999 rezultate për

mane

Del dokumenti, kur Shqipëria i jepte para borxh Gjermanisë (FOTO LAJM) Lufta e Dytë Botërore dhe ajo që ndodhi gjatë asaj periudhe në Shqipëri fsheh mjaft mistere. Një dokument i nxjerrë
Mediat gjermane me kritika të ashpra për ndeshjen me Meksikën Marsel Rif është një komentator i njohur në Gjermani. 68- vjeçari ka bërë një analizë të shkurtër për gazetën gjermane “
Kapet banda shqiptare në Gjermani, në shtëpi u gjenden 900 mijë euro drogë Një sasi prej 105 kg marijuanë është sekuestruar nga policia gjermane në Drezden dhe në Hanover duke çuar në pranga 6 sh
Kamp refugjatësh në shqipëri? Gjermanët nxjerrin edhe njëherë bllof Ramën Mundësia e ngritjes së një kampi refugjatësh në Shqipëri, sipas Ramës ishte krykëput një fantazi dhe aspak e vërtetë.
Imami nuk heq dorë: S'jam penduar për çfarë thashë për Haradinajn Imami Bedri Bytyqi tha se nuk është penduar për atë që ka thënë sa i përket Ramush Haradinajt, pasi sipas tij kryeminist
Fitorja e Suedisë fut në panik gjermanët Suedia arriti të marrë një fitore me një rezultat minimal ndaj Koresë së Jugut, por shumë të vlefshme për grupin F. T
Kulmi i papërgjegjshmërisë, gjermanët tërbohen me lojtarin e tyre (FOTO LAJM) Kampionët në fuqi të Botërorit, Gjermani zhgenjeu në përballjen e saj të parë në "Russia 2018", ku u mund nga Meksika me
Vjena kërkon sqarime nga Berlini, pas akuzave të tjera për spiunazh Ekzekutivi austriak i kërkoi Gjermanisë shpjegime pas pretendimeve të tjera kundër shërbimeve sekrete gjermane, të akuzu
U mposhtën nga Meksika, mediat gjermane: Turp të keni! (FOTO LAJM) Gjermania mori një humbje befasuese në në Botërorin e Rusisë nga Meksika. Një gol i mjaftoi kundërshtarëve për të thy
Qeshni me lot, kjo është video më spektakolare e botërorit (VIDEO) Një video për të qeshur po qarkullon në internet ku një person është sëbashku me një ‘zonjë’ dhe pyet tifozët se me kë b
Edhe Basha uron besimtarët myslimanë: Zoti e bekoftë Shqipërinë! Edhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar për festë e Fitër Bajramit, besimtarët myslimanë. Nëpërmjet nj
Meta uron besimtarët myslimanë: Harmonia të udhëheqë shoqërinë tonë Kanë filluar tashmë urimet e krerëve të politikës për festën e Fiter Bajramit, e cila vjen pas agjërimit dhe muajit të R
Myslimanët në Maqedoni festojnë Fiter Bajramin Një kremte e madhe për myslimanët e Maqedonisë dhe vendeve islame kudo në botë është festa e Fitër Bajramit, një festë q
SKANDAL/ Rama e kthen iftarin në darkë qokash, nuk fton klerikët myslimanë dhe Komitetin e Kulteve Ka qenë një iftar krejt i pazakontë ai i shtruar nga kryeministri Rama sot në Pallatin e Brigadave. Ndërkohë që kish
Haradinaj ndalon fjalimin në seancë kur dëgjon imamin në xhami (VIDEO) Feja myslimane ka pesë vakte të faljes, atë të mëngjesit, drekës, ikindisë, akshamit dhe jacisë. Namazi i drekës fale
Tite ndez Botërorin: Do hakmerremi ndaj gjermanëve Humbja 7-1 kundër Gjermanisë është një njollë e errët në historinë e kombëtares së Brazilit, por Tite beson se është koh
Gjermanët i nxjerrin të "palarat" Ramës: Në Shqipëri do të ngrihet kamp refugjatësh Kryeministri i vendit, Edi Rama i ka dhene pergjigje sot shqetesimit te madh, per gjithe sa eshte folur se fundi, lidhur
Debat në Kombëtaren gjermane, kërkohet largimi i dy lojtarëve Kombëtarja e Gjermanisë është në tenison pasi po sulmohet nga ish-futbollistët e saj që kërkojnë largimin e dy futbollsi
Loew nuk e grumbulloi për Botëror, ku gjendet tani talenti i Gjermanisë (FOTO LAJM) Një nga surprizat më të mëdha në këtë prag Botërori ka qenë lënia jashtë kombëtares gjermane e talentit Leroy Sane. Y
Vajza erdhi nga Evropa për babin e saj në Kosovë, vdiq si myslimane por e refuzuar Një vajzë 24 vjeçare ka vdekur ditë me parë në Kosovë. Ajo kishte ardhur nga vendet e Evropës për tu takuar me familjen