999 rezultate për

mandateve

Soreca takon Bashën pas djegies dhe mandateve dhe ka një thirrje për nesër Përfundoi pak minuta më parë takimi në selinë blu mes Lulzim Bashës dhe ambasadorit të BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, pa
Meta për djegien e mandateve: Veprim ekstrem, opozita të tërhiqet Presidenti Ilir Meta ka dhënë një intervistë për “Deutche Welle” në Berlin ku ka komentuar edhe djegien e mandateve nga
Kjo është përgjigja e Bashës për SHBA-në Në mbledhjen e vetëm pak çasteve më parë të PD-së, u miratua djegia e mandateve me votë unanime nga të gjithë deputetët
Vjen reagimi i Ambasadës së SHBA-së për djegien e mandateve Sipas Ambasadës së SHBA-së një verprim i tillë minon parimet bazë të demokracisë , shkruan Albeu.com Ky është reagimi
Lefter Koka tregon pse nuk dogji mandatin Ish-ministri, aktualisht deputeti i LSI-së, Lefter Koka ka folur sëfundmi në lidhje me vendimin për të mos iu bashkuar n
Firma e fundit për djegien e mandateve, Nishani i shkon në zyrë Bashës Një ditë pas vendimit se PD do të djegë mandatet parlamentare, kreu i Këshillit Kombëtar, Bujar Nishani ka shkuar të tak
Vendimi për djegien e mandateve, Kryemadhi i përmend Ramës fëmijët Monika Kryemadhi ka treguar se vendosi djegien e mandateve pasi ishte e vetmja mundësi. E pyetur se cfarë mendonte p
Fleckenstein: Detyra e opozitës, alternativë qeverisjeje Brenda (apo jashtë) Parlamentit Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian (PE), Knut Fleckenstein, komentoi vendimin politik të Partisë Demokrat
Pas demokratëve, edhe LSI djeg mandatet Monika Kryemadhi ka njoftuar pas mbledhjes sw Grupit Parlamentar tw partisw sw saj se LSI i bashkohet nismw sw Lulzim Ba
LISTA/ Deputetët e rinj të LSI pas djegies së mandateve Thirrjes së Lulzim Bashës për të djegur mandatet iu përgjigj pozitivisht edhe Monika Kryemadhi, e cila theksoi se Rama n
Rama do blejë deputetët e listës së PD-së? Përgjigjet Flamur Noka Deputeti i PD-së Flamur Noka ka deklaruar se vendimi i marrë sot nga Grupi parlamentar i PD për djegien e mandateve ësht
"Ç'vlerë ka...", reagojnë deputetët e LSI për djegien e mandateve nga PD-ja Teksa Lulzim Basha deklaroi se deputetët e PD kanë votuar njëzëri djegien e mandateve, kanë ardhur disa reagime edhe nga
Kryemadhi i shkon Bashës në zyrë pas djegies së mandateve Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, mësohet se ka shkuar në zyrën e kreut të PD-së Lulzim Basha. Kjo lëvizje brenda o
PD vendos zyrtarisht djegien e mandateve Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka dalë para mediave në orën 13:00 për të informuar qytetarët për vendimet e gru
Basha i sigurt: Aleatët i kemi me vete, askush nuk do të hyjë në Kuvend Djegia e mandateve të deputëtëve ashtu siç ka paralajmëruar Lulzim Basha është një proces i stërgjatë ligjore duke bërë
LISTA/ Deputetët e rinj të PD në çdo qark pas djegies së mandateve Kryedemokrati Lulzim Basha ka propozuar djegien e mandateve të deputetëve të tij duke futur kështu Kuvendin në një ngërç
Agron Duka mbështet nismën e PD-së: Të djegim mandatet Pas LSI-së dhe PDIU-së, me PD-në dhe nismën për djegien e mandateve një tjetër forcë është bashkuar me ta. Partia A
Ndryshojnë kushtet, si mund të arrestohen politikanët Deputetët socialistë, anëtarë të Komisionit të Ligjeve, miratuan me votat e tyre ndryshimet në Rregulloren e Kuvendit.
Opozita bëhet gati për sulm: Do të djegim mandatet për të rrëzuar Ramën Opozita ka nisur aksionin e saj kundër qeverisë Edi Rama. Në tryezën e diskutimeve për aksionin e opozitës po diskut
Fotoja me Trump? Analisti: Paratë u mblodhën nga blerja e mandateve Në Shqipëri, Partia Demokratike hodhi poshtë një shkrim të botuar në revistën amerikane “Mother Jones” lidhur me fondet,