999 rezultate për

mane

Shkëlzen Berisha uron si mysliman "24 karat": O Zot na prano duatë sonte! Nata e sotme për besimtarët myslimanë, konsiderohet si një nga netët më me shumë mundësi për të qenë Nata e Kadrit, një
Afër 280 mijë palestinezë falin xhumanë e fundit të Ramazanit në Al-Aksa Një numër i madh i palestinezëve vërshuan drejt Kompleksit Al-Aksa për të falur namazin e fundit të xhumasë këtë Ramazan
Shqiptarët janë më të diskriminuarit në Gjermani Një studim i realizuar mbi konkurrimet për vend pune nga organizata “WZB”, Qendra Shkencore për Hulumtimet Shoqërore, në
Plas sherri në studio, gazetarja dhe kameramanët hyjnë t'i ndajnë (VIDEO) Një përplasje fizike ka ndodhur mes dy drejtues sindikatash në një emision live në televizionin Scan. Fiqiri Xibri d
Roza Lati i bën mamasë dhuratën më të veçantë (FOTO LAJM) Roza Lati ka treguar se ka një marrëdhënie të hapur mikeshash me mamanë e saj, aktoren Rita Lati. Ditën e djeshmë aj
Momente kur serbët u gjunjëzuan ndaj gjermanëve (VIDEO) Këto janë pamje reale filmike të pushtimit të Mbreterisë Jugosllave nga ushtria gjermane në vitin 1941. Gjunjëzimi i
Kreu i myslimanëve të Maqedonisë refuzon ftesën për iftar të Iavnovit Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame (BFI), Reisul Ulema H. Sulejman ef. Rexhepi ka refuzuar ftesën e presidentit Ivanov
Mos e vrisni mamin tim! Thirrja rrëqethëse e fëmijës ndaj kriminelëve Një thirrje e tmerrshme është bërë nga një fëmijë duke bërtitur “mos më vrit mamanë time”. Fqinjët kanë përshkruar so
Historike, gratë në Arabi më në fund marrin patenta Arabia Saudite filloi sot të shpërndajë patenta për gratë, tre javë pas hyrjes në fuqi të dekretit mbretëror që autorizo
E bujshme/ Mane kishte marrëveshje për t'u transferuar tek Reali para largimit të Zidane Ylli i Liverpoolit, Sadio Mane thuhet se ka rënë dakord për t'u bashkuar me Real Madrid këtë verë. Senegalezi kishte
Policia gjermane qëllon një person në Katedralen e Berlinit Policia gjermane njofton se ka qëlluar një njeri që po sillej "si i tërbuar" në një katedrale në Berlin. Incidenti nd
Rama në median gjermane: Shqipëria meriton hapjen e negociatave Kryeministri Edi Rama vlerëson mbështetjen e Austrisë në çdo moment kyç që ka kaluar Shqipëria duke e konsideruar si një
Dembele shënon supergol për Francën ndaj Italisë (VIDEO) Franca ka arritur të shënoj edhe golin e tretë përballë Italisë në "Allianz Riviera" të Nices. Ousmane Dembele shëno
Trump i vendosur kundër BE-së, pritet edhe lufta ndaj automjeteve gjermane Donald Trump bën realitet kërcënimin e tij: Duke nisur nga 1 qershori BE-ja nuk përjashtohet më nga tarifat doganore për
Deputetët gjermanë marrin në pyetje ministrin për vizat Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim deputetet e Bundestagut gjerman, Katja Keul dhe Filiz Pola
Ekzekutimi i shqiptares, gjykata gjermane: Nuk i dhamë adresën vrasësit Gjykata e Tecklenburg në Gjermani ka kundërshtuar akuzat se vrasësi i shqiptares nga Kosova Emine Abazaj, e mori adresën
Gjermanët: EULEX nga shpresë u kthye në dëshpërim për kosovarët Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri thotë se tani ata edhe vet mund t’i kryejnë këto punë. “Nuk kemi nevojë për një mis
Kosovari vret gruan para syve të fëmijëve në Gjermani Një 30-vjeçar nga Kosova, Anton B., dyshohet se e ka vrarë me armë zjarri bashkëshorten e tij 30-vjeçare Emine A. në qyt
Aksidenti i tmerrit në Thumanë, dy të vdekur e dy të plagosur rëndë Një aksident shumë i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Thumanë, në autostradën Fushë-Krujë-Milot. Sipas dëshmive p
Aksident i rëndë në Thumanë, makina bën saltro në ajër Një aksident shumë i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Thumanë, në autostradën Fushë-Krujë-Milot. Sipas dëshmive p