999 rezultate për

maqedonase

Zaev hesht për emrin, a po frikësohet nga opozita? Qeveria as nuk ka konfirmuar e as ka mohuar informacionin i cili gjatë ditës së djeshme u plasua në disa media të caktua
Kosova hap një pikë të re kufitare me Maqdoninë Dogana e Kosovës njofton se sot ka përfunduar të gjitha përgatitjet për funksionalizimin e pikëkalimit kufitar të Gllobo
Pala greke e tensionuar për çështjen e emrit, bën fajtore qeverinë maqedonase Jashtëm grek, Nikos Kocias është shpreur edhe një herë se nëse nuk arrihet marrëveshje për emrin, sipas Kociasit, gjithë
Deklarata e Tusk në gjuhën maqedonase ngre në këmbë mediat greke Deklarata në konferencën e përbashkët me Zoran Zaevin nga ana e kryetarit të Këshillit të Evropës, Donald Tusk, ka ardhu
Federata maqedonase e Futbollit quan "indian" dy shqiptarët e Shkëndijës Shqiptarë vazhdojnë të pësojë rracizëm në Maqedoni madje edhe në futboll. Pak orë pasi Shkëndija siguroi titullin kampio
Gjuha maqedonase, kusht për marrjen e shtetësisë Rreth 2000 qytetarë kanë mundur të marrin shtetësinë e Maqedonisë gjatë tre viteve të fundit, ndërsa rreth 300 qytetarëv
Debati për ligjin për arsimin e lartë, VMRO-ja parashtron 17 amandamente Gjatë debatit të sotëm në Komisionin pëe arsim dhe sport, rreth propozim ligjit për arsim të lartë, në leximin e dytë, V
Projektligj për arsimin e lartë, VMRO-ja dorëzon amendamentet Një sërë vërejtjesh ka radhitur VMRO-DPMNE-ja opozitare gjatë debatit të sotëm në Komisionin për arsim dhe sport, rreth
Ndalesa e eksportimit të çelikut sjell krizë për Maqedoninë SHBA dhe BE kanë paralajmëruar masa për kufizim të importimit të prodhimeve të çelikut nga Maqedonia, për shkak të siç t
Ligjet në sferën e sigurisë maqedonase, politika nuk heq dorë nga ndikimi Reformat në polici që duhet të realizohen nga Qeveria e kryeministrit Zoran Zaev, vlerësohen si më të rëndësishmet nga s
Bullgaria kërkon që të ndryshohet historia maqedonase Eurodeputeti bullgar, Andrej Kovaçev kërkon që të ndryshohet librat e historisë si në Maqedoni ashtu edhe në Bullgari gj
Policia maqedonase arreston një polic Sektori për punë të brendshme Shtip deri tek Prokuroria Themelore Publike ka ngritur kallëzim penal kundër 57-vjerçarit
Moska kërcënon Maqedoninë për dëbimin e diplomatit rus Rusia ka kërcënuar Maqedoninë me pasoja nëse anëtarësohet në NATO. Ky kërcënim ka ardhur nga ambasadori rus në Shkup,
Moska kërcënon Maqedoninë për dëbimin e diplomatit rus Rusia ka kërcënuar Maqedoninë me pasoja nëse anëtarësohet në NATO. Ky kërcënim ka ardhur nga ambasadori rus në Shkup,
Adelina Tahiri preket nga vdekja e aktores maqedonase, bën dedikim përlotës (FOTO LAJM) Pak kohë më parë u publikua lajmi se aktorja shqiptare nga Maqedonia është zhdukur. Sot mediat lajmëruan se Ade Shab
Edhe një parti maqedonase bëhet pjesë e Qeverisë Përveç Lëvizjes BESA edhe një parti maqedonase do të përfshihet në koalicionin qeveritar. Siç mëson INA, në negociata ës
Protestë kundër vizitës së Kociasit në Shkup Protestuesit që kundërshtojnë negociatat për emrin u mblodhën përsëri para Ministrisë së Punëve të Jashtme. Ata thonë se
Martesat në moshë të re, shqetësuese për shoqërinë maqedonase Numri i vajzave të reja të cilat ndërpresin shkollimin dhe fillojnë jetën bashkëshortore paraqet element shqetësues dhe
Këtë javë shqiptarët protestojnë para qeverisë e maqedonase Të organizuar nëpërmjet rrjeteve sociale, me moton “Pranverë pa Drejtësi”, qytetarët të mërkurën më datën 21 mars në orë
Deputetja maqedonase: Nga sot jam shqiptare “Në kordinim të organizuar me VMRO-DPMNE-në, Komiteti Komunal nga partia e tyre në Karposh në krye me kryetarin e këtij