999 rezultate për

mandatit

PS hap fushatën në Durrës, Braçe premton 220 mijë vende pune Partia Socialiste ka mbledhur sot në pallatin e sportit të qytetit të Durrësit kongresin e saj elektoral në prag të nisj
Xhaferi i nis zyrtarisht letrën për mandatitn presidentit Ivanov Kreu i ri i Parlamentit, Talat Xhaferi, i ka dërguar zyrtarisht presidentit të Maqedonisë Gjorge Ivanovit, letrën për dh
Prokuroria kërkoi heqjen e mandatit, reagon Kosta: Ja si është e vërteta Prokuroria e Përgjithshme ditën e djeshme bëri me dije se ka kërkuar heqjen e mandatit të deputetit të PS-së Vladimir Ko
Mandati i Vladimir Kostës në rrezik! Çfarë përmban dokumenti që po e“fundos”? (FOTO LAJM) Një tjetër deputeti të maxhorancës pritet t’i hiqet mandati. Prokuroria ka njoftuar se ka kërkuar heqjen e mandatit për
Prokuroria kërkon heqjen e mandatit të deputetit socialist Prokuroria ka kërkuar që deputetit Vladimir Kosta t’i hiqet mandati i deputetit. Mësohet se kërkesa për heqjen e man
Afati i PSP-së drejt fundit, fati në duart e deputetëve Nga fundi i qershorit, ekipi i Katica Janevës nuk mund të ngrit aktakuza, pasi që skadon afati ligjor prej 18 muajve nga
Nevzat Bejta kërkon vazhdim të mandatit Fatet e pushtetit qendror po e presin edhe pushteti lokal në Maqedoni nëse nuk arrihet marrëveshje për ndryshime ligjore
Karakamisheva: Tusk do ndërmarrë sanksione ndaj Ivanovit Mbështetsja e VMRO-së, Tanja Karakamisheva, ka thënë se Kreu i Këshillit Evropian po vjen në Maqedoni për të ndërmarrë s
Shilegov: LSDM-ja do propozojë vazhdimin e mandatit të PSP-së Zëdhënësi i Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Petre Shilegov, sot në një konferencë për shtyp tha se qeveria e re
Rashiti: Ngërçi politik në Maqedoni do të zgjasë shumë Drejtori Ekzekutiv i Grupit për Ballkanin, Naim Rashiti, gjatë një interviste për "Art Channel" ka thënë se zgjidhja e n
VMRO: Nuk ka asnjë arsye që të vazhdojë mandati i PSP-së VMRO-DPMNE-ja, përmes një deklarate për medie ka thënë se nuk ka asnjë arsye për vazhdimin e mandatit të Porkurorisë Spe
Ivanov-LSDM-së: Ka ende pengesa për dhënien e mandatit Nga kabineti i presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov, kanë bërë me dije se ka ende pengesa për dhënien e mandatit për
Zaev, ultimatum Ivanovit: 10 ditë kohë për dhënien e mandatit Kreu i LSDM-sëm Zoran Zaev, i ka dhënë 10 ditë afat presidentit Gjorge Ivanov për t'i dhënë mandatin për formimin e qeve
ANALIZA/ "Nishani do dorëhiqet, LSI hyn në zgjedhje me Metën si President" Në një analizë të publikuar në portalin konica.al, Mentor Nazarko ka analizuar skenarët e zgjedhjes së presidentit në nj
ANALIZA/ A do të japë dorëheqjen Nishani për të bërë Metën President? Nëpërmjet një analize të botuar sot në Konica.al, Mentor Nazarko hedh dritë mbi mundësitë që ka para Kuvendi i Shqipëris
Brukseli i kërkoi rishikimin e mandatit, por Ivanov hesht Edhe pse Brukseli dhe diplomatë të tjerë i kanë kërkuar presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov, të rishikojë mandatin,
Gjermania i kërkon Ivanovit të ndryshojë vendimin Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Zigmar Gabriell, i ka kërkuar presidentit të Maqedonisë të ndryshojë vendimin për dhëni
Dorëzimi i mandatit nga Prenga, OSBE: Institucionet të jenë vigjilentë ndaj të inkriminuarve Misioni i OSBE në Tiranë ka reaguar në lidhje me dorëzimin e mandatit nga ish deputeti Armando Prenga. Në një reagim
Kërkoi rikthimin e mandatit në Gjykatën Kushtetuese, Roshi dhe avokati nuk paraqiten Gjykata Kushtetuese ditën e sotme ka nisur seancën për kërkesën e Elvis Roshit i cili ka ankimuar vendimin e KQZ për heq
LAJM I FUNDIT/ Prokuroria kërkon heqjen e mandatit të Armando Prengës, shpëton Flamur Noka Prokuroria ditën e sotme i ka kërkuar KQZ-së që t'i ndërpritet mandati deputetit Armando Prenga. Prokuroria e Përgjit