999 rezultate për

mandateve

Haradinaj: Shpresoj të vërtetohet pafajësia e ish-komandatëve Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se pret nga drejtësia që të marrë vendimet e drejta p
Blushi: PD braktisi Elbasanin Kandidati i Partisë Socialiste në Qarkun e Elbasanit, Ben Blushi shpreh bindjen se e majta do fitojë shumicën e mandatev
Mustafa optimist për harmonizimin e qëndrimeve Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa mendon se reforma zgjedhore është afër përfundimit, duke mbetur si
Ndarja e mandateve, Kushtetuesja rrëzon kërkesën e PS-së Gjykata Kushtetuese ka hedhur poshtë kërkesën e Partisë Socialiste në lidhje me ndarjen e mandateve për deputet në zgjed
Këshilli i mandateve shqyrton kërkesën për heqjen e mandatit të Fidel Yllit Këshilli i Rregullores dhe i Mandateve do të shqyrtojë sot kërkesën e 16 deputetëve të Partisë Demokratike për t`i hequr
Ndarja e mandateve, PS çon cështjen në Kushtetuese Partia Socialiste ka depozituar të mërkurën në Gjykatën Kushtetuese një kërkesë për të marrë në shqyrtim vendimin e Kuve
Majko: Nuk votojmë tre ligjet pa zgjidhur ceshtjen e Fierit Deputeti i PS, Pandeli Majko e ka cilesuar si te gabuar vendimin e kuvendit per ndarjen e mandateve te deputeteve sipas
Ndarja e mandateve, Berisha: Rama po përgatit justifikimin për humbjen Edhe pse ndodhet në Gjermani për të ndjekur konferencën mbi Sigurinë, kryeministri Berisha ka gjetur kohën për të koment
Gjinushi: Ndarja e mandateve sipas vitit 2009 dëmton zgjedhjet e vitit 2013 Miratimi i ndarjes së mandateve nga Kuvendi është cilësuar nga kreu i Partisë Socialdemokrate Skënder Gjinushi si një te
Miratohet ndarja e mandateve, deputetët zgjidhen sipas formulës së vitit 2009 Update- Me votat e maxhorances kuvendi ka miratuar ndarjen e mandateve te deputeteve per zgjedhjet e 23 qershorit sipas
Ndarja e mandateve, sot votimi në Kuvend Parlamenti pritet të votojë sot rishpërndarjen e mandateve të deputetëve për zgjedhjet e 23 qershorit sipas formulës së
KQZ, kërkesa e PS-së shkakton debate Mbledhja e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve ka nisur me debate sa i përket kërkesës së anëtarëve socialistë për të rikth
Ndarja e mandateve, KQZ shqyrton sot kërkesën e PS-së Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të shqyrtojë sot, kërkesën e anëtarëve socialistë për të rikthyer ndarjen e mandat
Ndarja e mandateve si në vitin 2009 Shpërndarja e mandateve në zgjedhjet parlamentare të 2013 nuk do të ndryshojë nga zgjedhjet e shkuara parlamentare. Komi
Ndarja e mandateve, Lleshi dhe Biba raportojnë tek Ligjet Kryetarja e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve Lefteri Lleshi dhe nënkryetari Denar Biba do të raportojnë sot në Komisioni
Ndarja e mandateve, Paloka: Kuvendi s'mund të lejojë që procesi zgjedhor të hyjë në kolaps Projektligji "Për caktimin e numrit të mandateve për çdo zonë zgjedhore të zgjedhjeve për Kuvendin e Shqipërisë" diskuto
Sesioni i ri, Kuvendi vendos për ndarjen e mandateve Ndarja e mandateve për deputetët do të jetë teme e diskutimit në seancën e parë të Kuvendit për vitin 2013. Pritet që de
Vëzhguesit Vendorë: KQZ të rishqyrtojë mandatet Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë kerkon nga Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve rishqyrtimin e ceshtjes se ndarjes se mandatev
Ndarja e mandateve, debate të ashpra në KQZ Mbledhja e radhës e Komisionit Qëndor të Zgjedhjeve është shoqëruar me debate mes kryetares së KQZ Lefteri Lleshi dhe në
Takimi me ambasadorët, Gjiknuri: Çështja e mandateve vë në rrezik zgjedhjet Update- Pas takimit me trojkën e ambasadorëve, deputeti i PS- Damian Gjiknuri në një pronocim për mediat u shpreh se dis