999 rezultate për

manastirin

Varrosen eshtrat e 20 ushtarëve grekë në Manastirin e Këlcyrës Këtë të mërkurë, janë varrosur në Manastirin e Këlcyrës eshtrat e 20 ushtarëve grekë të rënë në luftën italo-greke. Cere
Vuçiç niset për Graçanicë Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç është nisur për Graçanicë. Vizitën e tij që e nisi në mëngjes duke hyrë nga pik
Deputetë të Kosovës dhe kryetari Rakiq e presin Vuçiçin në Kosovë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sapo ka arritur në manastirin e Banja Lukës, pos qytetarëve serbë që e pritën atë
Vuçiç hyn në Kosovë por ndryshon agjendën Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç me eskortën e tij, para pak minutave kanë hyrë në territorin e Kosovës përmes kuf
Vuçiç ndryshon papritur agjendën e vizitës në Kosovë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq me eskortën e tij, para pak minutave kanë hyrë në territorin e Kosovës përmes kuf
Serbët nuk i ndal moti i keq që të dalin për Vuçiç-in (FOTO LAJM) Presidenti serb Aleksander Vuçic sot dhe nesër do të qëndrojë në Kosovë si pjesë e udhëtimit dy-ditor. Ai do të vizitoj
Zaev në liturgji të Krishtlindjeve në manastirin Vodoça afër Strumicës Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev sot mori pjesë në liturgjinë e Krishtlindjeve në manastirin Shën Leo
Marin Mema paralajmëron të nxjerrë fakte tronditëse për Manastirin Gazetari që është shpallur “persona non grata” në Greqi dhe që nga mediat në gjuhën maqedonase kërkojnë që po i njëjti
Zjarri vazhdon të rrezikojë manastirin “Treskavec” në Prilep Zjarri i cili para dy ditëve shpërtheu në afërsi të manastirit “Treskavec” në Prilep akoma është aktiv dhe ekziston rrez
90 përqind e Shqipërisë po digjet! Zjarri kërcënon Manastirin Zjarret në Shqipëri kanë përfshirë rreth 90 % të saj dhe së fundmi një zjarr i madh po rrezikon edhe Manastirin. Një
Kisha serbe ndalon festën e Maqedonisë në manastirin "Prohor Pçinski" Patriarku Irinej dhe Kisha Ortodokse e Serbisë e kanë hedhur poshtë kërkesën e kryeministrit Zoran Zaev dhe kanë ndaluar
Senatori McCain viziton Manastirin e Graçanicës Senatori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, në kuadër të vizitës së tij 2 ditore në Kosovë dhe pas takimi
Bogoljub Karic: Haradinaj shpëtoi Patriarkanën e Pejës e Manastirin e Deçanit Biznesmeni serb i lindur në Pejë, Bogoljub Karic i ka lënë meritat kryesore Ramush Haradinajt se në vitin 2004 s’kishte
Selmanaj: Tradhti vendimi i Kushtetueses për manastirin e Deçanit Lidhur me vendimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës për vlerësimin e kushtetutshmërisë së dy vendimeve të 12 qershorit
ISIS shkatërron manastirin 1500-vjeçar në Siri (FOTO) ISIS ka shkatërruar një manastir 1.500 vjeçar në qytetin e Homsit, i cili ndodhet në perëndim të Sirisë. Militantët e
Jahjaga dhe Mustafa sot në Manastirin e Deçanit Zyra e Presidencës ka njoftuar se presidentja Atifete Jahjaga dhe kryeministri Isa Mustafa sot do të vizitojnë Manastir
Rexhepi: 3 të mitur shkruan grafitet në Manastirin e Deçanit Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, në një prononcim për RTK, kanalin në gjuhën serbe ka deklaruar se grafit
Tërmeti trondit Ohrin dhe Manastirin Një tëmet 4.1 ballë i shkallës Righter ka dridhur sot rreth orës 13:15 minuta rajonin e Ohrit. Bëhet me dije se epiqe
Jahjaga dënon shkruarjen e grafitit në Manastirin e Deçanit Dioqeza e Rashkë-Prizrenit ka deklaruar se në dyert e Manastirit të Deçanit, mëngjesin e sotëm është shfaqur një grafit
Grafiti i UÇK-së në manastirin e Deçanit shqetësoi kishën serbe Dioqeza e Rashkë-Prizrenit ka deklaruar se në dyert e Manastirit të Deçanit, mëngjesin e sotëm është shfaqur një grafit