999 rezultate për

mandatin

Isa nga spitali gjerman uron Merkelin Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa e ka uruar rizgjedhjen e Angela Merkel si kancelare të Gjermanisë. Kreu i LDK
Lirimi nga paraburgimi i shpëton mandatin Frashër Krasniqit Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi sot është liruar nga paraburgimi dhe rasti i tij është kthyer në rigj
KQZ i jep mandatin e deputetit të Beratit, Astrit Veliajt Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur mbi mandatin e lënë prej deputetit të Partisë Demokratike Eduard Halimi. M
Kush është politikani që do të zëvendëzojë Halimin në Kuvend Deputeti i Partisë demokratike Eduard Halimi ka dorëzuar ditën e e sotme mandatin. Ai e ka bërë të ditur nëpërmjet rr
E FUNDIT/ Deputeti dorëzon mandatin Deputeti i Partisë demokratike Eduard Halimi ka dorëzuar ditën e e sotme mandatin. Ai e ka bërë të ditur nëpërmjet r
I dhanë mandatin e 5-të Dukës, kush janë politikanet që votuan në zgjedhje Mengjesin e sotëm janë zhvilluar zgjedhjet për kreun e FSHF-së ku Armando Duka me një diferencë votash fitoi mandatin e
KQZ u jep mandatin dy deputetëve të rinj, kush hyn në Parlamentin e Shqipërisë Dy deputetë të rinj pritet që të hyn sot në Parlamentin e Shqipërisë. Dy deputetët që do të zëvendësohen janë ai LSI, Gl
Politikani i rëndësishëm dorëzon mandatin e deputetit Duket se për Armando Dukën nuk do të ketë më një mandat tjetër si President i Federatës Shqiptare të Futbollit, pasi për
Besa e Tetovës: Nexho dorëzoje mandatin e deputetit Lëvizja Besa në Tetovë ka dalw nw njw konferencë ku kërkon që të gjithë të respektojnë organet legjitime të partisë.
KQZ u hoqi mandatin 2 deputetëve "hajdutë", reagon SHBA KQZ sot votoi për heqjen e mandatëve për dy deputetët Aqif Rakipi dhe Gledjon Rehovica. Pak orë pas vendimit ka reagu
KQZ i hoqi mandatin, reagon ashpër deputeti i LSI-së Gledjon Rehovica, deputeti i LSI-së të cilit KQZ-ja i hoqi mandatin pas kërkesës së Prokurorisë së Përgjithshme, në kuad
I hoqën mandatin, reagon për herë të parë Aqif Rakipi Pasi KQZ vendosi heqjen e mandatit të deputetit Aqif Rakipit, ka reaguar për mediat ky i fundit. Rakipi e quan të tu
E FUNDIT/ KQZ i heq mandatin dy deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve vendosi para pak minutash heqjen e mandatit për dy deputetët Aqif Rakipi dhe Gledion Reho
Kurti mund ta humbasë mandatin e deputetit, gëzohen kundërshtarët Katër deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje që u dënuan sot nga Gjykata Themelore e Prishtinës rrezikojnë të humbasin mandat
Hysen Durmishi dorëzon mandatin, për Shpend Ahmetin asnjë fjalë Beteja brenda radhëve të Vetëvendosjes po vazhdon nga dita në ditë. Shpend Ahmeti po pastron nga kuadrot brenda Komunës
NATO i zgjat mandatin Sekretarit të Përgjithshëm NATO i ka rinovuar mandatin sekretarit të përgjithshëm Jens Stoltenberg dhe me dy vite të tjera. Lideri i Aleancës s
Abelard Tahiri: Luftimi i korrupsionit, prioritet në mandatin tim Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, tha sot se luftimi i korrupsionit do të jetë prioritet gjatë punës së tij në krye
Berisha: Kuvendi të mblidhet urgjentisht, t’i heqin mandatin Tahirit Pas publikimit të vendimit të Kuvendit ku i ndalohej lëvizja jashtë shtetit ish-ministrit të Brendshem, Saimir Tahiri ka
Opozita i kthen reston Ramës: Bashkojnë votat dhe shpëtojnë demokratin Ditën e sotme PD-LSI kanë treguar se janë gati për të berë një opozitë të fortë kundër kryeministrit Edi Rama. Mësoh
"Luftë" në KQZ për t'i hequr mandatin kryebashkiakut demokrat Dy anëtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Denar Biba dhe Bledar Skënderi, kanë depozituar dje në KQZ kërkesën për