999 rezultate për

manastir

USHT shënoi 107-vjetorin e Kongresit të Alfabetit Me një akademi solemne, Universiteti Shtetëror i Tetovë e shënoi sot 107 vjetorin e Kongresit të Manastirit. Akademinë
Dita e Alfabetit, nesër mblidhen në Manastir 3 ministrat shqiptarë të arsimit Në kudër të aktiviteteve për shënimin e 22 nëntorit, Ditës së Alfabetit të gjuhës shqipe, nesër në Manastir do të jetë s
"Drejt rrugës së shkronjave për Manastir", motoja e 107-vjetorit të alfabetit "Drejt rrugës së shkronjave për Manastir". Kjo është motoja e aktiviteteve që fillojnë nesër në qytetin e shkronjave në
Një burrë dhe një grua gjenden të vdekur në motel Një mashkull i moshës 34-vjeçare dhe një femër 27-vjeçare janë gjetur të vdekur në një motel në Manastir. Ngjarja është
Historianët: Pretendimet e serbëve për pronësi të manastirit janë politike (VIDEO) Ka 16 vjet që kur ka përfunduar lufta, por Manastiri i Deçanit ende ruhet nga ushtarët e KFOR’it. E drejtuesit e këti
Një ditë e Komandant Sokolit në Burgun e Manastirit Një burim i sigurt për Zhurnal bënë të ditur për ditët se si i kalon Sami Ukshini-Komandant Sokoli në burgun e Manastiri
Llalla: Kryepeshkop Anastas u rrëmbeu shqiptarëve një manastir historik Pak ditë më parë kryeministri Edi Rama ishte në Vlorë, mori pjesë në nënshkrimin e marrëveshjes mbi çështjen e pronave n
Tërmet në Greqi, ndjehet edhe në Ohër, Manastir dhe Resnje Mbrëmjen e djeshme, në orën 22:39 dhe në orën 22:41, janë regjistruar dy tërmete, epiqendrat e të cilëve kanë qënë në Gr
Mesut Memishoski, polici nga Manastiri shndërrohet në hero (FOTO LAJM) Polici Mesut Memishoski, nga Manastiri, është shndërruar në heroin e rrjeteve sociale. Ndryshe nga koelgët e tij, që nuk
ISIS shkatërron manastirin 1500-vjeçar në Siri (FOTO) ISIS ka shkatërruar një manastir 1.500 vjeçar në qytetin e Homsit, i cili ndodhet në perëndim të Sirisë. Militantët e
Çfarë ka deklaruar "Grupi i Kumanovës"? Prokuroria i publikon në shtator Autoritetet hetimore në Maqedoni po vazhdojnë të marrin në pyetje pjesëtarët e Grupit të Kumanovës, të cilët po vuajnë d
Irinej ka frikë se me Kosovën në UNESCO Serbia do të humbasë manastiret Nisma më e fundit e Kosovës për të qënë anëtare në UNESCO ka bërë të flasë edhe kreun e Kishës Ortodokse serbe, Patriark
Ja lista e 45 të dënuarve që fal Ivanovi Me rastin e festës shtetërore të Republikës së Maqedonisë, "2 Gushti – Ilinden", presidenti Gjorgje Ivanov ka amnistuar
Ademi në Manastir: Qyteti i Alfabetit, qendër e rëndësishme për shqiptarët (FOTO LAJM) Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Abdilaqim Ademi, së bashku me kryetarin e Komunës së Çairit, Izet Mexhiti dhe deputetin
Arrestohet deputeti i VMRO-së, Vasko Naumovski Sot Diaspora maqedonase ka qenë dëshmitarë të arrestimit të deputetit të diasporës për VMRO-në, Vasko Naumovski, në Mana
Avokati i Grupit të Kumanovës: Buzët i kanë ende të përgjakura Avokati Naser Raufi ka vizituar sërish të arrestuarit e grupit të Kumanovës që janë dërguar në burgun e Prilepit dhe Man
Komandant Sokoli transferohet në Manastir, të tjerët në Prilep Të arrestuarit Grupit të Kumanovës janë shpërndarë këto ditë në burgje të ndryshme të Maqedonisë. Burime të afërta me
Protesta edhe në Manastir, kërkohet dorëheqja e Gruevskit Qytetarë të Manastirit kanë vendosur të protestojnë kundër qeverisë së Nikola Gruevskit dhe dhunës policore të shtetit.
Strugë-Kërçovë do të jetë një orë e mbyllur Aksi Podvis–Presekë në drejtimin rrugor A2E, Strugë-Kërçovë, sot prej orës 16:00 deri në 17:00 do të jetë i mbyllur për
I burgosuri që i vuri flakën vetes është kumanovari Ferat Alija Sipas informacioneve më të fundit, personi i cili para dy ditësh rreth orës 21:30 në degën e paraburgimit në burgun e Ma