999 rezultate për

mandatin

Kurti nuk shkon tek Thaçi, si pritet ta marrë mandatin Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti ka refuzuar të shkojë sot në Presidencë për të marrë mandatin e formimit të qeverisë.
Jozefina Topalli sulmon ashpër Bashën: Zhduku PD! I dha Ramës mandatin e tretë Ish deputetja Jozefina Topalli ka sulmuar ashpër kryedemokratin Lulzim Basha. Tryeza e sotme për Reformën Zgjedhore k
Dogji mandatin e doli në rrugë një vit më parë, si e shikon sot këtë vendim Kryemadhi Djegia e mandateve ishte mënyra më e mirë për të denoncuar pushtetin autoritar të Edi Ramës. Kështu është shprehur kryet
Takimi Kurti-Thaçi, çfarë ndodhi me mandatin e kryeministrit Ditën e sotme Presidenti Hashim Thaçi është takuar me kreun te Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Kurti pas këtij ta
Presidentit të ri të La Ligës bën bashkë Realin e Barcelonën Havier Tebas është ai që fitoi mandatin e tretë si president i La Ligës. Ai fitoi me shumicë mandatin 4-vjeçar për të
Haradinaj pranon mandatin e deputetit Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka njoftuar se ndryshe sa kishte bërë të ditur më herët, ka ndryshuar mendje dh
Noterja tregon sa lekë pagoi Arta Vorpsi për mandatin Arta Vorpsi u betua para noteres Miranda Xhemalçe duke marrë detyrën si anëtare e Gjykatës Kushtetuese. Noterja ka
Habit Murrizi: Djegia e mandateve, edhe PS do të braktiste mandatin por si lejuan "Unë nuk shoh që zgjedhjet e parakohshme janë vetëm në dorë të shqiptarëve, në bindjen time me aq informacione sa kam, d
Tahiri nis fjalimin me sulme: U përballa me ata që bënin sikur nuk kisha jetuar kurrë! Në konferencën për media Tahiri është shprehur se për të s’është e re as për ju as për njeri sesi kaluan dy vite dhe pas
Kryebashkiaku i Vorës merr zyrtarisht mandatin nga Gjykata Gjykata e Shkallës së parë në Tiranë i ka konfirmuar mandatin Agim Kajmakut, kryetarit të Bashkisë së Vorës. Kërkesën pë
Gjykata e Beratit konfirmon mandatin e kryebashkiakut të ri Gjykata e Beratit i ka dhënë mandatit kryebashkiakut të Beratit, të dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, Ervin Demo. Is
Gjykata e Durrësit dje nuk legjitimoi Sakon, sot i jep mandatin kandidatit të Shijakut Një ditë pasi, gjykata e Durrësit nuk certifikoi mandatin e kandidates socialiste pët Durrësin, Valbona Sakos, e kundërt
Gjykata jep vendimin për mandatin e kryebashkiakut të Kuçovës Gjykata e Beratit që ka në juridiksion edhe Kuçovën ka konfirmuar sot mandatin e Kryetarit të Bashkisë Kuçovë, Kreshnik
Pas Durrësit, Gjykata e Tiranës nuk njeh zgjedhjet në Vorë (FOTO LAJM) Pas vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë të Durrësit që rrëzoi kërkesën e kandidates së PS, Valbona Sako për t’i dhë
Gjykata e Durrësit nuk i jep mandatin kandidates së PS Mësohet se Gjykata e Shkallës së Parë Durrës ka refuzuar t’i japë mandatin e kryebashkiakes, kandidates së PS, Valbona S
Gjykata i jep mandatin edhe 3 kryebashkiakëve të tjerë Gjykata i ka dhënë mandatin edhe 3 kryebashkiakëve të tjerë për fitoren e 30 Qershorit.T. Bëhet fjalë për për kryebas
Gjykata e Elbasanit i jep mandatin Andis Sallës Gjykata e Elbasanit i ka dhënë sot mandatin kryebashkiakut të Cërrikut, Andis Salla. Si palë e tretë në këtë seancë
Gjykata e Elbasanit konfirmon mandatin e kryetarit të PS-së, Gledian Llatjas Gjykata e Elbasanit ka konfirmuar sot mandatin e kryetarit të PS-së, Gledian Llatjas. Llatja është i pari prej kryeba
Doli kundër Bashës dhe pranoi mandatin, deputeti i bashkohet protestës (FOTO LAJM) Lefter Maliqi, i cili pranoi mandatin e deputetit, pas vendimit të opozitës për t’i djegur ato, i është bashkuar sot pro
Erion Veliaj merr mandatin e dytë për Tiranën Ka përfunduar numërimi i votave edhe për kryeqytetin. Fitues është shpallur Erion Veliaj duke marrë kështu mandatin e dy