999 rezultate për

mandatit

Kasami: Qeveri teknike, vazhdim i mandatit të PSP-së dhe Gjykatë Speciale Kryetari i Lëvizjes Besa ka dhënë një intervistë për Nova Tv, pas rezultatit të zgjedhjeve, ku pritet që kjo parti zyrta
Obama: Do të bashkëpunoj me Trump ashtu siç bashkëpunova me Bush-in në fillim të mandatit Presidenti në ikje i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka dalë në një deklaratë për mediat pas humbjes së kandidates dem
Kukan: Nuk shoh arsye që PSP-së t'i zgjatet mandati Raportuesit për Maqedoninë kanë ndjekur nga afër zhvillimet në Maqedoni lidhur me zgjedhjet në vend. "Prokuroria Spe
Seferi: Brenda mandatit ndërtojmë 20 shkolla Nga ky vit shkollor, nxënësit e fshatit Kalaç në Njësinë Administrative Ndroq frekuentojnë një shkollë tërësisht të rino
Kokëdhima: Do të jem i majtë, çështjen e mandatit e kam çuar në Strazburg Teksa i ka dalë kryeministrit Rama kundër lidhur me situatën e drogës në vend, e cila për rrjedhojë rrezikon edhe përgja
Befason Rama/ Ja çfarë përfiton drejtori i Policisë së Shtetit pas mandatit Mesa duket edhe kreu i Policisë së Shtetit do të ketë të njëjtat privilegje si kryeministri dhe presidenti. Bëhet fjalë
Shtyhet seanca ndaj Enver Hasanit, mungon prokurori Shtyhet seanca fillestare e gjykimit të Enver Hasanit për vazhdimin e kundërligjshëm të mandatit të gjyqtarëve ndërkombë
E konfirmon EULEX-i, seancat e caktuara për nesër janë anuluar Ndonëse të premten deputetët e Kuvendit të Kosovës miratuan me shumicë votash projektligjin për ratifikimin e marrëveshj
Mustafa: EULEX-i forcon luftën kundër korrupsionit Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, kërkoi nga Kuvendi që të votojë projektligjet për EULEX-in, pasi sipas tij një gjë
VV do të votojë kundër mandatit të EULEX-it Lëvizja Vetëvendosje është shprehur se do të votojë kundër marrëveshjes për vazhdimin e mandatit të EULEX-it. Një fakt i
Nesër seancë e jashtëzakonshme, pritet vazhdimi i mandatit të EULEX-it Në seancën e radhës të Kuvendit të Kosovës pritet të bëhet aprovimi i zgjatjes së mandatit të EULEX-it për dy vitet e ar
BE-ja afat treditor për mandatin e EULEX Kanë mbetur edhe tri ditë deri në përfundimin e mandatit të Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Koso
EULEX-i "bashkon" opozitën Opozita është bërë sërish bashkë në një vendim që pritet të vijë në ditët në vijim. Ato nuk do e votojnë ratifikim e mar
AA: Vazhdimi i mandatit të EULEX-it, e keqja e domosdoshme Anëtari i Kryesisë dhe zëdhënësi i AAK-së, Muharrem Nitaj, në emër të grupit të tij ka komentuar vendimin e Qeverisë së
Gjykata Kushtetuese vendos mos shqyrtimin e mandatit të Leskaj Më herët, PD kërkoi heqjen e mandatit të Valentina Leskajt, me pretendimin se djali i saj ka përfituar fonde publike, si
Jahjaga: Jap përgjegjësi për të gjitha shpenzimet që i kam bërë si Presidente Zyra e ish-Presidentes Atifete Jahjaga siç bëhet me dije është e gatshme të përgjigjet për të gjitha shpenzimet që janë
Berisha: Heqja e mandatit të Kokëdhimës, arritje në procesin e dekusarizimit Edhe ish-kryeministri Berisha ka përshëndetur heqjen e mandatit të deputetit Koço Kokëdhima, duke thënë se është një laj
Basha: Heqja e mandatit të Kokëdhimës, vendim drejtësie në Ditën e Europës Kreu i PD, Lulzim Basha, ka reaguar përmes një postimi në Facebook pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për heqjen e man
Çollaku: Nuk shkoj në Presidencë, do të punoj për vizat Ministri i Integrimeve Bekim Çollaku ka deklaruar se nuk do ta braktisë punën e Ministrit të Integrimeve për të shkuar n
Kushtetuesja shqyrton vlefshmërinë e mandatit të Kokëdhimës Paraditen e sotme, Gjykata Kushtetuese po shqyrton vlefshmërinë e mandatit të deputetit socialist, Koço Kokëdhima. De