999 rezultate për

maqedonase

Shqiptarët shtohen, maqedonasit pakësohen Enti Shtetëror i Statistikave ka publikuar të dhëna të reja për lindjet dhe vdekjet në tre mujorin e fundit të vitit 201
ZYRTARE/ FIFA vendos ku do luhet ndeshja Maqedoni-Kosovë Federata Maqedonase e Futbollit vendosi që ndeshja e parë gjysmëfinale e Ligës së Kombeve për kualifikimin në EURO 2020
Opozita maqedonase kërkon zgjedhje të parakohshme Lidhur me vendimin negativ të Bashkimit Evropian për të hapur negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut, lideri i
Marka 'Maqedoni', konflikte mes Athinës dhe Shkupit Nga Deutsche Welle Rreth tregut Kapani në qendër të Selanikut, është përqëndruar skena e gustatorëve të qytetit.
Shkupi dhe Prishtina heqin barrierat tregtare Autoritetet qeveritare maqedonase bëjnë të ditur se janë hequr barrierat tregtare nga ana e Republikës së Kosovës për
Institucionet maqedonase zvarrisin procedurën gjyqësore, Morina ende prapa grilave Gjasat që Tomor Morina të lirohet nga paraburgimi sot, janë të vogla pavarësisht optimizimit të shprehur ditë më parë ng
Gjendet zgjidhja për familjet maqedonase që jetonin në teatrin francez Është një burim lehtësimi për tre familje nga Maqedonia e Veriut. Deri më 26 maj ato kanë pasur afat për t`u larguar nga
Ushtrinë maqedonase do ta mirëmbajnë agjencitë private Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska, tha se ideja që agjencitë private t’i mirëmbajnë kazermat është rekomandim
Grupi i Kumanovës i drejtohet gjykatëses: Fol shqip, këtu është Shqipëri Me një minutë heshtje për të rënët e grupit të Kumanovës në “lagjen e trimave”, ka filluar seanca gjyqësore në gjykatën
Kujdes, këta fëmijë nuk pranohen në shkollat maqedonase Regjistrimi i fëmijëve në klasën e parë po zhvillohet normalisht pavarësisht thirrjeve të Institucioneve përgjegjëse për
Shqiptarët të dëshpëruar kërkojnë barazi në drejtësinë maqedonase Në protestë morën pjesë shumë familjarë të të arrestuarve në rastin e Kumanovës, përfshi edhe të afërm të të arrestuarve
Ky është vendimi i rreptë i gjykatës maqedonase për shqiptarin që ngriti flamurin Gjergj Prenkoçaj u dënua me 1100 euro gjobë dhe u dëbua nga Maqedonia me ndalesë kthimi për 5 vite, vetëm për shkak se d
Reka flet për herë të parë pas votimit: Kam marrë vota edhe në qytete maqedonase Jemi shumë të kënaqur nga rezultati dhe jemi pozitivisht të befasuar, tha mes tjerash kandidati Blerim Reka. Ai tha se d
Gjendet e vdekur politikania maqedonase (FOTO LAJM) Aktorja dhe ish-kryetarja e komunës së Kisella Vodës, Biljana Beliçanec-Aleksiç, është gjetur sot e pajetë në një aparta
Sonte institucionet maqedonase ndriçohen me dritën e kaltër, kjo është arsyeja Në prag të 2 Prillit – Ditës Botërore të Autizmit sonte në orën 20.00 me ngjyrë të kaltër do të ndriçohen godinat e Qeve
Policia shqiptare, kosovare dhe maqedonase stërviten bashkë (FOTO LAJM) Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski bashkë me homologët e tij nga Kosova dhe Shqipë
Facebook fshin 212 profile maqedonase Rrjeti social “Facebook” deklaroi se janë fshirë gjithsej 212 faqe, grupe dhe profile nga Maqedonia dhe Kosova për shkak
Ushtarja maqedonase kërkon çmim Nobel për terroristin e Zelandës Shtabi Gjeneral i Armatës së Maqedonisë ka paralajmëruar sanksione për ushtaren profesioniste Tatjana Llazarovska, për s
Zaevi: Mos e hani sallatën maqedonase! Nga Mentor Nazarko Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev, vizitoi dy ditë më parë Shqipërinë. Vizita e tij dhuroi plo
Qeveria udhëzon publikun për emrin, injorohet gjuha shqipe Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot i ka informuar të gjitha mediat me formën e saktë të përdorimit zyrtar dhe ndërkombët