999 rezultate për

manastirit

AK: Përkujtohet 103 vjetori i Kongresit të Manastirit Si sot 103 vjet më parë është mbajtur Kongresi i Manastirit për krijimin e alfabetit në shqip. Me këtë rast Aleanca Kuq
Xhaferi me delegacion në Manastir Një delegacion i kryesuar nga zëvendëskryeministri Musa Xhaferi do të vizitojë të hënën Muzeun e Alfabetit në Manastir,
Muzeu i Kongresit të Manastirit është lënë në harresë Nga 14 deri më 22 nëntor të vitit 1908 në qytetin e Manastirit, në këtë shtëpi u mbajt Kongresi i Manastirit ose Kongres
Thaçi flet për Kongresin e Manastirit Kryeministri i vendit, Hashim Thaçi me rastin e 103 vjetorit të fillimit të punimeve të Kongresit të Manastirit ( 14 nën
Vetëm studentët kujtojnë Manastirin Në Manastir sot shënohet 103 vjetori i Kongresit të Alfabetit, por pa ndonjë manifestim zyrtar. “Marshi drejt Manasti
Shqiptarët e Manastirit, të diskriminuar Diskriminimi i shqiptarëve në Maqedoni vazhdon, të paktën ata vetë shprehen se ndjehen të diskriminuar dhe të pabarabart
Murgesha del nga manastiri për herë të parë pas 84 vitesh E ka kaluar çdo ditë të 84 viteve të fundit brenda mureve të manastirit në Spanjën Qendrore. Tani, murgesha 103-vjeçare,
Dioqeza e Rashkë-Prizrenit njeh Doganat e Kosovës Dioqeza e Rashkë-Prizrenit ka njohur autoritetin e Doganave të Kosovës. Përmes një shkrese ka kërkuar nga Doganat e Koso
Nuk ngopen duke përvetësuar historinë e të tjerëve Vazhdon "tradita" e përvetësimit të trashëgimive historike të popuje tjerë. Këtë herë, Komuna e Manastirit tenton të për
Shënohet 102 vjetori i Kongresit të Manastirit Me vizitën e Muzeut të Alfabetit ku është mbajtur Kongresi i Manastrit sot po në këtë qytet u shënua 102 vjetori i këti
Më 22 nëntor përkujtohet 102-vjetori i Kongresit të Manastirit Ditën e hënë, më 22 nëntor, përkujtohet 102-vjetori i themelimit të alfabetit të gjuhës shqipe. Sekretariati për impleme
Graçanica pranon ruajtjen e manastirit nga PK-ja Siguria e Manastirit të Graçanicës që ndodhet pak kilometra larg Prishtinës, nga e hëna ka kaluar në përgjegjësinë e pol
Shkupi nuk e fton Kosoven ne Konferencen e Manastirit Maqedonia nuk e fton Kosoven te marrë pjesë në konferencen e Manastirit që zhvillohet në 31 maj
Tribune per Kongresin e dyte te Manastirit Në ditën e sotme në Manastir pikërisht para 100 viteve është mbajtur Kongresi i dytë
Sot, 101 vjetori i Kongresit te Manastirit Alfabeti i gjuhës shqipe shënoi 101 vjetorin e tij në Kongresin e Manastirit. Me këtë rast, sot
Berisha dhe Thaci në Shkup, per 100 vjetorin e Kongresit të Manastirit Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi pritet të mbërrijn
Shqiptarët bashkë festojnë 100 vjetorin e Kongresit të Manastirit Për Shënimin e 100 vjetorit të Kongresit të Manastirit, Qeveria e Republikës së Maqedonis&
Manastirit i kërcënohet spastrim etnik?! nga Laura PapranikuKanë kaluar disa ditë prej se përfaqësuesit komunalë të Ohrit, Manastir