999 rezultate për

mandatit

Rama, thirrje qytetarëve t’i rrëfejnë eksperiencat negative gjatë mandatit të tij Pasi mblodhi për më shumë se 1 javë këshilla nga qytetarët se çfarë i shqetëson, sot kryeministri Rama, kërkon po nga qy
Pas marrjes së mandatit nga Thaçi, Haradinaj nis bisedimet me partitë e tjera Koalicioni që ka fituar zgjedhjet ende nuk ka dhënë dëshmi se i ka 61 vota aq sa duhen për të themeluar institucionet e
Një ditë para skadimit të mandatit për ngritje akuzash PSP me konferencë shtypi Nesër Prokuroria Speciale Publike në orën 12 ka paralajmëruar mbajtjen e një konference pa shpalosor detaje të tjera.
Mbyllet numërimi në Elbasan, çfarë ndodhi me mandatin e tretë të PDIU-së Pak minuta më parë ka përfunduar numërimi i votave në Elbasan, qark në të cilin Partia Socialiste nxorri 7 mandate, kund
Agron Duka flet pas humbjes së mandatit: Përgjegjësia më takon mua Agron Duka nuk mundi të hynte në Kuvend duke qenë i pesti në Durrës dhe sëfundmi ka bërë një postim drejtuar mbështetësv
E FUNDIT/ Zbardhet "fati" i mandatit të Shpëtim Idrizit Shpëtim Idrizit i duhen shumë pak vota për të marrë mandatin në Tiranë, por duke parë se cilat kuti kanë mbetur pa numër
Shpëtim Idrizi rikthehet në lojë, i merr mandatit PS e futet në Kuvend Deri në këto momente janë numëruar 5117 kuti votimi nga 5362. Sipas të dhënave të KQZ deri më tani, PS është në avan
Janeva: Edhe pas skadimit të mandatit PSP do të hap hetime të reja Një pjesë e madhe e hetimeve të hapura javën e ardhshme do mbarojnë në aktakuza, kështu ka deklaruar kryeprokurorja spec
Basha me premtime të mëdha: Në fund të mandatit pensioni do jetë 250 mijë lekë Kreu i PD Lulzim Basha është takuar sot me banorë të Maliqit, ndërkohë që fushata elektorale për zgjedhjet e 25 qershori
Rama: Ja kush do të jetë Ministri i ri i Brendshëm nëse fitoj zgjedhjet Kryeministri Edi Rama ka zbuluar eminin e ministrit të Brendshëm pas marrjes së mandatit të dytë. Kryeministri ka de
Heqja e mandatit të Tom Doshit? Çfarë vendosi KQZ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ditën e sotme ka vendosur në lidhje me kërkesën për heqjen e mandatit të Tom Doshit dhe k
Rrëfen Bulliqi: Isa Mustafa më hoqi nga lista për deputet Ish-deputeti nga radhët e LDK-së, Shpejtim Bulliqi, ka thënë se Isa Mustafa së bashku me kryesinë e LDK-së, e kanë largu
Ivanov kritikon ashpër ambasadoren e Gjermanisë: Merkel të kërkojë falje! Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, e ka kritikuar ashpër ambasadoren gjermane në Maqedoni, Kristine Althauzer, duke
Ndërkombëtarët përshëndesin vendimin e Ivanovit për ndarjen e mandatit Pasi në emër të BE-së, caktimin e sotëm për mandatar të Zoran Zaevit e përshëndetën përfaqësuesja e lartë Frederica Mogh
Eurodeputetët: Qeveria e re të zbatojë reformat prioritare! Deputetët evropianë Eduar Kukan, Knut Fleckenstein dhe Ivo Vajgl të cilët ishin ndërmjetësues në Marrëveshjen e Përzhinë
Ahmeti: Tani do punojmë për integrimin e Maqedonisë Kryeu i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, ka përshëndetur dhënien e mandatit nga Ivanovi kreut të LSDM-së Zo
Brukseli përshëndet vendimin e Ivanovit për dhënien e mandatit Zaevit Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini dhe komisioneri për zgjerim, Johann
Marrja e mandatit, ja çfarë thonë nga Aleanca për Shqiptarët për Zaevin Aleanca për Shqiptarët ka përshëndetur aktin e dhënies së mandatit kreut të LSDM-së, njëherit edhe kandidatit për Kryemi
VMRO-ja hesht para Ivanovit pas dhënies së mandatit VMRO-DPMNE-ja e Nikolla Gruevskit po qendron në heshtje pas vendimit të presidentit Gjorge Ivanov për dorëzimin e mandat
LIVE/ Zaev në konferencë për shtyp për marrjen e mandatit Kreu i Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, përmes një deklarate për shtyp pas marrjes së mandatit për formimin e qev