999 rezultate për

manastir

Kur do të thirren në pyetje 11 të dyshuarit në rastin ‘Transporter’? Gjykata Penale në Shkup pritet që të informoje se kur do t`i marr në pyetje njëmbëdhjetë të dyshuarit nga lënda “Transpo
Prokurorja Fetai publikon fakte tronditëse për dy ministrat e VMRO-DPMNE-së Prokurorja speciale Fatime Fetai në një pres-konferencë të jashtëzakonshme ka dhënë detaje tronditëse duke bërë të ditur
Sela: RDK të zgjidhë mosmarrëveshjet Kryetari i LR-PDSH dhe i komunes se Struges, Ziadin Sela, ka komentuar përçarjet në RDK. "Flitet siç dëgjojmë, se ka
Ndotësi i dytë më i madh në Evropë gjendet në Maqedoni Sipas "Deutsche Welle", termocentrali i Manastirit është ndotësi i dytë më i madh në Evropë dhe i pari në Maqedoni. T
Ja si është një ditë e Komandant Sokolit në burgun e Manastirit Një burim nga Burgu i Manastirit tregon se si po i kalon ditët Sami Ukshini, Komandant Sokoli në këtë burg. Ai thotë se
Një muaj paraburgim për të arrestuarit pranë Manastirit të Deçanit Gjykata Themelore në Pejë ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji për katër personat që të shtunën janë ndaluar n
Policia: Të arrestuarit në Deçan nuk planifikonin sulm terrorist Policia e Kosovës ka mohuar se personat e arrestuar në rrugën e Manastirit të Deçanit, kishin në plan ndonjë sulm terror
Katër të arrestuar te Manastiri i Deçanit, ja si i quan prifti serb (FOTO LAJM) Policia e Kosovës konfirmon se ka arrestuar katër persona në afërsi të Manastirit të Deçanit për armëmbajtje pa leje. Z
Tetova, Shkupi, Manastiri zgjohen me nivel të lartë të ndotjes Edhe këtë mëngjes ajri i ndotur në Tetovë, Manastir, Kërçovë dhe Koçani i tejkalon normat e lejuara. Stacionet matës
Aksident në Manastir, 4 persona të lënduar rëndë (FOTO LAJM) Mbrëmjen e djeshme, në Manastir, ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku në të cilin kanë mbetur të lënduar rëndë katër
Kushtetuesja bllokon tokat rreth Manastirit të Deçanit Ati Sava Janjiq ka arritur të bllokojë bartjen e 25 hektarëve tokë kontestuese në Deçan në pronësi të shtetit deri më 29
"Abaztarja" shkakton gallatë në Facebook (FOTO LAJM) Festa e 107-vjetorit të Kongresit te Manastirit, ku u vendos edhe per Alfabetin qe perdorim sot, është politizuar nga BD
Ja si reagon mesuesi ne Manastir kur BDI nderon Abazin per Alfabetin (VIDEO) Ne videon e mesiperme mund te shihni se si ka reaguar mesuesi ne Manastir kur BDI ka nderuar Abazin per Alfabetin e gjuh
BDI: Nuk i kemi kërcënuar studentët në Manastir Bashkimi Demokratik për Integrim hedh poshtë si të pavërteta pretendimet për politizim të Festës së Alfabetit të Gjuhës
Rama: Mirënjohje për Kongresin e Manastirit Kryeministri Edi Rama shprehu mirënjohjen e tij në 107-vjetorin e Kongresit të Manastirit. "Nderim dhe mirënjohje sot
Këngë e valle në Manastir (FOTO LAJM) Sot shumë mesues nga të gjitha trojet shqiptare kanë mberritur ne qytetin e shkroonjva, ne Manastir. E veçanta e kësaj n
VV: 107 vjet nga Kongresi i Manastirit, Lugina pa tekste shqip Në 107-vjetorin e Kongresit të Manastirit ku delegatët shqiptarë të të gjitha trojeve u dakorduan për alfabetin shqip en
Turp! Ja në ç'gjendje është Shtëpia e Alfabetit në Manastir (FOTO LAJM) Sot kremtohet 107-vjetori i Kongresit te Manastirit, ku edhe u caktua Alfabeti e perdorim edhe sot, por shtepia ku u zhv
Sot mblidhen në Manastir tre ministrat shqiptarë të Arsimit Në kudër të aktiviteteve për shënimin e 22 nëntorit, Ditës së Alfabetit, sot në Manastir do të jetë së bashku ministrat
Sela dhe Memedi: Kongresi i Manastirit më 1908, sot Aleanca për Shqiptarët (FOTO LAJM) Me rastin e 107 vjetorit të alfabetit shqip Aleanca për Shqiptarët (LR PDSH-RDK) kanë organizuar manifestimin ku ishin t