999 rezultate për

mandatit

Ristani letër Kuvendit për mbarimin e mandatit të deputetëve Frroku e Ndoka Me anë të një letre të detajuar dërguar Kuvendit, deputeti demokrat Arben Ristani ka reaguar për mbarimin e mandatit të
Mungesa e ligjit për deputetët bllokon Kuvendin Ish-nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Naim Maloku deklaron se pengesa e punws sw kwtij institucioni lidhet me mungesën
Përfundimi i mandatit të EULEX, Mustafa takon Meuccin Shefi i Misionit EULEX në Kosovë, Gabriele Meucci dhe kryeministri Isa Mustafa u takuan sot për të diskutuar lidhur me p
KOMENT/ Debati i parakohshëm mbi Veliajn në autobus Kanë ngjallur debat fotografitë e kryebashkiakut të ri të Tiranës, Erion Veliaj teksa priste autobusin në një prej staci
Berisha: Më shkoi në mëndje djegia e mandatit Berisha i ka cilësuar zgjedhjet si më të këqijat në historinë e vendit. "Duke ardhur në Parlament, mendova se cili xhest
Thaçi mund të sfidohet nga Jahjaga për president Kandidati i vetëm për presidenti i koalicionit qeverisës, PDK-LDK, Hashim Thaçi, mund të sfidohet nga presidentja e tani
Ristani: Kokëdhima ka përfituar fonde nga buxheti në 150 raste UPDATE - Këshilli i Mandateve është mbledhur sot rreth orës 18:30 për të diskutuar kërkesën e Partisë Demokratike për h
Këshilli i Mandateve mblidhet pasdite për Kokëdhimën Rreth orës 18:00 të ditës së sotme do të mblidhet Këshilli për Rregulloren dhe Mandatet, për të shqyrtuar kërkesën e gru
Gjika: Isha i bindur në pafajësinë time Teksa Shpëtim Gjika u shpall i pafajshëm, ai në një prononcim të shkurtër për mediat ka konfirmuar se e priste këtë vend
Tom Doshi: Nga sot nuk ka më demokraci Deputeti Tom Doshi është shprehur i zhgënjyer nga vendimi i Parlamentit për heqjen e mandatit të tij. Votimi mori 80 vot
Mehmeti: BDI nuk mbështet marrjen e mandatit për asnjë deputet Bashkimi Demokratik për Integrim ka bërë të qartë përmes deputetes Ermira Mehmeti qëndrimin e saj për çështjen e mandate
Nishani kthen mbrapsht ligjin për KLSH- në Presidenti Bujar Nishani ka kthyer në Kuvend ligjin e ri për Kontrollin e Lartë të Shtetit. Në dekretin e Presidentit të
Ish deputetët me pagë 1500 euro Kuvendi i Kosovës ndan çdo muaj mbi 71 mijë për të paguar 48 deputetët e legjislaturës së kaluar edhe pse ata nuk janë r
KQZ miraton kalimin e mandatit nga Xhuvani tek Shehu Update -Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur kalimin e mandatit të deputetit nga Luiza Xhuvani tek Mira She
Lënia e mandatit nga ministrat, KQZ zgjedh sot deputetët e PS-së Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet sot rreth orës 11:00, për të përcaktuar katër deputetët e rinj të Partisë
PD kërkesë për heqjen e mandatit të deputetit Koço Kokëdhima Në nisje të sesionit të ri të Parlamentit, grupi Parlamentar demokrat pritet të firmosë kërkesën për heqjen e mandatit t
Përfundimi i mandatit, Nishani vlerëson kontributin e Peres Presidenti Bujar Nishani ka vlerësuar maksimalisht nëpërmjet një mesazhi ish-Presidentin e shtetit të Izraelit, Shimon P
Fiton PDK, Thaçi drejt mandatit të tretë Partia Demokratike e Hashim Thaçit është fituesja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Thaçi garanton në këtë më
Kuvendi miraton vazhdimin e misionit EULEX në Kosovë Kuvendi i Kosovës në seancën e sotme ka miratuar krijimin e Gjykatës Speciale dhe vashdimin e mandatit të misionit EULEX
Ashton i kthen përgjigje presidentes Jahjaga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, baronesha Catherine Ashton, përmes një letre i ka kt