999 rezultate për

mandatin

Rama e dinte, Lefter Koka nuk djeg mandatin dhe i bashkohet maxhorancës Lefter Koka është deputeti i vetëm i LSI-së, të paktën deri tani, që nuk ka pranuar të djegë mandatin e tij në kuadër të
LISTA/ Deputetët e rinj të LSI pas djegies së mandateve Thirrjes së Lulzim Bashës për të djegur mandatet iu përgjigj pozitivisht edhe Monika Kryemadhi, e cila theksoi se Rama n
Sot, vendimi për mandatin e Dimovskit Ish funksionarit të Ministrisë së Bujqësisë së Maqedonisë, Lupço Dimovski pjesë e të dyshuarve për keqpërdorime në Minis
Prokuroria pushon hetimet, ish-deputeti kërkon mandatin Prokuroria e Tiranës ka pushuar hetimet për ish-deputetin e LSI-së Gledion Rahovica, pasi akuzohej se kishte falsifikuar
"Të shpëtosh mandatin me një vezë", plas gallata në rrjet pas sherrit në Kuvend (FOTO LAJM) Ditën e sotme seanca e Kuvendit ëhstë shtyrë pasi në sallë plasi një "sherr" mes deputetëve të PD-së dhe kryeministrit R
Topalli: Luli hyn në Kuvend për mandatet, është i paaftë Si ish kryetare e kuvendit, Jozefina Topalli ka ngritur një pyetje që i drejtohet opozitës, por më së shumti drejtuesit
Deputetja e PD lë mandatin? "Do të plotësoj amanetin" Rudina Hajdari ka lënë mandatin e deputetes. Njoftimin e ka bërë përmes një postimi në Facebook. Ajo shprehet se do
Ndahet nga jeta politikani shqiptar (FOTO LAJM) Ruzhdi Lata, kryear i komunës së Dibrës në Maqedoni ka ndërruar jetë të shtunen. Ai ishte 65 vjeç, ndërsa ushtronte mand
Duka nuk ndal, kërkon mandatin e gjashtë Presidenti i FSHF, Armand Duka, i ftuar në emisionin Rudina në TV Klan, rrëfen karrierën e tij në krye të institucionit
Njihuni me Ivanovin, mjeshtrin e arratisjeve Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivnaov, në momentet kyçe për Maqedoninë ka aboluar ose ka shfuqizuar ose nuk ka nënshkru
Përleshet Fisnik Ismaili dhe burri i Albulena Haxhiut Në debatin për listat e fryra të veteranëve është përfshirë edhe deputeti i PSD-së, Fisnik Ismaili, i cili dje ka deklar
10 fakte pse Basha s’do zgjedhje të parakohshme! nga Kreshnik Spahiu Prej 28 vitesh PD do hyj në historinë botërore si e vetmja parti që nuk ka bërë asnjë protestë pa
Mori mandatin e Tahirit, "Baba Taku" betohet si deputet Spartak Braho është deputeti më i ri i Kuvendit të Shqipërisë pas lënies së mandatit nga Saimir Tahiri. Ai është betu
S'është më deputet, Tahiri dorëzon mandatin në Kuvend Ish-Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dorëzoi sot mandatin e deputetit në Kuvend. Pak momente më parë, Tahiri dorëzo
Tahiri nuk donte të ikte: Çfarë e detyroi në fund të jepte dorëheqjen Gazetarët e pranishëm në sallën ku u mbajt konferenca e pazakontë për shtyp e Saimir Tahirit, ku edhe la mandatin e depu
Tahiri lë mandatin, deputeti gjerman anulon vizitën në Tiranë Deputeti i Bundestagut gjerman, Florian Hahn ka anuluar vizitën në Tiranë. Burime për mediat bëjnë me dije se depute
Saimir Tahiri dorëzon mandatin e deputetit LIVE Saimir Tahiri ka dorëzuar mandatin e deputetit përmes një konference për shtyp në selinë e Kuvendit. "Unë kam duruar
Hazirit nuk i intereson, ia vazhdon mandatin drejtorit me aktakuzë Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka bërë prezantimin e ekipit të ri të drejtorëve komunalë. Haziri që po
Nuk preferoi asnjëherë të fotografohej me krerët e shtetit, ambasadori përfundon mandatin Ka nisur kthimi i ambasadorëve në Kosovë që u ka mbaruar mandati në shërbimin diplomatik. Kjo e ka gjetur edhe ambasador
Nisin votimet në Rusi, Putin pritet të fitojë mandatin e katërt Qytetarët me të drejtë vote në Rusi janë duke votuar në zgjedhjet presidenciale, ku pritet që presidenti aktual, Vladimi