999 rezultate për

mane

Dy gratë më të fuqishme takohen sot në Gjermani Kryeministrja britanike, Theresa May do të udhëtojë sot drejt Berlinit për t’u takuar me lideren gjermane, Angela Merkel
Liverpooli i papërmbajtshëm, shënon edhe golin e tretë ndaj Portos (VIDEO) Liverpool ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Portos në "Estádio do Dragão". Është përsëri ai që shënoi golin e parë,
Legjenda gjermane: Buffonit i ka ikur koha, duhet të pensionohet Ish-ylli i Gjermanisë, Mario Basler e ka kritikuar Gianluigi Buffonin duke thënë se portieri veteran duhet të pensionohe
Ronaldo pranon Islamin? Gjendet me myslimanë dhe jep selam (VIDEO) Cristiano Ronaldo ka postuar një video tek e cila gjendet në shoqërinë e dy shokëve të tij. Tëksa njëri prej tyre ka
Dalin emrat: Kush janë dy ministrat e Ramës që po hetohen për aktivitete krimanele Lajmi që dy ministra të Ramës po hetohen nga prokuroria e Elbasanit për aktivitete kriminale, pushtoi menjëherë mediat.
Mavraj kërkon nga bashklojtarët që të mos dorëzohen për mbijetesën Borussia Dortmund ka arritur të triumfojë kundër skuadrës së Hamburgut me rezultat 2-0, duke i shkaktuar një tjetër humb
Djemtë shkelin ligjin që t'i ndalojë kjo police gjermane (FOTO LAJM) Adriene Koleszar punon si police në forcat e rendit të Gjermanisë. Së fundmi ajo ka marrë vëmendjen e mediave për shka
Media gjermane kritikon BE-në: Pse Serbia është para Kosovës në anëtarësim Prezantimi i strategjisë së re të Komisionit Europian për Ballkanin ka ditë që ka drejtuar vëmendjen e shtypit gjerman d
Gjermania heq shpresat e Shqipërisë dhe Ballkanit për anëtarësim të shpejtë Qeveria gjermane ka reaguar e rezervuar lidhur me strategjinë e re të Komisionit Europian për Ballkanin, e cila prezanto
Gjermanët shkruajnë për “Eskobarin e Ballkanit” që ka pëlqimin e Metës Revista e njohur gjermane «Stern» shkruan në një reportazh të gjatë mbi klanet shqiptare në Europën qendrore, ku ato po
Gjermanët do të tentojnë të zhbllokojnë linjën energjitike Shqipëri-Kosovë Sekretariati i Komunitetit të Energjisë ka përcaktuar një ndërmjetës nga qeveria gjermane për të “rakorduar” procesin me
Gjermanët në dilemë: armët apo marihuanën Në një mbledhje të përbashkët të Këshillit Gjyqësor dhe atij Prokurorial të Kosovës është miratuar dorëheqja e Zef Prend
Akuzohet për dy përdhunime, policia ndalon mendimtarin e Vëllazërisë Muslimane (FOTO LAJM) Policia franceze ka ndaluar profesorin e Universitetit të Okfordit Tariq Ramadan me akuzën e përdhunimit të dy grave, ak
Mediat gjermane të sigurta për të ardhmen e Ozilit Mesut Ozil është bindur për të qëndruar për shkak të ardhjes së Pierre-Emerick Aubameyang. Gazeta gjermane Bild thotë
"Një Shqipëri e varfër dhe kaq humane"! Hebrenjtë nuk e harrojnë kurrë! Jack Goldfarb: “Shqiptarët vetë nuk i japin shumë rëndësi asaj që kanë bërë. Unë e kuptoj këtë. Për ta ka qenë gjë e zak
"Rama po rikthen perandorinë Otomane në Shqipëri" Në Komisionin e Ekonomisë kanë plasur debatet në lidhje me ndërtimin e aeroportit të Vlorës. Deputeti Dashmir Shehi
Gëlltitet nga shkretëtira, pamje të hidhura nga "qyteti fantazëm" (FOTO LAJM) Ishte dikur qyteti i qindra minatorëve gjermanë që kërkonin dëshpërimisht pasurinë e tyre në shkretëtirën Namibiane.
Bledi Mane thumbon Olti Currin: S’jam mësuar si ai të ha falas Bledi Mane gjithmonë është konsideruar si një gazetar kontravers dhe shumë i drejtpërdrejtë. Këtë herë ai ka qenë i
Bebe Rexha del jashtë kontrollit, puth mamanë në buzë para kamerës (VIDEO) Tri femrat shqiptare që tashmë janë yje ndërkombëtare padyshim që ishin në qendër të vëmendjes në Grammy Awards. Veç
Reagon federata gjermane e futbollit, kërcënon klubin e Cardiffit pas ndërhyrjes brutale të Sanes Lojtari i Manchester Cityt u dëmtua përgjatë ndeshjes së “Fa Cup” nga lojtari i Cardiffit, Joe Bennet. Sane ishte duk