999 rezultate për

mandatin

Rrjedhje nga PD-ja, ky është kandidati tjetër që bëhet deputet Lefter Maliqi mësohet se sapo ka dorëzuar në KQZ formularin e dekriminalizimit duke zyrtarizuar kështu dhe hyrjen e tij
Ç'po ndodh në familjen Hajdari? Kiri "djeg" mandatin, kurse Rudina refuzon (FOTO LAJM) Tashmë zërat se Rudina Hajdari do të vendosë që të mos e dorëzojë mandatin e saj të deputetit, ashtu siç kanë bërë të gj
Kandidati i PD: Më kanë nxjerrë për t'më vrarë, t'më ndërtojnë selinë ose pranoj mandatin Selami Jenisheri kandidati i PD-së në listat e Shkodrës ka deklaruar se nëse Basha nuk e mbronte dhe ti ndërtonte selinë
Braktisi Fatmir Mediun për LSI-në, Ylli Shehu pranon mandatin e deputetit Ish-deputeti i Partisë Republikane, Ylli Shehu, në zgjedhje e fundit iu bashkua partisë së LSI-së. Shehut tashmë i k
EMRAT/ Këta janë 13 kandidatët e opozitës që hyjnë si deputetë në Kuvend Pas thirrjes së ndërkombëtarëve, që kandidatët për deputetë në listat e partive opozitare të zenë vendet e mbetura bosh
"Opozita e re sapo ka lindur", kandidati i PD-së bën deklaratën e fortë Ylli Shehu, Aurora Mara, Enver Roshi dhe Edmond Rrushi janë kandidatë nga radhët e LSI-së të cilët pritet të marrin mand
Një tjetër deputet opozitar djeg mandatin e tij Burime pranë kreut të PDK-së kanë konfirmuar se menjëherë pas kthimit të tij nga Brukseli, deputeti Nard Ndoka ka firmos
PD paralajmëron përjashtimin e Rudina Hajdarit I ftuar në studion e A2CNN sekretari për Marrëdhëniet me Jashtë të Partisë Demokratike, Gert Bogdani ka sqaruar se i nj
I ofrohet mandati i Berishës, si përgjigjet kandidatja e PD-së KQZ ka nisur procedurat për zëvendësimin e mandateve të djegura nga opozita me pasardhësit e ish-deputetëve në listat zg
PD i jep tjetër goditje për Murrizit pasi nuk dorëzoi mandatin Myslym Murrizi është shkarkuar edhe nga detyra e Kryetarit të PD-së së Lushnjes pas refuzimit të dorëzimit të mandatit t
Rudina Hajdari kundër Bashës: Nuk e djeg mandatin Deputetja demokrate, Rudina Hajdari ka dalë kundër vendimit politik të Partisë Demokratike dhe ka vendosur të mos e djeg
Edhe një deputet djeg mandatin (FOTO LAJM) Një tjetër deputet i opozitës ka djegur mandatin e deputetit. Mësohet se republikani Fatmir Mediu ka dhënë dorëheqje nga
"Si qen të psh*rrur nga frika", Murrizi reagon ashpër ndaj PD “Une kam qene deputet ne vitet kur keta qe jane sot si “Lidera” ne PD, kane qene gjysma refugjat e gjysma te largu
E bujshme! Gjergj Bojaxhi pranon mandatin e deputetit Pas djegieve të mandateve nga deputetët e opozitës, radha u vjen personave që kanë qënë në listat poshtë tyre në zgjedhj
"Rama po ha bijtë e vet", Salianji flet pas djagies së mandateve “A do e mbylli të plotë Rama këtë mandat?”, ka qenë pyetja që është afishuar në “Zonë e Lirë”, ndaj së cilës Ervin Salia
I "tradhtoi" dhe nuk dogji mandatin, Basha merr vendimin për deputetin Deputeti i Partisë, Myslim Murrizi nuk e dogji mandatin e tij, duke u vënë kështu në rolin e një braktisësi të rgupit.
Myslym Murrizi nuk dorëzoi mandatin, flet Berisha Lulzim Basha e dorëzoi personalisht në Kuvend zarfin me firmat e deputetëve, të cilët lanë zyrtarisht mandatin, por nuk
Nuk e dogji mandatin, deputeti i PD tregon arsyet e "tradhtisë" Deputeti i Partisë Demokratike, Myslim Murrizi nuk e ka djegur mandatin dhe për këtë është shprehur në News24. Ai ës
Lefter Koka sulmon LSI-në: Nuk dorëzoj mandatin, po i merr vendimet Sali Berisha Deputeti i LSI-së, Lefter Koka ka dalë zyrtarisht kundër vendimit të partisë së tij për djegien e mandateve. Përmes një
Lefter Koka tregon pse nuk dogji mandatin Ish-ministri, aktualisht deputeti i LSI-së, Lefter Koka ka folur sëfundmi në lidhje me vendimin për të mos iu bashkuar n