999 rezultate për

manastir

Senatori McCain viziton Manastirin e Graçanicës Senatori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, në kuadër të vizitës së tij 2 ditore në Kosovë dhe pas takimi
Hapen tre klasa paralele në gjuhen shqipe në Manastir Në Manastir pritet të hapen klasa paralele në dy gjuhë në dy shkolla të mesme, ku nxënësit do të kenë mundësinë të mësoj
MANASTIR/ Gjendet një granatë e pashpërthyer nga Lufta e Parë Botërore Një granatë e pashpërthyer e cila mendohet se i përket Lustës së Parë Botërore, është gjetur në Manastir. Nga Minist
Sulmi ndaj Muzeut të Manastirit, kallëzim penal ndaj 4 të dyshuarve Sektori për Punë të Brendshme në Manastir ka ngritur kallëzim penal ndaj katër personave të dyshuar për sulmin ndaj Muze
Zbulohen pamje kur ministrja e Shëndetësisë i bënte dhurata Edi Ramës (FOTO LAJM) Ogerta Manastirliu më 13 mars, gjatë një aktiviteti të organizuar në Fakultetin e Stomatologjisë ka përjetuar një nga mo
Grupi i Kumanovës shoqërohet me helikopter dhe masa të forta policore Sami Ukshini dhe të burgosurit e tjerë të grupit të Kumanovës nga burgu i Manastirit dhe burgu i Prilepit, janë shoqërua
Ja pse plasi sherri me këshilltarët komunalë në Manastir (VIDEO) Në Këshillin Komunal në Manastir, është zhvilluar një debat për shkak të zhvillimit të qytetit të Manastirit për periudh
Bogoljub Karic: Haradinaj shpëtoi Patriarkanën e Pejës e Manastirin e Deçanit Biznesmeni serb i lindur në Pejë, Bogoljub Karic i ka lënë meritat kryesore Ramush Haradinajt se në vitin 2004 s’kishte
Identifikohet një nga sulmuesit e Shtëpisë së Alfabetit në Manastir Ministria e Punëve të Brendshme ka gjetur AND-në e një mashkulli, si njëri prej personave që ka sulmuar Shtëpinë e Alfab
"Vdekje shqiptarëve!" Ja dëmet nga sulmi në Muzeun e Alfabetit në Manastir (VIDEO LAJM) Mëngjesin e sotëm, në ditën e 7 Marsit, festës së mësuesit, 4 persona të panjohur kanë sulmuar me koktej molotovi Muzeun
LSDM-ja dënon incidentin në Shtëpinë e Alfabetit në Manastir Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë e ka dënuar ashpër incidentin e vandalizimit të Shtëpisë së Alfabetit në Manastir m
Persona të maskuar tentojnë t'i vënë flakën Shtëpisë së Alfabetit në Manastir Persona të paidentifikuar dhe me maska kanë tentuar t'i vënë flakën Shtëpisë së Alfabetit të Mandastir. Ljamin e ka konf
Sulmohet selia e LSDM-së në Manastir (FOTO LAJM) Selia e LSDM në Manastir është sulmuar sot në orët e hershme të mëngjesit nga persona të panjohur. Mësohet se godinës
I FTOHTI / Ndërron jetë një i pastrehë në Manastir Një i pastrehë nga Manastiri ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm, ndërsa një i afërm i tij është dërguar në spital. S
Rrëshqitjet e dheut, bllokohet rruga Prilep-Manastir-Resnjë Rreshjet e shiut dhe të dëborës kanë shkaktuar rrëshqitje të dheut duke bllokar autostradën Prilep-Manastir-Resnjë përme
Shpërthen bombola e gazit / Shkrumbohet një shtëpi në Manastir, 2 të plagosur Një shtëpi është përfshirë nga flakët si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi, ndërsa 2 anëtarët e një familjeje kan
Tragjedi në Manastir, hidhet në pus 59 vjeçari Një shqiptar nga Manastiri me inicialet D.T. 59 vjeç nga Demir Hisari, është hedhur në pus me vetëdije dhe më pas ka ndë
Nisi votimi në Manastir dhe në Demir Hisar Komisionet komunale zgjedhore në Manastir dhe Demir Hisar, kanë lajmëruar se mëngjesin e sotëm janë hapur dhe ka nisur n
Gruevski "lutet" që të fitojë 63 deputetë Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, ka zhvilluar dje një vizitë në manastirin Velusa në rajonin e Strumicës, përpo
Manastiri del kundër Zoran Zaevit LSDM-ja ka zhvilluar sot një tubim në Manastir në kuadër të fushatës zgjedhore që të do zhvillohen në Maqedoni në më 11