Arrestohet një funksionar i lartë në MPB Sot pasdite është arrestuar një funksinar i lartë në Ministrinë e Punëve të Brendshme, kanë raportuar mediumet në gjuhën
Arrestohet një funksionar i lartë në MPB, ja për kë bëhet fjalë Sot pasdite është arrestuar një funksinar i lartë në Ministrinë e Punëve të Brendshme, kanë raportuar mediumet në gjuhën
Reagon Ministri Ademi për veprimet e protestuesve Ministri pa resor përgjegjës për diasporën, Edmond Ademi, djegien e fotografisë së kryeministrit Zoran Zaev nga demostr
Talenti i Kukësit refuzon Federatën maqedonase për të zgjedhur Shqipërinë Valon Ethemit u transferua nga Mamurrasi te Kukësi pa bujë në merkaton e verës, por që tashmë është një titullar fiks te
Digjet flamuri grek gjatë protestave në Shkup (FOTO) Para Kuvendit të Maqedonisë në këto momente janë mbledhur qindra qytetarë, të cilët protestojnë kundër ndryshimit të emr
Protestë para Kuvendit në Shkup kundër ndryshimit të emrit (VIDEO) Para Kuvendit në Shkup po protestohet kundër ndryshimit të emrit, të shtetit dhe identitetit të kombit. Protestuesit
UEFA gjobit skuadrën maqedonase me 30.000 euro Skuadra nga shkupi, Vardar është dënua për herë të tretë sivjet, për shkak të sjelljes së palejuar të publikut dhe organ
Nacionalistët maqedonas: Ne jemi popull i vogël, do vdesim dhe do zhdukemi! Shoqata patriotike maqedonase “Tvrdokorni” dhe “Forcat e bashkuara maqedonase” kanë bërë thirrje për protestë ditën e ma
Europarlamentarët kërkojnë kthimin e opozitës maqedonase në Kuvend Europarlamentarët Ivo Vajgl dhe Eduard Kukan i kërkuan opozitës që të kthehet në Kuvend dhe të merr pjesë aktive në marr
I kërkoi të fliste në gjuhën maqedonase, Sela "bën për ujë të ftohtë" gazetarin Ditën e djeshme u mbajt konferencë për shtyp nga kryetari i ASH-së dhe Lëvizjes Besa, Ziadin Sela dhe Afrim Gashi. Se
Qeveria maqedonase vendosi themelimin e TV shtetërore në gjuhën shqipe Qeveria maqedonase ka miratuar sot disa vendime te rendesishme nepermjet propozim ndryshimit te ligjit, ku midis tyre do
Nacionalistët maqedonas, thirrje për protestë për mbrojtjen e emrit Thirrje deri tek populli maqedonas, gjithë organizatorët, mbrojtësit dhe grupet e tifozëve si dhe simpatizantët e partiv
Edhe Qukallova ka disa fjalë për ndryshimin e emrit Akademik Katica Qullavkova pas paralajmërimeve për ndryshim të emrit të shtetit dhe gjuhës maqedonase ka deklaruar se me
Ministria e arsimit në Maqedoni shpall konkurs, rroga 1900 euro Ministria e arsimit dhe shkencës ka shpallur konkurs për realizimin e mësimit plotësues të arsimit fillor në gjuhën amta
VMRO: Na duhet 5 muaj debat për ligjin e gjuhëve VMRO-DPMNE thotë se grupimi në bazë të neneve i 36 mijë amendamenteve kundër ligjit për gjuhët, mund ta shkurtojë proced
Rriten pagat e ushtrisë Maqedonase Radmilla Sheqerinska, ministre e Mbrojtjes njoftoi se Ushtria e Republikës së Maqedonisë (URM) do të pranojë 375 ushtarë
Mësohet data e takimit të qeverisë kosovare me atë maqedonase Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj po qëndron për vizitë zyrtare në Shkup, ku ka zhvilluar takim me kryeminist