999 rezultate për

manastirit

BFIM: Nuk jemi fajtorë Myftiu i Manastirit i ka dërguar një letër kryeministrit Gruevski dhe KOM-it, ku i ka thënë çdo kritikë të tijën. Letra
Ati Sava: Jahjaga hyn në kishë, por jo edhe Marko Jakshiq Deputeti i Kuvendit të Serbisë nga radhët e DSS-së së Koshtunicës i cili vije nga veriu i Kosovës, duke kritikuar marrëv
Mexhiti: Në shtator gati shkolla fillore "Kongresi i Manastirit" Izet Mexhiti, kreu u komunës së Çairit vizitoi sot punimet në shkollën fillore "Kongresi i Manstirit". Bashkëshqërues i
BDI, RDK e DR kandidojnë së bashku në Manastir Lista e përbashkët e BDI-së, RDK-së dhe DR-së për komunën e Manastirit pritet të promovohet sot në Manastir. Kjo ka ard
Pronat e Manastirit, shoqëria civile tubim në Deçan Organizatat e shoqërisë civile të përkrahura nga subjektet politike mbajtën sot një tubim në qytetin e Deçanit. Këshilli
Shqiptarë dhe serb, zihen sërish për Manastirin e Deçanit Rreth 20 veta kanë protestuar të premten paradite në mënyrë paqësore, para Manastirit të Deçanit, ndërsa janë ndaluar ng
Femra ruse për të rritur lindshmërinë në Maqedoni Rritja e numrit të kurorëzimeve ndërmjet maqedonasve dhe ruseve, me qëllim rritjen e numrit të lindjeve paralajmëron Sho
Xhaferi: Shtëpia e Alfabetit, "Jerusalemi" i shqiptarëve Me rastin e Ditës së Alfabetit, zëvendëskryetari i Qeverisë së Maqedonisë, Musa Xhaferri, ka vizituar sot Muzeun e Alfab
Ku shkuan paratë për xhaminë e Manastirit? 10 vjetë pas nënshkrimit të një marrëveshje mes Qeverisë dhe Bashkësisë Islame të Maqedonisë (BIM) për rindërtimin e xha
Zyrtarë të Manastirit të Deçanit aplikojnë për shtetësi të Kosovës Personeli i Manastirit të Deçanit ditën e enjte ka pranuar Republikën e Kosovës duke aplikuar për dokumente të shtetësis
Padi penale për gardianët Ixhet Memeti, Avokati i Popullit në Maqedoni ka njoftuar se ka dërguar kërkesën për të paditur penalisht gardianët të ci
Kush i dhunoi të burgosurit e "Monstër"? Kur kanë kaluar mëse një javë nga denoncimi i familjarëve të të arrestuarve të operacionit "Monstër" se ndaj tyre është
"Monstra", alarm për dhunë në Manastir Ankesat e familjeve se ndaj të paraburgosurëve në operacionin "Monstër" është ushtruar dhunë në burgun e Manastirit, ka
Bexheti vizitë në Manastir për torturat Ministri i Drejtësisë i Maqedonisë, Blerim Bexheti do të vizitojë nesër burgun e Manastirit, ku pritet të marrë masa nda
"I vetëzhdukuri" Haki Aziri transferohet në burgun e Manastirit (VIDEO) Të gjithë ishin në kërkim të Haki Azirit, të arrestuarit në operacionin "Monstër" dhe i zhdukur për disa ditë. Familjarë
Padrejtësia, Birra "Korça" humbet tenderin për Birrarinë e Manastirit Kompania shqiptare “Birra Korça” në mënyrë të padrejtë është përjashtuar dhe nuk ka qenë fituese e tenderit për blerjen
Bashkësia islame ka ngritur padi kundër Qeverisë Bashkësia islame ka ngritur padi penale për nxitje të jotelerancës fetare kundër të rinjve të cilët me maska ndaj Kurani
Në Maqedoni grafite “vdekje për shqiptarët” “Smrt za shiptari (vdekje për shqiptarët)” dhe kryqe janë shënuar në murin e xhamisë Isak që ndodhet në qendër të Manast
Bashkësia Islame përfiton kthimin e vetëm 7 për qind të pronave, Kisha të gjitha Bashkësia Islame në Maqedoni ka përfituar vetëm 7 për qind të pronave apo vakëfeve të saj në rajonin e Manastirit, deris
Barrikada edhe në Maqedoni Në fshatin Llazhec të Manastirit sërish janë shfaqur mosmarrëveshjet midis shqiptarëve dhe maqedonasve, pasi që kjo e fu