999 rezultate për

mandatin

Lata: Mandatin e ardhshëm parashikojmë mbi 220 vende të reja pune Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, z.Ruzhdi Lata, kryetari i Komunës së Dibrës, njëherësh edhe kandidati
Milikije Halimi nis mandatin duke nderuar dëshmorët e UÇK-së Kryetarja e komunës së Haraçinës, Milikije Halimi në ditën e parë të detyrës si kryetare e Haraçinës vizitoi varrezat e
EKSKLUZIVE/ Saimir Tahiri do të lerë mandatin dhe i dorëzohet drejtësisë? Ish-ministri Saimir Tahiri pritet të dalë në një konferencë për shtyp në orën 16:00, e cila u lajmërua pasi iu refuzua t
Taravari: Bejtja ka dështuar në mandatin e tij Gostivari ka nevojë për ndryshime. Nëse jam një votë para Asafit shpresoj se do të marr përkrahjen e tij, por edhe nëse
A e bleu mandatin 500 mijë euro? Flet deputeti i PD-së që shkriu së qeshuri Kuvendin Agron Shehaj është një ndër deputetët e rinj të PD-së të cilët u futën në listë nga Kreu i PD-së Lulzim Basha dhe arrit
Tahiri pezullon nga detyra një drejtor burgu Ministria e Drejtësisë, përmes kësaj komunikate njofton qytetarët se, duke u bazuar në mandatin ligjor të saj, ka ndërma
Visar Ganiu: Në mandatin tim do bëj gjithë atë që e premtoj për komunën e Çairit (VIDEO) Kandidati i Bashkimit Demokratik për Integrim për kreun e komunës së Çairit, Visar Ganiu ka shpalosur programin e tij el
Arifi: Programi për Likovën ka vulën e banorëve Erkan Arifi, kandidat i BDI-së për kreun e Komunës së Likovës u shpreh se programi për mandatin katëvjeçar në Likovë mba
Arifi: Projekte të mëdha na presin mandatin tjetër Në Pallatin e Kulturës në Tetovë u mbajt konventa promovuese e kandidates për kryetare të komunës së Tetovës dhe listës
Shqiptarë e serbë e keqkuptuan mandatin e Speciales Disa shqiptarë dhe serbë në Kosovë e kanë keqkuptuar mandatin e Gjykatës Speciale. Ky fakt është nxjerrë nga disa an
Merkel fiton mandatin e katërt në Gjermani, por me rënie Pas daljes së rezultateve të para nga Exit-pollet në Gjermani, ka folur dhe kancelaria Angela Merkel, e cila do të marrë
Gruaja plot kontradikta përgatitet për mandatin e katërt Unioni kristiandemokrat në Gjermani nxorri armët e rënda këtë javë, në prag të zgjedhjeve të së dielës: një fotografi ba
Merkel IV: Kancelarja e përjetshme 20-vjeçarët gjermanë nuk e kujtojnë dot se ka pasur një kohë edhe pa Angela Merkelin. Ajo është prej 12 vitesh gruaja li
Merkel kërkon mandatin e katërt në këto zgjedhje Çfarë ndodh nëse bën një selfie në kabinën zgjedhore dhe si e është mundur që Angela Merkel të mund të qeverisë 16 vjet?
Rama zbulon çfarë do ndodhë me ministrat teknikë të Bashës Kryeministri Edi Rama në një intervistë për median ka treguar për marrëdhënien e tij me ministrat teknikë të Partisë Dem
Lëvizje e papritur e Ramës, ministrat e rinj s’do t’a dorëzojnë mandatin Ndryshe nga qeveria e katër viteve që sapo mbyllëm, kryeministri Edi Rama ka bërë një ndryshim në lidhje me ministrat.
Fituan mandatin më 25 qershor, 3 prej deputetëve nuk janë akoma të diplomuar Qeveria Rama 2 akoma është në përgaditje e sipër, ndërkohë emrat e deputetëve janë konkretizuar që me 25 Qershor. Në
Ristani në vend të Sekretarit të Përgjithshëm së PD fillon rafting Deputeti në detyrë dhe sekretari i përgjithshëm në PD, Arben Ristani nuk arriti të rifitonte mandatin e deputetit në Vlo
Merr mandatin e fejohet, deputetja më e re e Kuvendit mahnit 1000 të ftuarit Deputetja me e re e Kuvendit të Shqipërisë Reme Lali është fejuar dhe ka organizuar një cermoni madhështore me 1000 të f
Pas Manjanit, mandatin e Metës e refuzon edhe Ardit Çela Pas zgjedhjes president, Ilir Metës iu hoq mandati dhe sipas ligjit duhet që atë t'a marrë personi i parë në listën jo f