999 rezultate për

mandatit

ANALIZA/ "Nishani do dorëhiqet, LSI hyn në zgjedhje me Metën si President" Në një analizë të publikuar në portalin konica.al, Mentor Nazarko ka analizuar skenarët e zgjedhjes së presidentit në nj
ANALIZA/ A do të japë dorëheqjen Nishani për të bërë Metën President? Nëpërmjet një analize të botuar sot në Konica.al, Mentor Nazarko hedh dritë mbi mundësitë që ka para Kuvendi i Shqipëris
Brukseli i kërkoi rishikimin e mandatit, por Ivanov hesht Edhe pse Brukseli dhe diplomatë të tjerë i kanë kërkuar presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov, të rishikojë mandatin,
Gjermania i kërkon Ivanovit të ndryshojë vendimin Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Zigmar Gabriell, i ka kërkuar presidentit të Maqedonisë të ndryshojë vendimin për dhëni
Dorëzimi i mandatit nga Prenga, OSBE: Institucionet të jenë vigjilentë ndaj të inkriminuarve Misioni i OSBE në Tiranë ka reaguar në lidhje me dorëzimin e mandatit nga ish deputeti Armando Prenga. Në një reagim
Kërkoi rikthimin e mandatit në Gjykatën Kushtetuese, Roshi dhe avokati nuk paraqiten Gjykata Kushtetuese ditën e sotme ka nisur seancën për kërkesën e Elvis Roshit i cili ka ankimuar vendimin e KQZ për heq
LAJM I FUNDIT/ Prokuroria kërkon heqjen e mandatit të Armando Prengës, shpëton Flamur Noka Prokuroria ditën e sotme i ka kërkuar KQZ-së që t'i ndërpritet mandati deputetit Armando Prenga. Prokuroria e Përgjit
Haliti: Edhe VMRO-DPMNE ka dorëzuar dokumente me shkrim tek BDI-ja “BDI ka pranuar dokument me shkrim edhe nga VMRO-DPMNE, siç ka marrë nga LSDM-ja gjatë kohës së procesit të bisedimeve
Shilegov: Përgjigjen e BDI-së e presim me shkrim (VIDEO) Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, gjatë një deklarate për shtyp ka thënë se përgjigjen e BDI-së për marrjen e mandati
Zbardhen datat, ja kur do të zgjidhet Presidenti i ri Ekspertë ligjorë të parlamentit kanë deklaruar se zgjedhja e presidentit të ri të Republikës me shumë gjasa do të ndodhë
Zaev: Qëndrimin për platformën shqiptare do ta shpalosim pas marrjes së mandatit (VIDEO) Lideri i LSDM-së Zoran Zaev, ka thënë se partia e tij ka qëndrim për këtë platformë por do ta shpalosë menjëherë pas man
Maqedonia në dorë të Ivanovit, Zaevi në pritje të mandatit Lideri i VMRO-së, Nikolla Gruevski, e humbi mundësinë për formimin e qeverisë së re, ndërsa Maqedonia është para një tes
Shkarkimet e ambasadorëve, Trump nuk e prek Delawin Zëdhënësja e Ambasadës së SHBA-së në Prishtinë, J. Michelle Schohn, ka thënë se ambasadori Greg Delawie nuk do e dorëzoj
Milloshoski: VMRO dhe BDI kanë filluar bisedimet për Qeverinë e re Antonio Milloshoski konfirmoi me anë të një konference për shtyp se me takimin e djeshëm të liderëve të Ahmeti dhe Gruev
Fillojnë negociatat mes VMRO-BDI-së për formimin e Qeverisë së re Kanë nisur bisedimet mes dy subjekteve politike, VMRO DPMNE-së dhe BDI-së, për formimin e qeverisë së re. Ende nuk k
REL: Fillojnë negociatat për qeverinë, kush do të lëshojë pe për PSP-në? Duke filluar që nga dita e sotme, sipas paralajmërimeve të VMRO-DPMNE, pritet të fillojnë bisedimet me BDI-në për formim
Delawie qëndron në Kosovë edhe gjatë mandatit të Trumpit Presidenti i zgjedhur i ShBA-së, Donald Trump, dha urdhër që të gjithë ambasadorët amerikanë nëpër botë të japin dorëheq
PSP: Nuk komentojmë deklaratat e Gruevskit, presim vazhdimin e mandatit tonë Prokurori Speciale Publike ka deklaruar se nuk dëshiron të bëjë komente lidhur me deklaratën politike të liderit të VMR
Heqja e mandatit, Rroshi e dërgon në Kushtetuese Ish-kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi, ka kundërshtuar heqjen e mandatit të tij nga KQZ. Me anë të avokatit të tij,
Ditët e fundit në Shtëpia e Bardhë, Obamat fillojnë shpërnguljen (FOTO LAJM) Kur jemi edhe pak javë para dorëzimit të mandatit të Obamës tek presidenti i zgjedhur Donald Trump, gjatë ditës së sotme