999 rezultate për

mandatit

Drejt mandatit të tretë me projektet 3D, Rama publikon videon nga kantieri i Aeroportit të Kukësit Aeroporti i Kukësit u premtua të ishte një mrekulli dhe tashmë duhet të ishte plotësisht gati. Madje Kryeministri i p
Aeroporte, hekurudha e porte! Rama zbulon planet e mandatit të 3-të dhe inatin e paska me kuksianët "Më thonin aeroporti i Kukësit është fantazi po unë ose do ti marr ata që më shajnë, 120 demokratë nga Kukësi që të zbre
Rama i bindur në fitoren e mandatit të tretë: Asgjë s`më ndan nga Vlora! Kryeministri i vendit, Edi Rama në një dalje për mediat nga Vlora ka treguar planin e tij për qytetin në rast se ai merr
Rama në kërkim të mandatit të tretë: Shqiptarët nuk kanë një alterantivë më të mirë se mua Kryeministri Edi Rama gjatë një fjalimi pas mbledhjes së grupit parlamentar të Partisë Socialiste ka deklaruar se tashmë
Deputetja Ermina Lekaj afër mandatit të tretë në Parlamentin e Kroacisë: Gjithë shqiptarët të bëhemi bashkë më 5 korrik (VIDEO) Në Kroaci ka rreth 19 mijë votues shqiptarë, të cilët më 5 korrik do të kenë mundësi të marin pjesë në zgjedhjet e atjes
A do të pranonte Abdylmenaf Bexheti të ishte kryeministri i parë shqiptar? (VIDEO) Akademiku Abdylmenaf Bexheti në emisionin “10 MINUTA” ka shuar zërat që qarkullojnë në publik, se do të jetë kandidat mb
Thaçi tregon nëse do ta vazhdojë karrierën në politikë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në emisionin Pressing të T7, ka treguar planet e tij pas përfundimit t
I ofroi 4 qese me "të bardhë" policit zviceran, prokuroria kërkon ndërprerjen e mandatit të këshilltarit socialist Prokuroria e Përgjithshme i ka kërkuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, që të ndërpresin mandatin e këshilltarit social
Kush pritet të jenë anëtarët e komisionit për verifikimin e mandatit të deputetëve Deputetët që fituan mandatet gjatë zgjedhjeve të fundit parlamentare të mbajtura më 6 tetor, janë mbledhur në seancën ko
A do dilni në pension pas mbarimit të mandatit? Përgjigjet Meta A do dalë në pension Meta pas mbarimit të mandatit si President i Shqipërisë? Presidenti i Republikës, Ilir Meta i py
Heqja e mandatit të Kajmakut, reagon Basha Pas vendimit të shkarkimit të Agim Kajmakut, ka reaguar dhe kreu i opozitës Lulzim Basha. “Agim Kajmaku është pasqyra
Prokuroria kërkon heqjen e mandatit për Agim Kajmakun Prokuroria e Përgjithshme i kërkon Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që të heqë mandatin e kryebashkiakut të Vorës, Agim
Rrogë dhe pas përfundimit të mandatit, sa paguhen deputetët dhe ministrat Ndonëse nuk e ushtrojnë detyrën e tyre që nga 22 gushti i këtij viti, deputetët e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit t
Meta i bindur: Do të qëndroj deri në fund të mandatit Presidenti Ilir Meta ka konfrimuar sot se do të qëndrojë në këtë detyrë deri në përfundim të mandatit të tij, në 24 korr
Këta janë politikanët që nuk marrin paga, dhe kanë hequr dorë nga privilegjet e pushtetit Sekretari gjeneral i LSDM-së, Ljupco Nikollovski është mbështetës i shkurtimit të privilegjeve të cilat i kanë funskione
Mos hapja e negociatave dhe skenaret e Zaevit pas vendimit negativ Nëse në qershor ose korrik Maqedonia e Veriut nuk merr datë për nisje negociatash, Kryeministri si opsion e sheh kthimin
U përgjua duke porositur drogë, jep dorëheqjen Pavle Bogoevski Deputeti i pavarur dhe njëherit kryetar i Komisionit për çështje të mandatit dhe imunitetit ka dhënë dorëheqje nga posti
Çështje orësh, pritet heqja e mandatit të Gruevskit Komisioni kuvendor për Çështje të Rregullores dhe të Mandatit dhe Imunitetit të enjten duhet të debatojë për marrjen e m
Cfarë e pret deputetin Jenisheri përvec humbjes së mandatit? Selami Jenisheri, i cili mori mandatin e deputetit të enjten e kaluar ndërkohë që është njëkohësisht edhe kryetari i pa
Deri të mërkurën duhet të vendoset për fatin e mandatit të Gruevskit Pika për marrjen e mandatit të deputetit në arrati, Nikolla Gruevski duhet të shqyrtohet deri të mërkurën e ardhshme, ku