999 rezultate për

manastir

Tragjedi në Manastir: Shtypet punëtori Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një objekt ndërtimi, në rrugën "Vasko Karangelevski" në pronësi të GP-Pelister, Z.M. (
PSP përfundon rastin “Transportuesi”, pritet të zbulohen të akuzuarit Prokuroria Speciale Publike ka përfunduar hetimin për rastin “Transportuesi” dhe së shpejti priten akuzat. Raportimi
Prishet treni i linjës Shkup-Manastir, pasagjerët mbesin të bllokuar (FOTO) Pesëdhjetë udhëtarë të cilët sot në orën 14.30 u nisën për në rrugën nga Shkupi në Manastir me tren, tashmë e gjysmë ore
Noton 10 orë në liqenin e Ohrit për të protestuar ndaj Qeverisë Një mësuese e gjuhës latine, Sofija Bejkovska Çaçorovska, 29 vjeçarja nga Manastiri, ka zgjedhur një tjetër mënyrë për t
Manastir: Plaçkitet shtëpia, autorët marrin 45.000 euro dhe stoli ari Një vjedhje është raportuar të ketë ndodhur në qytetin e Manastirit. Objekti i plaçkitur është një shtëpi ku janë gr
Manastiri i Graçanicës gati për mysafiren amerikane Bashkëshortja e zëvendëspresidentit amerikan Joe Biden, pritet të zhvillojë një vizitë në Manastrin e Graçanicës. Jil
Manastir: Gjendet kufoma e një gruaje pranë shtëpisë së saj Në fshatin Bareshan të Manastirit, dje rreth orës 16 u gjet trupi i një gruaje 65 vjeçare. Sipas policisë, kufoma i
Nusja shtie me armë ditën e martesës Punojësit e policisë në Maqedoni armën e shërbimit përveçse gjatë orarit të punës, tani e përdorin edhe kur martohen.
Apelit në seancë publike sot do të diskutoje ndaj ankesës së Taleskit Gjykata e Apelit pritet që sot rreth orës 14:00 në një seancë publike të shqyrtojë ankesën për arrestin shtëpiak për kry
Kryetari i komunës së Manastirit akoma në liri Kryetari i komunës së Manastirit Vladimir Talevski akoma nuk ka nisur të vuajë burgun shtëpiak edhe pse bashkëpartiakët
Haradinaj: Manastiri i Deçanit të distancohet nga dhuratat dhe regjimi i Milloshevicit Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka deklaruar se Manastirit të Deçanit nuk i duhen dhjetëra hektarë tokë që nuk janë pr
Dridhet Maqedonia nga tërmetet 4,8 dhe 4,4 shkallësh Qytetarët e Maqedonisë rreth orës 18.30 minuta kanë ndjerë jë tërmet prej 4.8 dhe 4.4 shkallë Righter i cili u regjistru
Ymeri: Gjykata Kushtetuese dhe Thaçi legjitimuan pushtetin e Milloshevicit Lideri i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, ka lëshuar akuza për Gjykatën Kushtetuese dhe Presidentin Hashim Thaçin se kanë leg
Selmanaj: Tradhti vendimi i Kushtetueses për manastirin e Deçanit Lidhur me vendimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës për vlerësimin e kushtetutshmërisë së dy vendimeve të 12 qershorit
Thaci përkrah vendimin e Gjykatës Kushtetuese për pronën e Manastirit Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar lidhur me kërkesën e historianëve të Kosovës dega “Ali Hadri
PSP kërkon ngrirjen e pasurisë së kryetarit të Manastirit Prokuroria Speciale Publike ka kërkuar ngrirjen e pasurisë së kryetarit të Manastirit Vladimir Taleski bashkë me persona
Spasovski: Më vjen keq për incidentet, nuk do ta lidh me parti politike Ministri i Punëve të Brendshme në Maqedoni, Oliver Spasovski ka reaguar lidhur me incidentet në Shkup dhe Manastir dje,
Plagoset një funksionar i lartë i LSDM-së në Manastir Agjencia e lajmeve META ka raportuar se është plagosur me armë zjarri, Borçe Petkovski, funksionar i lartë i LSDM-së dhe
Kur do të thirren në pyetje 11 të dyshuarit në rastin ‘Transporter’? Gjykata Penale në Shkup pritet që të informoje se kur do t`i marr në pyetje njëmbëdhjetë të dyshuarit nga lënda “Transpo
Prokurorja Fetai publikon fakte tronditëse për dy ministrat e VMRO-DPMNE-së Prokurorja speciale Fatime Fetai në një pres-konferencë të jashtëzakonshme ka dhënë detaje tronditëse duke bërë të ditur